Přestavba na plyn

Vše okolo plynu.
  • Autor
  • Zpráva
mates
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 364
Registrován: 16 roků 11 měsíců
Bydliště: Brno / Dolní Kounice
Vůz: Lynk & Co 01

#1 Přestavba na plyn

Příspěvek od mates »

viewtopic.php?f=85&t=10990&start=0

Jen krapet větší motůrek.. 8)
První si tuto rubričku trochu pročti, je tady už hoodně napsanýho. Mrkni taky do sekce, která se týká i XC90- aspoň zjistíš, která motorizace je nejvhodnější (přece jenom auticko není žádný drobeček..). Tož tak, Mates.
Naposledy upravil(a) mates dne 12 úno 2009 20:50, celkem upraveno 1 x.
_________________
je: Lynk & Co 01 r.v.2022, PHEV - čínské Volvo XC40
bylo: XC90 V8 r.v.2005
bylo: V70 R AWD r. v. 1998
bylo: V480 ES 1,7 r. v. 1988

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 47
Registrován: 15 roků 3 měsíce
Bydliště: SVK-Presov.

#2 LPG a XC 90 2.5l poradí někdo....

Příspěvek od Jerry mouse »

Doporucujem si precitat v obsahu fora celkom dole zlozku LPG-CNG clanok VSI Prins od mr.Greenfuel :!: Nechces ist do toho z trosku silnejsiou motorizaciov napr. T6 alebo radsie raketu V8! Vacsi motor sa rovna mensia spotreba neviem preco ale je to tak! :roll: :roll: :roll: Ked chces do toho ist tak ti drzim prsty ! A tie keci okolo toho od ostatnych ber z rezervou ved vies ! :pij:
_________________
------------------------------
bolo Astra F.1.6 kombi
aktual Zafira 2.2 dti my.03 Zmena ! musi este vydrzat aspon 2.r

Offline
Příspěvků ve vlákně: 6
Příspěvky: 1283
Registrován: 15 roků 11 měsíců
Bydliště: Tábor
Vůz: V60

#3 Přestavba na plyn

Příspěvek od Dural8 »

Přesně tak, 2.5 je ten samej motor co mám já s Jerrym a oba máme odtud plyn ( VSI ) od Michala Outraty z Brna a maximální spokojenost. I v případě že by ses vydal cestou T6 či V8 by Ti vyhověl. Já můžu jenom doporučit, stejně tak provoz na LPG, absolutně v pohodě. Představ si S60 pohybující se 500km za 650Kč a jsi vyřehtanej jak lečo :mrgreen:
Na jízdním stylu vůbec nezáleží, prostě s tím pojedeš stejně jako s benzínem Tvým obvyklým stylem. Ať brzda-plyn či na pohodu.
_________________
V60 D4

GDPR_user

#4 Přestavba na plyn

Příspěvek od GDPR_user »

tuohok píše:Ahoj zdravím všechny volváky i když zatím volvo nevlastním ale je to můj sen a rád bych si koupil xc 90 2.5l v manuálu a benzín. A tady bych prosil kdo má zkušenosti s tímto vozem zda by mi mohl poradit. Rád bych věděl kolik má toto auto spotrebu -nejsem žádný závodník a nejezdim systémem brzda plyn. A za další pokud někdo z vás má tento vůz v LPG jak se mu osvědčil a kolik si veme.Vím že záleží také na kW a jaké má motor vstřikování.Pokud se tedy někdo najde,byl bych mu za tyto informace velmi vděčný.
Myslím že vhodnější by byla nějaká silnější motorizace.pokud potřebuješ poradit ohledně LPG klidně mi zavolej.

Offline
Příspěvků ve vlákně: 6
Příspěvky: 1283
Registrován: 15 roků 11 měsíců
Bydliště: Tábor
Vůz: V60

#5 Přestavba na plyn

Příspěvek od Dural8 »

Též jsem poslal číslo do sz, takže jestli chceš, můžu poradit, přetlumočit svoje zkušenosti.
_________________
V60 D4

Offline
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 121
Registrován: 17 roků
Vůz: V40 už není... uvidíme na jaře
Bydliště: Ostrava

#6 Přestavba na plyn

Příspěvek od pitris »

Taky bych měl dotaz a zároveň bych se s Vámi chtěl poradit. Mám V40 z r. 1998, najeto 290000km. Šlape jako hodinky, olej nežere, spotřeba 8-10l/100km. Uvažuju ale o LPG, tak bych se chtěl zeptat, jestli myslíte, že to má ještě cenu do tohoto Volvika instalovat. Pokud bych to tam nechal dát, tak bych si ho samozřejmě ještě tak aspoň 4 roky nechal (možná víc). najedu ročně 10000-15000km, takže návratnost zhruba 3 roky...

Váš názor, díky.
_________________
bylo: V40, 2.0 + LPG, 3/1998, 103kW, B4204S - Venouš II.
bylo: V40, 1.8, 11/99, model 2000, 90kW, B4184S2 - Venouš

Offline
Příspěvků ve vlákně: 6
Příspěvky: 1283
Registrován: 15 roků 11 měsíců
Bydliště: Tábor
Vůz: V60

#7 Přestavba na plyn

Příspěvek od Dural8 »

Kdybych vychazel z toho, ze najedes 15t rocne, tak to mas doma zhruba po 2 letech. Diky tomu ze je to ctyrvalec a 103 kW se vejdes se sekvencnim vstrikovanim do 30t bezproblemu ( jde to i lehce pres 20t, zalezi jaky system si vyberes ) a korunu na km usetris vzdycky s prstem v nose. Toho se neboj. Plus dalsi vyhoda stavajicich systemu, az se budes auta zbavovat, LPG si vymontujes a zamontujes ho do dalsiho nove porizeneho auta. Sice to nejaka investice za praci bude, ale myslim ze se i tak vyplati. Tvuj koupeny system tedy muzes vyzit az do aleluja. Bomba je na 10 let, pak vymena, ale to je investice do 6t za toroid.
Kazdopadne sam si urci jak je na tom motor, jestli olej nezere, Ty ses presvedceny ze do toho jdes a auto si nejakou dobu nechas, nic Ti v tom nebrani...vsechny cesty ( a to i zpet k benzinu ) jsou vzdy otevrene.
Tot muj nazor.
A samozrejme doporucuju Greenfuela, Michala Outratu ;-)
_________________
V60 D4

Offline
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 121
Registrován: 17 roků
Vůz: V40 už není... uvidíme na jaře
Bydliště: Ostrava

#8 Přestavba na plyn

Příspěvek od pitris »

Dík za radu. Díval jsem se, že přestavba by stála asi kolem 30000kč, možná o něco míň. V tom případě myslíš, že je lepší rovnou vyměnit i rozvody, ikdyž ty pokud by se měly měnit co 120000km, tak mají ještě před sebou nějakých 50000km...
_________________
bylo: V40, 2.0 + LPG, 3/1998, 103kW, B4204S - Venouš II.
bylo: V40, 1.8, 11/99, model 2000, 90kW, B4184S2 - Venouš

Offline
Příspěvků ve vlákně: 6
Příspěvky: 1283
Registrován: 15 roků 11 měsíců
Bydliště: Tábor
Vůz: V60

#9 Přestavba na plyn

Příspěvek od Dural8 »

Provoz na LPG si nevyžaduje žádné navíc, takže proč měnit rozvody o 50t km dříve? To je zbytečnost. Nijak to motor nezatěžuje, neničí, nepůsobí na něj jiným způsobem než benzín, takže jestli bys na benzín jezdil ještě 50t km, jezdi i na LPG. ( ano spaluje to při vyšší teplotě, má to vyšší "oktanové" číslo a je to jiné, ale ne v lepším či horším slova smyslu, je to jenom jiné )
Tady je kolik to koštuje v Brně,
http://www.greenfuel.cz/cenik.html
osobně musím dodat, že to samé co jsem chtěl ( 34 900,- - 39 900,- ) mi bylo v Praze nabídnuto bez rozpaků za 52 000,- a to ještě nevěděli že jde o turbo ( = o kousek větší cena za výkonnější čerpadlo plynu ).
_________________
V60 D4

Offline
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 121
Registrován: 17 roků
Vůz: V40 už není... uvidíme na jaře
Bydliště: Ostrava

#10 Přestavba na plyn

Příspěvek od pitris »

jo, dík už jsem se na to díval... Ještě pošpekuluju, ale asi do toho půjdu... ;-)
_________________
bylo: V40, 2.0 + LPG, 3/1998, 103kW, B4204S - Venouš II.
bylo: V40, 1.8, 11/99, model 2000, 90kW, B4184S2 - Venouš

Offline
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 6
Registrován: 14 roků 11 měsíců

#11 Přestavba na plyn

Příspěvek od JanPavel »

Ahoj, take Vas vsechny zdravim a dekuji za cenne informace, ktere jsem zde nasel. Jsem sice 'volvak' naprosty zelenac, ale uz jsem se zamiloval do sve nove vikingske lodi (inu prechod z Felicie, to je panecku skok :-) ) a pokukuju take pro event. prestavbe na LPG. Chci se jen ujistit, zda-li predchozi informace zde uvedene, budou platit i pro moje vozitko. Pokud se rozhodnu, obratil bych se rad na Vami doporucovaneho pana Outratu (http://www.greenfuel.cz), diky!
_________________
S80, 2.4L, BlackEdition

Offline
Příspěvků ve vlákně: 6
Příspěvky: 1283
Registrován: 15 roků 11 měsíců
Bydliště: Tábor
Vůz: V60

#12 Přestavba na plyn

Příspěvek od Dural8 »

Jasneze to na Tvuj motor pujde, klidne mu rovnou zavolej a rovnou se ptej, protoze Ti lidsky pochopitelne poradi a vysvetli co Te bude zajimat. Jinak se klidne ptej i tady, ale plati co uz bylo psano. Jednicka s hvezdickou a to i na Tvou S80 s 2.4 ;-)
_________________
V60 D4

Offline
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 6
Registrován: 14 roků 11 měsíců

#13 Přestavba na plyn

Příspěvek od JanPavel »

Dural8 píše:Provoz na LPG si nevyžaduje žádné navíc, takže proč měnit rozvody o 50t km dříve? To je zbytečnost. Nijak to motor nezatěžuje, neničí, nepůsobí na něj jiným způsobem než benzín, takže jestli bys na benzín jezdil ještě 50t km, jezdi i na LPG. ( ano spaluje to při vyšší teplotě, má to vyšší "oktanové" číslo a je to jiné, ale ne v lepším či horším slova smyslu, je to jenom jiné )
Tady je kolik to koštuje v Brně,
http://www.greenfuel.cz/cenik.html
osobně musím dodat, že to samé co jsem chtěl ( 34 900,- - 39 900,- ) mi bylo v Praze nabídnuto bez rozpaků za 52 000,- a to ještě nevěděli že jde o turbo ( = o kousek větší cena za výkonnější čerpadlo plynu ).
Tak vcera jsem predal panu Outratovi v Brne-Reckovicich moji S80, 2.4L a koncem tydne se budu tesit na vysledek, pak budu informovat, diky za tip!
_________________
S80, 2.4L, BlackEdition

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 52
Registrován: 16 roků 3 měsíce
Bydliště: Praha 4

#14 Přestavba na plyn

Příspěvek od medlis »

Hehe tak to se tam potkame. Nevidel jsi tam nahodou stat tu moji S80?
koukam ze se tu s tim roztrhnul pytel :D
_________________
V70 T5, 1999, B5234T3 kredenc

Offline
Příspěvků ve vlákně: 6
Příspěvky: 1283
Registrován: 15 roků 11 měsíců
Bydliště: Tábor
Vůz: V60

#15 Přestavba na plyn

Příspěvek od Dural8 »

Jste šli oba dva do LPG? Hihi, paráda, ať už se konečně zbavíme té nedůvěry z dob zkurvených propan butanových láhví s hadičkou přímo do karburátoru kde na přepnutí na LPG bylo potřeba ještě jednoho strojníka...a občas to i za komančů bouchlo. Škoda že si k tomu lidé vytvořili, byť spekulativně oprávněně, takový náhled.
Ale čas ukáže a já věřím, že budete oba dva plně spokojeni, dejte vědět ;-)
_________________
V60 D4

Offline
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 6
Registrován: 14 roků 11 měsíců

#16 Přestavba na plyn

Příspěvek od JanPavel »

medlis píše:Hehe tak to se tam potkame. Nevidel jsi tam nahodou stat tu moji S80?
koukam ze se tu s tim roztrhnul pytel :D
Nevidel, ale jen diky tomu, ze jsem v casovem stresu byl nucen vuz predat panu Outratovi starsimu za branou 'kliniky' ;-) a vse nasledne domluvit telefonicky... Zitra se snad s 'vytunenym' Volvikem opet shledam ;-)
_________________
S80, 2.4L, BlackEdition

Offline
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 121
Registrován: 17 roků
Vůz: V40 už není... uvidíme na jaře
Bydliště: Ostrava

#17 Přestavba na plyn

Příspěvek od pitris »

Takže pánové a dámy, k dnešnímu dni najeto na LPG cca 3300km za 2 měsíce. Zatím žádný problém, vše běží jak má. Takže to jen pro ty, co ještě váhají... Já váhal od února zbytečně 3 měsíce, než jsem se rozhodl a na plyn nedám dopustit... :good:
_________________
bylo: V40, 2.0 + LPG, 3/1998, 103kW, B4204S - Venouš II.
bylo: V40, 1.8, 11/99, model 2000, 90kW, B4184S2 - Venouš
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „LPG + CNG + E85 a ostatní“