LPG Landi Renzo originální zástavba v Octávce - poradíte...

Vše okolo plynu.
  • Autor
  • Zpráva
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 155
Registrován: 11 roků 6 měsíců
Vůz: s60T5 01 B234T3 aut.+ V70 I 98 B5254Tman
Bydliště: Praha 4

#1 LPG Landi Renzo originální zástavba v Octávce - poradíte...

Příspěvek od Oodon »

Není to tak dávno co jsem tady slintal blahem nad origo LPG zástvbou v Octavii...
No padla kosa na kámen a dneska by mně čerti vzali ...vrrrrrrrrr
na autě skončila po 2 letech záruka a cca 14 dní na to (při cca 65000 km) začalo LPG blbnout (auto za jízdy vypadává z režimu LPG, musím vypnout motor a po nastartování se vrátí do řežimu LPG a pak z něj zase náhodně za čas vypadne a tak furt dokola ...)

Tak jsem to dali do servisu a co nám řekli mně málem porazilo (museli jsem to dát do autorizovaného servisu Škoda, protože škodovka zablokovala řídící jednotku , aby se do ní jiné než autorizované servisy nedostali a nemohli provádět servis...)
řekli , že je třeba vyměnit vstřiky (prý vydrží cca 50 000 a tak máme být rádi, že vydeželi 65 000) což při výměně všech 4 střiků, práci, seřízení atd... vyjde cca na 20 tisíc Kč ??? Jsem jim řekl, že si snad ělají srandu, protože to je pomalu cena namontování LPG systému ...
a jaký má smysl takový režim kdy každých 50 000 km dám 20 000 za jeho resuscitaci .... to jen budu sponzorovat servis a náklady budu mít stejné jako kdybych jezdi na¨benzín ....
Pokrčili rameny a řekli, že mně do opravy nenutí a až si to rozmyslím tak ať se ozvu ...
Zkusil jsem pár "nezávislých"servisů , ale všechny mi řekli, že do origo škody se nedostanou , ale kdyby se tam dostali tak prý by stačilo možná vstřiky seřídit , vyčistit apod. a bylo by to prý cca za 5 tisíc ...

Tak to zkouším i tady dobrat se nějakého řešení vidím několi variant:

1) rezignuji na LPG (něco jsem uspořil, za těch 65 000 (auto stálo v akci stejně jako kdyby LPG nemělo ...) ale dál už holt musím na benzín ...) moc to nepreferuji, ale z principu mi to příjde lepší než "krmit" škodovácký moloch vyměňováním vstřiků ...

2) nebylo by možné na celý ten škodovácky systém se vyprdnout a dát to někomu do servisu LPG , aby využil maximum toho co v autě je a přebudoval to na "otevřený systém " , který pak bude moci i servisovat (moje naivní představa je ,že se pořídí nová nebloklá řídíví jednotka Landi a auto se tak vysvobodí ze škodováckého molocholního přístupu....)

3) není někdo kdo by se do "zablokované" škodovácké řídící jednotky dostal a mohl auto servisovat "normálně" a nikoliv systémem, když to nejede tak vše vyměníme ať to stojí co to stojí ...

4) pokud by nešla vyměnit jen "bloklá" řídící jednotka je realizovatelná nějaká varianta ve smyslu, že se vymění více komponentů , ale vyjde to levněji než zcela nová přestavba (předpokládám, že např. nádrž by mohla zůstat atd...)

Omlouvám se za plevelení fora , ale fakt mně to hnulo žlučí a z principu chci najít jiné řešení než jaké mi tlačí do hlavy koncern...
A jak jsem za poslední 2 dny z webu pochopil tak problém to je celkem rozšířený a do podobné situace se dostává vícero majitelů těchto vozů ....

díky za jakékoliv názory či podněty jak z toho ven
_________________
s60 T5 2002 Zlaťák a ted už také V70 (98) 2,4 T Žabák

yoby
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Radní
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 3675
Registrován: 16 roků 10 měsíců
Bydliště: České Budějovice
Participant x 1

#2 LPG Landi Renzo originální zástavba v Octávce - poradíte

Příspěvek od yoby »

Tohle je asi dotaz na nějaký škoda forum, pokud se tady podařilo klukum dostat se do systémů Volva, tak tam se taky určitě najde někdo šikovnej, kdo škodifku crackne. Jinak Simply never :D
_________________
V70 2,4T B5244T3 AWD, r.v. 2001
V70 2,5T B5254T,r.v.12/1998
bylo: V40 1,8 B4184SM r.v.1999

michal_0077
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 624
Registrován: 13 roků 9 měsíců
Bydliště: Olomouc
Vůz: V70 II

#3 LPG Landi Renzo originální zástavba v Octávce - poradíte

Příspěvek od michal_0077 »

jo landi renzo, a multiventily ve skodovkach... nastesti to skodovka uz sama vzdala.

zadnej zablokovanej software tam neni, je tam napevno nastave nalazeni LPG pro danny kod motoru... Kazdej kdo ma VW diagnostiku (VAG) muze zkontrolovat jednotlive vstriky a nastaveni tlaku na reduktoru.

Plynari umeji i vstriky vycistit, pomoci ultrazvuku tam jista nadeje je. kdyz se nepovede, tak dle meho nejlevnejsi reseni je si nekde na netu (Polsko, UK, SA atd...) sehnat ty same vstriky co tam jsou. Jestli je tam klasika od Landirenza tak by se meli nechat sehnat ca. za 5000Kc. urco dat tam lepsi filtr casteji menit a tankovat na kvalitnich pumpach... Pak s trochou stesti by to mohlo neco vydrzet...
_________________
[s]V70 II 2,5T AT5 + LPG[/s] - porucha automatu --> ekologická likvidace
V70 II 2,5T + LPG - manuál
Saffron V70 R AWD '98 (AT4) 2.3T 20V
XC90 D5 AT6 AWD
XC60 D4 AWD R-design polestar

Offline
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 498
Registrován: 15 roků 8 měsíců
Bydliště: Náměšť na Hané
Vůz: S60 2.4 LPG / V70 D4

#4 LPG Landi Renzo originální zástavba v Octávce - poradíte

Příspěvek od flaksy »

Tak to mě po@#^ .... jsem měnil vstříky na své S60 (ELPIGAZ) a stály mě i s prací 3000 a to je válců 5 :/ A to tam byly vstřiky 78000 km. Jak tak koukám, tak raději auto na LPG předělat, něž ho v tom už koupit z fabriky :(
Pokud auto jinak šlape, dej tam normál LPG a jezdi vesele dál, u služebáku se to vrátí skoro ihned si myslím ...
_________________
Volvo S60 2.4 (B5244S2), LPG, MY01
Volvo V70 D4 (D4204T5), MY15

Jean
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 319
Registrován: 19 roků 8 měsíců
Bydliště: Podolí u Brna
Vůz: Volvo 850 T5
Kontaktovat uživatele:

#5 LPG Landi Renzo originální zástavba v Octávce - poradíte

Příspěvek od Jean »

Nikdy jsem to ve škodovce neviděl, ale:

2) Vyměnit jednotku by určitě šlo, ale nevěřím, že by byl tak neřešitelný problém se s autem domluvit. VAG diagnostiku má kdekdo. Jen zase nerozumí každý tomu plynu.

Zajímalo by mě, jakou konkrétní chybu si to hlásí. Vstřikovače Landi Renzo patří k těm s velmi dobrou životností. Proč by se to vlastně kvůli vstřikovačům mělo vypínat? A to jsou jako špatné všechny 4 naráz už po 65000 km? Není problém spíše na tlaku plynu, filtrech, čidlech?

michal007 - problémy této zástavby neznám, ale jestli tam bývá problém s multiventily, tak to by podobný problém mohlo způsobovat, ale to nemá žádnou souvislost se vstřikovači a oprava je podstatně levnější.

flaksy - je to přesně tak, jak píšeš. Lepší je dodatečná přestavba než to co tam dávají fabriky. Ale u Volva je to stejně špatné, ne-li horší...
_________________
Volvo 960 93,95,96,97 B6304FS, S80 00 T6, 850 2,3 T5

1. eshop s volvodíly

Offline
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 498
Registrován: 15 roků 8 měsíců
Bydliště: Náměšť na Hané
Vůz: S60 2.4 LPG / V70 D4

#6 LPG Landi Renzo originální zástavba v Octávce - poradíte

Příspěvek od flaksy »

Jean - Je to u volva tak špatné s tím plynem? Co jsem koukal, tak předělaných jezdí celkem dost. Je více problémů s těmi, co mají turbo než s atmosférami, nebo je to jedno. Počítám, že asi T5 191kW bude trošku náročnější na komponenty a naladění něž třeba atmosferické motory. Nebo je to jedno? A co se výdrže motoru, má LPG zásadní dopad na životnost motoru? Co a jak často je potřeba hlídat? Díky za info na trošku OT dotaz :)
_________________
Volvo S60 2.4 (B5244S2), LPG, MY01
Volvo V70 D4 (D4204T5), MY15

Jean
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 319
Registrován: 19 roků 8 měsíců
Bydliště: Podolí u Brna
Vůz: Volvo 850 T5
Kontaktovat uživatele:

#7 LPG Landi Renzo originální zástavba v Octávce - poradíte

Příspěvek od Jean »

To jsi to špatně pochopil. LPG do Volva ano, turbo nebo atmosféra je celkem jedno a je to na vkusu každého. Zhoršení životnosti jsem u aut, které k nám jezdí na servis nezaznamenal. Já spíše konstatoval nedobré zkušenosti s originál bifuely.
_________________
Volvo 960 93,95,96,97 B6304FS, S80 00 T6, 850 2,3 T5

1. eshop s volvodíly

Offline
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 498
Registrován: 15 roků 8 měsíců
Bydliště: Náměšť na Hané
Vůz: S60 2.4 LPG / V70 D4

#8 LPG Landi Renzo originální zástavba v Octávce - poradíte

Příspěvek od flaksy »

Aha, díky moc za info :)
_________________
Volvo S60 2.4 (B5244S2), LPG, MY01
Volvo V70 D4 (D4204T5), MY15
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „LPG + CNG + E85 a ostatní“