soc GPS navigace

...i nemožném! ALE JEN POKUD TO SOUVISÍ S VOLVEM!!! (potažmo evt. s jinými automobily)

VYKECAT SE MŮŽETE V LAMPÁRNĚ!!!
  • Autor
  • Zpráva
koch
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 6
Příspěvky: 1553
Registrován: 16 roků 6 měsíců
Bydliště: Opava (Oščadnica, SK)
Vůz: Volvo S60 2.4T

#26 soc GPS navigace

Příspěvek od koch »

wandeling píše:
ted k te jine diskuzi: mozna nechapu tenhle styl humoru, ale nevim na co si tu kdo hraje. ten ruzovej garmin jsem videl v obchode taky, a klidne bych si ho byval koupil, kdyby byl byval nejvyhodnejsi, jenze nebyl. byl tam jenom d-a-ch, a ja chtel celou evropu. kdyz si chce nekdo priplatit za jinou barvu, aby to jako nevypadalo ze je teplej protoze ma ruzovou navigaci, tak at si klidne priplati. ja teda urcite ne. obcas si nejakej ten (dobrej) vtipek o teplych rad poslechnu a rad se zasmeju, ale tyhle neustale nejapne narazky mi pripadaji opravdu nudne a bohuzel vubec ne vtipne. to same plati i o jinych, stejne trapne sestavenych recech o jinych minoritach, at uz to jsou zidi, cerny, blondynky atd...

jestli tu chce byt nekdo "poradnej chlap", tak at si koupi dodge caliber, u toho se dela extra reklama ze je pro poradny chlapy a ne pro teplouse, ale nejezdete volvem, volvo je tradicne tolerantni znacka/firma.

zamyslete se nad sebou. dobrej vtip je dobrej vtip, pokud ale lidi co se jich to tyka pochopi ze se jedna o vtip, a pokud maji stejny smysl pro humor. ale taky se muze stat ze to ty lidi co se jich to tyka nepochopej, a muzou se citit urazeny, nebo se kvuli takovyhle "nepratelsky" atmosfere nebudou zucastnovat srazu atd... mozna ze je vam to jedno, mozna ze chcete aby tady diskutovali jenom heterosexualni, bily, cesky krestani (nebo ateisti?). ale pokud to tak je, tak se tady zase radsi odhlasim, protoze do takovy spolecnosti ja urcite patrit nechci. :(
ja myslim zes to celkem nepochopil prave ty...

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 52
Registrován: 15 roků 10 měsíců
Bydliště: Praha
Vůz: V40 CC 1.6D

#27 soc GPS navigace

Příspěvek od wandeling »

koch píše: ja myslim zes to celkem nepochopil prave ty...
to je pravda, ja to teda nechapu.
_________________
Volvo V40 Cross Country, 2013, 1.6D, 84kw

Offline
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 1281
Registrován: 15 roků 10 měsíců
Bydliště: Tábor
Vůz: V60

#28 soc GPS navigace

Příspěvek od Dural8 »

wandeling píše:
koch píše: ja myslim zes to celkem nepochopil prave ty...
to je pravda, ja to teda nechapu.
Tak si skoč do diskuze S60 minisraz Praha a pochopíš.

Koch: No vidíš, každej nečte všude aby si to mohl dát do spojitostí.
_________________
V60 D4

koch
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 6
Příspěvky: 1553
Registrován: 16 roků 6 měsíců
Bydliště: Opava (Oščadnica, SK)
Vůz: Volvo S60 2.4T

#29 soc GPS navigace

Příspěvek od koch »

Dural8 píše:
wandeling píše:
to je pravda, ja to teda nechapu.
Tak si skoč do diskuze S60 minisraz Praha a pochopíš.

Koch: No vidíš, každej nečte všude aby si to mohl dát do spojitostí.
ja navrhuju nechat tuto temu byt...

Ondra.
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Sponzor fóra
Příspěvků ve vlákně: 8
Příspěvky: 4725
Registrován: 19 roků 6 měsíců
Bydliště: VRZČ
Vůz: 240/V70II

#30 soc GPS navigace

Příspěvek od Ondra. »

http://www.mio.cz/mio-c520ft/

a co tahle? Sice je dražší, ale má ty režimy co by se mi hodili, nemáte někdo bližší zkušenosT?
_________________
240 GLT B230F ´89 AT Tourist/diplomatic sales
V70 MY2001 D5252T - Erdogan D5T5 Stage 1
Mitsubishi Outlander, 2,0i FWD, man, 2018
bylo: 240 D24 ´85, 740 D24 ´85 , 4x 940 B230F, B230FK, D24TIC, B200F V70/1 fturbu, 4x 850 různých výbav a motorizací, V70II 2,4i AT, SAAB 9-3 SC
Plastíky kilowattama nenahradíš

koch
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 6
Příspěvky: 1553
Registrován: 16 roků 6 měsíců
Bydliště: Opava (Oščadnica, SK)
Vůz: Volvo S60 2.4T

#31 soc GPS navigace

Příspěvek od koch »

Ondra. píše:http://www.mio.cz/mio-c520ft/

a co tahle? Sice je dražší, ale má ty režimy co by se mi hodili, nemáte někdo bližší zkušenosT?
k tem rezimum... jestli mas na mysli tir, taxi, motorka atd... spominal si vysky mostu, ja myslim ze to zaden s tech rezimu neresi... vetsinou maji na mysli jen to ze ikonka ktera znazornuje vozidlo je obrazek auta, motorky, kamionu a podobne...

Kuba
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 140
Registrován: 16 roků 5 měsíců
Bydliště: Praha-západ

#32 soc GPS navigace

Příspěvek od Kuba »

Používám Miomap pro PDA a tohle nastavení rozhodně nemění žádnou ikonku, auto se na mapě zobrazuje jako šipka - tohle nastavení mění typy použitelných silnic - když zvolím chodce nebo kolo, automaticky mi to vynechá dálnice. Nicméně, rozdíl mezi osobákem, autobusem a kamionem je jemnější a jak to v praxi přesně funguje nevím (aktivní zůstanou ve všech těchto případech všechny volby) Jestli to zná i třeba výšku mostů je otázka, taky to může znamenat jenom to, že pro kamion ti to nenaplánuje trasu zákazem vjezdu nad 3,5 tuny. A obecně platí, že mapy silniční sítě jsou u nás už slušný, ale co se týče toho, kde je jaká povolená rychlost apod. se navigaci moc věřit nevyplatí. Takže co se týče výšky mostů, jsem celkem skeptickej.
_________________
V70 I D5252T manuál , rok 2000 stříbrná - Volbluda
Už ne bezVolvák

Ondra.
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Sponzor fóra
Příspěvků ve vlákně: 8
Příspěvky: 4725
Registrován: 19 roků 6 měsíců
Bydliště: VRZČ
Vůz: 240/V70II

#33 soc GPS navigace

Příspěvek od Ondra. »

a placené úseky umí vynechat?
_________________
240 GLT B230F ´89 AT Tourist/diplomatic sales
V70 MY2001 D5252T - Erdogan D5T5 Stage 1
Mitsubishi Outlander, 2,0i FWD, man, 2018
bylo: 240 D24 ´85, 740 D24 ´85 , 4x 940 B230F, B230FK, D24TIC, B200F V70/1 fturbu, 4x 850 různých výbav a motorizací, V70II 2,4i AT, SAAB 9-3 SC
Plastíky kilowattama nenahradíš

Kuba
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 140
Registrován: 16 roků 5 měsíců
Bydliště: Praha-západ

#34 soc GPS navigace

Příspěvek od Kuba »

Vynechat placené úseky umí, ale to umí i TomTom, pokud se dobře pamatuju. Jediný, co mi na téhle funkci vadilo je, že se to při cestě přes hranice nedá nastavit různě v různých státech - tedy aby to počítalo s tím, že cestou do Vídně českou známku mám a rakouskou ne a kupovat ji na ten kousek nechci. Ale to nemá asi žádná současná navigace.
_________________
V70 I D5252T manuál , rok 2000 stříbrná - Volbluda
Už ne bezVolvák

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 257
Registrován: 16 roků 7 měsíců
Bydliště: Cieszyn
Vůz: S60 D5 Sport 136 kW MY 09

#35 soc GPS navigace

Příspěvek od ruprecht »

Ondra. píše:a placené úseky umí vynechat?
ono jsou placené úseky a placené úseky. Vynechat placené dálnice umí každá GPS, ale vynechat cesty s mýtem už každá neumí. Řešit to lze dohráním POI s mýtnými branami. A tady už se vyplatí koumat, zda navigace umožňuje nahrát POI hromadně, nebo jen ručně po bodech (jako některé nejlevnější).
_________________
S60 D5 SPORT ´09 "Czarny Szerszeń" 136 kW Obrázek
BMW Z4 E85, 2.5I

ex V40 1,8i 92kW / 125 oslíků, B4184SM, rv´99 "Srebrny

tnemec
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 1093
Registrován: 20 roků 6 měsíců
Bydliště: Praha

#36 soc GPS navigace

Příspěvek od tnemec »

koch píše:jen si nekupujte nikdo telefon se symbianem s60 bo z vas razem budou buzeranti...
Ty máš nějaký problém se sexuální identitou či co?
_________________
Je: Honda CBR1000RR Fireblade, 1000 ccm, 180 k, manuál, MY 2005, for fun | Opel Astra Sports Tourer, 1,4T, 140 k, kombi, automat, MY 2012, služebák
Bylo: Triumph Baby Speed, 600 ccm, 100 k, manuál, MY 2003, R.I.P. | Volvo 850 TDI, 140 k, kombi, automat, MY 1997, Prodáno... good luck v novém životě... | Volvo 940 D24TIC, kombi, automat, Prodáno na díly...

tnemec
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 1093
Registrován: 20 roků 6 měsíců
Bydliště: Praha

#37 soc GPS navigace

Příspěvek od tnemec »

Provozuju na PDA (Fujitsu Siemens Pocket Loox N560) iGO 8 a nemůžu si vynachválit, je to prostě dokonalý - umí několik módů od chodce přes auto po taxi a sanitku, umí porovnávat jednotlivé varianty tras, má intuitivní práci s menu, umí vynechat nezpevněné nebo placené úseky a má libovolný počet průjezdních bodů na trase (TT má jen 1). TomTom je skvělý v krabičce, ale na PDA je na PRD... neumí automatický přepínání map na hranicích, což dělá problémy při plánování. iGO 8 umí všechno, je neuvěřitelně rychlý, pro GPS maniaky má i bezvadný záznam projeté trasy, jako jediný umí uložení naplánované trasy a má 3D terén (krajina není placatá, ale zvlěná, takže když jedete přes sedlo, tak to na navigaci vidíte). A samozřejmě jde sosnout na příslušných místech vč. veškerých map, které existují.

V samostatné krabičce bych ale asi volil TomTom, především kvůli funkci mapshare = můžete si libovolně upravovat mapy - dokreslovat a mazat silnice, otáčet jednosměrky, dávat zákazy, přidávat a ubírat kruhové objezdy, atd. atp. A stahovat si od ostatních uživatelů jejich úpravy, takže v optimální případě neexistuje na světě navigace s aktuálnějšími mapovými podklady.

Do PDA je jednoznačně a s odstupem nejlepší iGO 8...

P.S. Perlička... Dal jsem si naplánovat trasu z Prahy do Puerta de la Cruz (město na ostrově Tenerife, na Kanárech). Říkal jsem si, že za pár sekund zahlásí, že jsem se asi zbláznil... a on místo toho za minutu a něco zahlásil, že tam budu tehdy a tehdy a že žádný problém... tak jsem prošel trasu a ten hajzlík chytrej mě dotáhl do Gibraltaru, tam mě suše nalodil na trajekt, vyhodil v Santa Cruz a pak pokračoval v navigaci do Puerta... prostě zíral jsem jak křovák na plazmu....
_________________
Je: Honda CBR1000RR Fireblade, 1000 ccm, 180 k, manuál, MY 2005, for fun | Opel Astra Sports Tourer, 1,4T, 140 k, kombi, automat, MY 2012, služebák
Bylo: Triumph Baby Speed, 600 ccm, 100 k, manuál, MY 2003, R.I.P. | Volvo 850 TDI, 140 k, kombi, automat, MY 1997, Prodáno... good luck v novém životě... | Volvo 940 D24TIC, kombi, automat, Prodáno na díly...

Kuba
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 140
Registrován: 16 roků 5 měsíců
Bydliště: Praha-západ

#38 soc GPS navigace

Příspěvek od Kuba »

Já do PDA (shodou okolností taky N560) zkoušel TomTom a iGo a potvrzuju, že TT je intuitivnější, ale na úkor možností nastavení. Nakonec jsem koupil Miomap - bylo levnější a je to to samý co iGo, jen s trochu upravenou grafikou. Až teď se Mio nějak odtrhlo a dělá vlastní SW, dřív bralo ten od iGa.

Jo a ty trajekty je dobrý mu zakázat (pokud je člověk nepotřebuje) Mě takhle iGo cestou do Vídně dotáhlo k zazimovanýmu přívozu přes Dunaj...
_________________
V70 I D5252T manuál , rok 2000 stříbrná - Volbluda
Už ne bezVolvák

tnemec
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 1093
Registrován: 20 roků 6 měsíců
Bydliště: Praha

#39 soc GPS navigace

Příspěvek od tnemec »

Kuba píše:Já do PDA (shodou okolností taky N560) zkoušel TomTom a iGo a potvrzuju, že TT je intuitivnější, ale na úkor možností nastavení. Nakonec jsem koupil Miomap - bylo levnější a je to to samý co iGo, jen s trochu upravenou grafikou. Až teď se Mio nějak odtrhlo a dělá vlastní SW, dřív bralo ten od iGa.

Jo a ty trajekty je dobrý mu zakázat (pokud je člověk nepotřebuje) Mě takhle iGo cestou do Vídně dotáhlo k zazimovanýmu přívozu přes Dunaj...
Ano, taky jsem s TomTomem jel na Ostrov Skye trajektem místo po mostě zadáčo :-). Ale maj to spočítaný dobře, kuci skotský... trajekt pro 2 os + auto = 26 liber, otočit se a objet to na most = 26 liber za benzin.
_________________
Je: Honda CBR1000RR Fireblade, 1000 ccm, 180 k, manuál, MY 2005, for fun | Opel Astra Sports Tourer, 1,4T, 140 k, kombi, automat, MY 2012, služebák
Bylo: Triumph Baby Speed, 600 ccm, 100 k, manuál, MY 2003, R.I.P. | Volvo 850 TDI, 140 k, kombi, automat, MY 1997, Prodáno... good luck v novém životě... | Volvo 940 D24TIC, kombi, automat, Prodáno na díly...

marra
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Servisman
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 912
Registrován: 19 roků 4 měsíce
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#40 soc GPS navigace

Příspěvek od marra »

_________________
VOLVO C70 2.5 T aut. r.v. 1998. vstřiky 440ccm 19" turbo s provozem na E85
VOLVO 850 2.3 T5 20V r.v. 1996 man.R.I.P
50°06´18.15"S 14°21´31.50"V

Harry
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 1677
Registrován: 18 roků 7 měsíců
Bydliště: Plzeň-jih

#41 soc GPS navigace

Příspěvek od Harry »

Ondra. píše:http://www.mio.cz/mio-c520ft/

a co tahle? Sice je dražší, ale má ty režimy co by se mi hodili, nemáte někdo bližší zkušenosT?
máme v autech C710 a tohle by měl být nástupce. myslím, že s nima je spokojenost. škoda, že jsi neřekl na DS, měl jsem ji s sebou. výšky mostů a zákazy vjezdu nad 3,5t neumí. nastavení TIR spíš vyhledá nejlepší cestu pro rozměrnější vozy, ale to je asi vše.
_________________
XC90 II 2018 D5 173KW AWD Inscription +
V60 r.v. 2015 D4 120KW Business + , V40 r.v. 2013 D2 84KW Momentum +
bylo: do 6/2023 XC60 r.v. 2014 D5 158KW (s BSR 181KW) AWD Summum+
do 11/2019 S40 II r.v. 2007 1,6D 80KW Kinetic+, do 02/2017 V70 r.v. 2005 D5 120KW Momentum , do 10/2009 V40 r.v. 2001, 1,9D 75KW
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „o všem možném :-)“