Máte zkušenost s německými "Privatanbietery"???

...i nemožném! ALE JEN POKUD TO SOUVISÍ S VOLVEM!!! (potažmo evt. s jinými automobily)

VYKECAT SE MŮŽETE V LAMPÁRNĚ!!!
  • Autor
  • Zpráva
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 311
Registrován: 16 roků 1 měsíc
Bydliště: Praha
Vůz: 850 Estate
Bydliště: Praha 8

#1 Máte zkušenost s německými "Privatanbietery"???

Příspěvek od Menhir »

Kdo jste kupoval Volvo v Německu, můžete prosím srovnat tamější bazary a privátní prodej co do důvěryhodnosti, resp. solidnosti jednání?
_________________
Volvo 850 2,5 10V Estate, Graham Green, ∗ 1996, 106 kW

Offline
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 88
Registrován: 16 roků 1 měsíc
Bydliště: SVK_BA

#2 Máte zkušenost s německými "Privatanbietery"???

Příspěvek od pedro5585 »

Treba si davat pozor ako na Privatanbieterov, tak aj na Handlerov, medzi Handlermi je velmi vela Turkov a inych mensin, ktori si vytvoria(!) webovu stranku a nahadzu tam uplne cudzie auta, ale realita je taka ze ta chcu odrbat. Treba si medzi Handlermi vyberat vacsie a velke firmy, ktore maju niekolko desiatok aut v ponuke, alebo priamo od Volvo Handlerov - ale ti su vacsinou dost drahi oproti inym.
Medzi Privatanbietermi si nenavyberas, to mas ako u nas, nikdy nevies co sa zo sukromnej osoby vykluje...Ale vo vseobecnosti po prvom telefonate a spravnych otazkach by si mal spoznat ci je niekto seriozny alebo nie.
Pokial ti ochotne odpoveda na otazky, nezahmlieva, nevyhovara sa, ze auto nema pri sebe a podobne blbosti mal by byt seriozny.
Ale je to vzdy loteria...
Ja som kupoval svoju C70 z mobile.de, pan bol velmi prijemny, bol to vysokoskolsky profesor, jediny problem mensi bol, ze auto bolo pisane na manzelku, tym padom sa museli zladit dvaja ludia a clovek, ktory mi to doviezol musel jednu noc prespat v D.
Ale nelutujem, auto je v super stave a bez chyby (klopem na drevo :D )
Kazdopadne si musis zratat pre a proti, vybrat si poradie 3 aut, ktore su blizko seba aby si mohol ist k druhemu ak nebude vyhovovat prve alebo k tretiemu ak nebude vyhovovat druhe...
Ja som si vybral 3 auta a co cert nechcel, bolo to prave to tretie co sme zobrali, prve sa predalo aj ked sme ho mali zarezervovane, druhe nebolo dobre z hladiska interieru aj exterieru.

Drzim palce pri vybere a hlavne to netreba silit, radsej pockat na dobre ponuky.
_________________
Volvo V70 2.5 LPT 1997 manual
Volvo C70 T5 cabrio 2000 automat
Saab 9-5 Turbo6 Aero XWD 2011

Peťo-goalie
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 341
Registrován: 16 roků 8 měsíců

#3 Máte zkušenost s německými "Privatanbietery"???

Příspěvek od Peťo-goalie »

pedro5585 píše:Treba si davat pozor ako na Privatanbieterov, tak aj na Handlerov, medzi Handlermi je velmi vela Turkov a inych mensin, ktori si vytvoria(!) webovu stranku a nahadzu tam uplne cudzie auta, ale realita je taka ze ta chcu odrbat. Treba si medzi Handlermi vyberat vacsie a velke firmy, ktore maju niekolko desiatok aut v ponuke, alebo priamo od Volvo Handlerov - ale ti su vacsinou dost drahi oproti inym.
Medzi Privatanbietermi si nenavyberas, to mas ako u nas, nikdy nevies co sa zo sukromnej osoby vykluje...Ale vo vseobecnosti po prvom telefonate a spravnych otazkach by si mal spoznat ci je niekto seriozny alebo nie.
Pokial ti ochotne odpoveda na otazky, nezahmlieva, nevyhovara sa, ze auto nema pri sebe a podobne blbosti mal by byt seriozny.
Ale je to vzdy loteria...
Ja som kupoval svoju C70 z mobile.de, pan bol velmi prijemny, bol to vysokoskolsky profesor, jediny problem mensi bol, ze auto bolo pisane na manzelku, tym padom sa museli zladit dvaja ludia a clovek, ktory mi to doviezol musel jednu noc prespat v D.
Ale nelutujem, auto je v super stave a bez chyby (klopem na drevo :D )
Kazdopadne si musis zratat pre a proti, vybrat si poradie 3 aut, ktore su blizko seba aby si mohol ist k druhemu ak nebude vyhovovat prve alebo k tretiemu ak nebude vyhovovat druhe...
Ja som si vybral 3 auta a co cert nechcel, bolo to prave to tretie co sme zobrali, prve sa predalo aj ked sme ho mali zarezervovane, druhe nebolo dobre z hladiska interieru aj exterieru.

Drzim palce pri vybere a hlavne to netreba silit, radsej pockat na dobre ponuky.
To ja ked som kupoval Sergeja tak som mal devet aut v okoli Berlina, ci priamo v Berline. Pozreli sme fyzicky asi 5aut. Vacsinou to boli 2,0 T a 2,0T4 s automatom. Motoricky ok ale vzhladovo nic moc -nepacili sa nam-vela km, vyjazdene.. Najkrajsi bol Sergej a motor bol len 1.6 ale vyzeral ok tak som ho zobral. :lol:

ok2ucx
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 2618
Registrován: 15 roků 10 měsíců
Bydliště: Beskydy
Vůz: V90CC-T6/S80-V8/740/940/C30
Kontaktovat uživatele:

#4 Máte zkušenost s německými "Privatanbietery"???

Příspěvek od ok2ucx »

pedro5585 píše:... Medzi Privatanbietermi si nenavyberas, to mas ako u nas, nikdy nevies co sa zo sukromnej osoby vykluje...Ale vo vseobecnosti po prvom telefonate a spravnych otazkach by si mal spoznat ci je niekto seriozny alebo nie.
Pokial ti ochotne odpoveda na otazky, nezahmlieva, nevyhovara sa, ze auto nema pri sebe a podobne blbosti mal by byt seriozny.
Ale je to vzdy loteria...
Zdravím,

je to tak, jak je psáno výše. Chtěl bych tu zopakovat jedno naprosto zásadní pravidlo, které možná všichni ještě neznají: nikdy, za žádných okolností nikam neposílat peníze, i kdyby to vypadalo sebevíc seriózně. Na žádný bankovní účet, ani přes Western Union (a i kdyby to bylo třeba na vlastní jméno od někoho z rodiny = to přeci vypadá "seriózně"). Tohle je na 99.9% návnada na podvod, dobře organizované bandy pracují i v Německu. Od takové nabídky ruce pryč, prostě řekněte, že nejste "comfortable" s posíláním peněz neznámé osobě a nazdar. Slušné nabídce stačí např. kopie jízdenky či letenky, jako "důkaz", že přijedete. Aut je všude dost, když ne teď, tak za měsíc...

Tolik na okraj.

Osobně jsem koupil už dvě auta od soukromníků (jsou v podpisu 8) ), bylo to OK, chce si to s nimi popovídat po telefonu (to že někdo není dostupný na telefonu z jakýchkoli důvodů je rovněž podezřelé). Taky jsem byl jednou v bazaru v Německu, té chvály, co na to bazarník vyprávěl a ta skutečnost, to byl kontrast. A nebyl to žádný Turek. Proti Turkům nic nemám, mnozí jsou mnohem lepší a solidnější obchodníci než mnozí rodilí. Obchodníci jsou prostě dobří a špatní.

Pavel
_________________
.::. V90CC T6 2018 .::. S80 V8 2007 .::. 940 2.3 1995 .::. 940 Polar 1994 .::. 740 Turbo 1988 .::.
Repase/klonování/párování elektroniky VOLVO - DIM / ICM / ECM / CEM / DEM / SAS & Optimalizace motoru
Start nezávislého topení z telefonu, vzdálená diagnostika: VDD - https://d5t5.com/article/vdash-vdd-dongle
https://D5T5.com https://d5t5.com/helpdesk
Specializovaný Volvo servis - CarDiag.info
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „o všem možném :-)“