Nová dopravní značka...

...i nemožném! ALE JEN POKUD TO SOUVISÍ S VOLVEM!!! (potažmo evt. s jinými automobily)

VYKECAT SE MŮŽETE V LAMPÁRNĚ!!!
  • Autor
  • Zpráva
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 8
Příspěvky: 241
Registrován: 15 roků 9 měsíců
Bydliště: Dobříš / Brno
Vůz: V70 2,5TDi I.generace 2000, manuál
Bydliště: Dobříš / Brno
Kontaktovat uživatele:

#26 Nová dopravní značka...

Příspěvek od Bobes »

_________________
V70 5.2000 I.generace 2.5TDi
několik w353 v různém stavu pojízdnosti, Opel agila 1.2

Sarkasmic
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 1619
Registrován: 17 roků 6 měsíců
Bydliště: Žďár nad Sázavou
Vůz: Volvo 1980-97

#27 Nová dopravní značka...

Příspěvek od Sarkasmic »

ad ten článek-z toho vyplívá že vlastně zimní pneumatika vůbec v zimě nemusi na aute bejt,musi bejt jen tam,gde to prikazuje znacka... To je ale blbost milostivá!!!
_________________
343 GL r.v. 1981 B14 2E,V70 r.v. 1997 B5234 T3

karlos
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 301
Registrován: 16 roků 10 měsíců
Bydliště: Praha
Vůz: S80 3.2
Bydliště: Praha 4

#28 Nová dopravní značka...

Příspěvek od karlos »

petr S60 píše:
Bobes píše: Možná že jsem divnej, ale myslím že slušné chování má být samozřejmostí a ne předpisem.
no to sice má, ale pokud by se všichni chovali jak říkáš, nemusely by značky a předpisy být vůbec.
Předpisy a veškeré zákony existují, protože se lidi nebyli schopný dohodnout a hajzlíci toho zneužívali a na silnicích je to ještě větší brajgl protože je každej anonymě zavřenej ve svý krabici a má pocit bezpečí.
Dneska mě opět bavilo, jak některý pitomci nepochopili pravidlo zipu a za žádnou cenu tě nechtěj pustit zařadit do pruhu, to bych vždycky vystoupil a rozdával facky.
Stejný je to se zimákama, prostě některý lidi nemaj soudnost....
me se hrozne libi, jak ted v nekterych evropskych mestech odstranuji veskere znaceni a lidi se musej spolehnout sami na sebe a take na svou vzajmenou slusnost...u nas mam pocit, ze to je diky vsem tem prikazum a zakazum hlavne o tom, kdo komu ukaze, ze je prave on ted na koni ...ve smyslu ze "co tady cumis idiote, prechod mas o dva metry dal tak padej nebo te sejmu!" nebo opacne "jen si uvar brzdy hajzle, tohle je prechod a musis me pustit!" ...mozna, ze to je to hlavni co lidi sejri, ze jim porad nekdo neco rozkazuje, prikazuje a tak si vybijeji ten svuj vztek vsude, kde to jen jde...
_________________
JE: S80 3,2
BYLO: S80 V8, S60 2,5T AWD, 850R, 850T5, 760TIC, 740TIC a 3x 244GL

petr´S
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 9
Příspěvky: 459
Registrován: 16 roků 7 měsíců
Bydliště: Česká Lípa
Kontaktovat uživatele:

#29 Nová dopravní značka...

Příspěvek od petr´S »

karlos píše:
petr S60 píše:
no to sice má, ale pokud by se všichni chovali jak říkáš, nemusely by značky a předpisy být vůbec.
Předpisy a veškeré zákony existují, protože se lidi nebyli schopný dohodnout a hajzlíci toho zneužívali a na silnicích je to ještě větší brajgl protože je každej anonymě zavřenej ve svý krabici a má pocit bezpečí.
Dneska mě opět bavilo, jak některý pitomci nepochopili pravidlo zipu a za žádnou cenu tě nechtěj pustit zařadit do pruhu, to bych vždycky vystoupil a rozdával facky.
Stejný je to se zimákama, prostě některý lidi nemaj soudnost....
me se hrozne libi, jak ted v nekterych evropskych mestech odstranuji veskere znaceni a lidi se musej spolehnout sami na sebe a take na svou vzajmenou slusnost...u nas mam pocit, ze to je diky vsem tem prikazum a zakazum hlavne o tom, kdo komu ukaze, ze je prave on ted na koni ...ve smyslu ze "co tady cumis idiote, prechod mas o dva metry dal tak padej nebo te sejmu!" nebo opacne "jen si uvar brzdy hajzle, tohle je prechod a musis me pustit!" ...mozna, ze to je to hlavni co lidi sejri, ze jim porad nekdo neco rozkazuje, prikazuje a tak si vybijeji ten svuj vztek vsude, kde to jen jde...
musíš bejt nad věcí:) sice rozkazuje a přikazuje, ale pak nikdo nekontroluje a netrestá, což podle mě je hlavní příčinou toho hegeše na východ od něměcka...kdyby byli policajti vidět, nikdo by neprasil a ani by nemuseli pokutovat, stačilo by aby se na těch silnicích aktivně objevovali. Já si taky kolikrát neberu servítky, protože na tuty vím, že by byla veeeeeeliká náhoda střatnout policajty. To je podle mě špatně a dokud se to nezmění, i relativně slušný lidi jako my budou dělat krávoviny....
_________________
MB Viano MY2012, XC90 D5 Polestar MY2011
bylo S40 1.8 2003; 780 Bertone 1987; S60 2.5T AWD 2004, S80 V8 AWD 2007,V50 2.0D 2008, 262C Bertone, C70 T5 2010

http://www.plastservis.net

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 8
Příspěvky: 241
Registrován: 15 roků 9 měsíců
Bydliště: Dobříš / Brno
Vůz: V70 2,5TDi I.generace 2000, manuál
Bydliště: Dobříš / Brno
Kontaktovat uživatele:

#30 Nová dopravní značka...

Příspěvek od Bobes »

lidi by se měli chovat slušně i bez přítomnosti příslušníků :( a nejen na silnici, mi přijde že mladší generace jsou těžce nevychované a to nejen u nás. včera jsem celkem nechápal: jezdí tu kus náhradní doprava: bus místo tramvaje, jeho prostřední zastávkou je dopravní uzel Frolunda Torg, autobus přijel, zevnitř potřebovalo vystoupit několik lidí včetně paní s kočárkem. myslíte že by bylo logické je napřed nechat vystoupit? já bych to tak viděl, ne však asi 10 děcek hádám kolem 10-12 let. Začali se okamžitě s otevřením dveří rvát dovnitř, po tom co se asi 3 lidem podařilo vystoupit se o to pokusila i ta paní s kočárkem.. to už se dovnitř cpala nějaká jiná tak v kristových letech. Nikoho venku nenapadlo nic říci, (já jsem taky pokrytecky držel ústa :oops: ). Ne že by se to v čechách taky nestávalo... stačí abych vzpoměl moje přažská studija a (nejen) ranní přestupy na můstku.
co se snažím říci je, že problém je především ve výchově a v strmě klesající vzájemné mezilidské úctě. Půjde li to takto dál, pak nám žádné značky nepomůžou, ale ani jejich zrušení.
_________________
V70 5.2000 I.generace 2.5TDi
několik w353 v různém stavu pojízdnosti, Opel agila 1.2

jarek.krizan
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Servisman
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 2430
Registrován: 17 roků 10 měsíců
Vůz: S80, 2,4
Bydliště: Zlín

#31 Nová dopravní značka...

Příspěvek od jarek.krizan »

Souhlasím, že problém je ve výchově. V dnešní době rodiče nemají na výchovu čas. Mladí ne že jen nemají úctu ke starším, ale ani k sobě. Dovedu si jasně představit, ja jsou schopni řešit problém s důchodci. A zestárnem všichni, pokud se dožijem.
_________________
V 740 GL r.v.88 B230F, ZF224HP , bylo V 960 B6304, 150kW s vlaječkou
V S80 , B5244S V 850 B5204

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 8
Příspěvky: 241
Registrován: 15 roků 9 měsíců
Bydliště: Dobříš / Brno
Vůz: V70 2,5TDi I.generace 2000, manuál
Bydliště: Dobříš / Brno
Kontaktovat uživatele:

#32 Nová dopravní značka...

Příspěvek od Bobes »

také jsem si to doteď myslel, ale začínám od toho názoru upoštět (čas na výchovu), rozhodně nejsem svatej, ale považuju se za relativně slušně vychovaného a nejsem zas tak zletilej. pravda, nejsem v pracovním procesu, natož že bych měl vlastní rodinu, přesto začínám docházet k názoru, že čas rodičů není ten problém. Naši také neměli kdovíkolik času a spíš mne vychovávala babička. A jestli se říká, že ted nemají rodiče čas, pak se ptám: kam se ten čas poděl? den má stále 24 hodin, týden 7 dní, pracovní týden 40 pracovních hodin...
podle mne se čas nevytrácí, co se vytrácí je vůle, ochota a to vychování. ubývá kroužků a volnočasových aktivit, nahrazují to různé "moderní zábavy", které často postrádají jakékoliv výchovné prvky.
asi zním jak nějaká bláboloidní propaganda, což bych nerad. ani nevím jestli to tak skutečně je, ani nevím jak by se to dalo řešit. co však vím je že současný trend (vnímám-li ho správně) dává velmi neutěšené vyhlídky.
mno asi to tu rozvádím trochu příliž do OT a vůbec tahle diskuze asi patří jinam.
_________________
V70 5.2000 I.generace 2.5TDi
několik w353 v různém stavu pojízdnosti, Opel agila 1.2

petr´S
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 9
Příspěvky: 459
Registrován: 16 roků 7 měsíců
Bydliště: Česká Lípa
Kontaktovat uživatele:

#33 Nová dopravní značka...

Příspěvek od petr´S »

jarek.krizan píše:Souhlasím, že problém je ve výchově. V dnešní době rodiče nemají na výchovu čas. Mladí ne že jen nemají úctu ke starším, ale ani k sobě. Dovedu si jasně představit, ja jsou schopni řešit problém s důchodci. A zestárnem všichni, pokud se dožijem.
Nebuď paranoidní, když jsi byl mladej taky jsi byl jelito, akorát dneska jsou neomezené možnosti. Kdyby byl za tvých pubertálních let mobil, internet a rychlý auta, možná bychom se divili ne? Ono je na ty děcka v dnešní době docela naložíno a probírat se tím co je a není správný je asi dost těžký. Já si vydělal na první mobil na střední a dneska má každej smeták ve školce svůj - protože jim to rodiče dávaj na hraní žejo, tak kde je chyba?
_________________
MB Viano MY2012, XC90 D5 Polestar MY2011
bylo S40 1.8 2003; 780 Bertone 1987; S60 2.5T AWD 2004, S80 V8 AWD 2007,V50 2.0D 2008, 262C Bertone, C70 T5 2010

http://www.plastservis.net

jarek.krizan
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Servisman
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 2430
Registrován: 17 roků 10 měsíců
Vůz: S80, 2,4
Bydliště: Zlín

#34 Nová dopravní značka...

Příspěvek od jarek.krizan »

Právě že vidím ty obrovské rozdíly. Naši byli na svou dobu hodně zazobaní a prakticky jsem je téměř neviděl a na všechno jsem si musel sehnat peníze sám. ( Nebudu tady rozebírat svůj život, který byl už beztak dost komplikovaný )
Dnešní problém vidím málem i u nás doma, ale hlavně okolo. Rodiče se s dětmi skoro nebaví a ani se jim nevěnují, jako omluvu používají právě drahé dárky a děcka rozmazlují. Ty se pak celý život jako by o nic nešlo, protože jsou zvyklí, že je z problémů dostanou rodiče. A v momentě, kdy jsou už dospělí, budou svou povahu těžko měnit. Svůj podíl na výchově má i spousta jiných akceptů, jako např. počítačové hry plné násilí ( ukázkový příklad výplachu mozku, kdy se často opakované, nakonec, v jejich myslích, stává realitou ).
Netvrdím, že to platí na všechny, ale bohužel ńa velkou část mladé populace.
Ale toto je téma spíš pro psychologa a pro úplně jiný topic.
_________________
V 740 GL r.v.88 B230F, ZF224HP , bylo V 960 B6304, 150kW s vlaječkou
V S80 , B5244S V 850 B5204

petr´S
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 9
Příspěvky: 459
Registrován: 16 roků 7 měsíců
Bydliště: Česká Lípa
Kontaktovat uživatele:

#35 Nová dopravní značka...

Příspěvek od petr´S »

jarek.krizan píše:Svůj podíl na výchově má i spousta jiných akceptů, jako např. počítačové hry plné násilí ( ukázkový příklad výplachu mozku, kdy se často opakované, nakonec, v jejich myslích, stává realitou ).
Zrovna jsem uklízel a našel jsem painkillera tak jsem to šópnul do kompa :mrgreen: , snad mě to neotřese :lol:
_________________
MB Viano MY2012, XC90 D5 Polestar MY2011
bylo S40 1.8 2003; 780 Bertone 1987; S60 2.5T AWD 2004, S80 V8 AWD 2007,V50 2.0D 2008, 262C Bertone, C70 T5 2010

http://www.plastservis.net

Conan
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 324
Registrován: 19 roků 7 měsíců
Bydliště: Kousek od Úval u Prahy
Vůz: Jeep Cherokee Limited 3.2 V6
Kontaktovat uživatele:

#36 Nová dopravní značka...

Příspěvek od Conan »

_________________
Jeep Cherokee Limited 3.2 V6 (200kw, 2015)
Fiat Punto 1.2 2009
Bylo: Volvo XC 90 2.5T AWD, B5254T (154kW / 5000 ot.min, 320Nm / 1500-4500 ot.min), 6.st manuál, MY 2005, LPG (MAGIC III);Volvo V40 T4, B4194T (147kW / 5500 ot.min, 300Nm / 2400-3600 ot.min) (r.v. 1998)

hroch32
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 782
Registrován: 16 roků 6 měsíců
Bydliště: Budkov, Vimperk

#37 Nová dopravní značka...

Příspěvek od hroch32 »

Bobes píše:...asi zním jak nějaká bláboloidní propaganda....
Nezníš. Spíš je to, jako kdyby mluvil slušný a rozumně uvažující člověk... tak s tím koukej něco dělat :twisted:
_________________
Volvo 850 kombi, B5254, 1996
Volvo 740 kombi, B230F, 1990 - bylo => pojízdný kombajn na Mazdy; třeba ji od Adama koupím časem zpátky
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „o všem možném :-)“