Tip na výlet - zámek Jezeří

Odkazy na ruzne fotky - YouTube, Metacafe, Google, apod.
  • Autor
  • Zpráva
neuman zdenek
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 5785
Registrován: 17 roků 7 měsíců
Bydliště: R.I.P.
Vůz: Volvo 760 GLE 1989 D 24 TIC

#26 Tip na výlet - zámek Jezeří

Příspěvek od neuman zdenek »

element5 píše:
st_Andy píše:OT: Dovolte jeste trocha industriálu..
Co to je? :shock:
jéééé a mám tam auto :green:
_________________
Volvo 760 GLE 1989 - D24 TIC - Sojkovka
Volvo V 70 II. 2000 - TDI ÁLA
Volvo V 70 R AWD 1998 Blondýny

Lachtan
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Moderátor
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 5099
Registrován: 18 roků 7 měsíců
Bydliště: PRG
Kontaktovat uživatele:

#27 Tip na výlet - zámek Jezeří

Příspěvek od Lachtan »

Diamantový důl ?
_________________
Bestie V70XC-2.5T 20V___ (B5254T) (193hp/5100rpm, 270Nm/1800-5000rpm)__ (r.v. 1998, mod.99)
Modrej V70-2.5 20V _____ (B5254S) (170hp/6100rpm, 220Nm/4700rpm) ______ (r.v. 1997, mod.98)
Zenair CH-701D ___________ (zatím bez motoru, ve stádiu rekonstrukce)_______ (r.v. 2004)
Oliver CPI Oliver City____ (50ccm 2T) (3,2hp/7250rpm, 4,0Nm/5400rpm)_______ (r.v. 2005)

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 241
Registrován: 15 roků 9 měsíců
Bydliště: Dobříš / Brno
Vůz: V70 2,5TDi I.generace 2000, manuál
Bydliště: Dobříš / Brno
Kontaktovat uživatele:

#28 Tip na výlet - zámek Jezeří

Příspěvek od Bobes »

o rekultivaci toho moc nevím, ale tak kurňik, když je to tak jak píšete, proč se tam stále mrhá našimi penězi? Lze stím něco udělat?
Trochu problém mám s OZE (větrníky jsou dost problematické, především esteticky se mi nelíbí; fotovoltaika není špatná, zásadní problém je současná podoba dotačního systému, biomaso má ve větším smyslu mizernou návratnost)
Prachy maji dle mne jít na výzkum jadrených zařízení a potažmo fůze. Co se paliva týče, mám zato, že dnes je nějakých cca 90% procent paliva přepracovatelných k znovupoužití, pouze se to zatím nevyplatí (JEDU, JETE).
_________________
V70 5.2000 I.generace 2.5TDi
několik w353 v různém stavu pojízdnosti, Opel agila 1.2

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 8
Příspěvky: 3094
Registrován: 18 roků 3 měsíce
Bydliště: Teplicko
Vůz: TeslaS85D,Volvo S60 2.4T,V70 2.4,850T-5R
Bydliště: Bílina

#29 Tip na výlet - zámek Jezeří

Příspěvek od eLzyx »

nikdo s tím nic nedělá, protože jsou do toho zainteresováni všichni místní zastupitelé. Někteří vlastní přes příbuzné rekultivační firmy, někteří zkoupily obrovské pozemky za mizivou cenu a některým jen stačí za poplatek rozhodnout o vítězi "výběrového" řízení.
A řešit něco v našem právním prostředí? Navíc když všechny severočeské soudy jsou těžce přetíženy ...
Nemá smysl si s nima jako jednotlivec začínat. Dřív než se to vyřeší, tak Vás psychicky zničí.
_________________
je: Millennium Falcon Tesla model S 85D 2015, Solid White; andělíček můj strážníček S60 2.4T 147kW 2001, Maya Yellow; Strup 850 T5R 7 místné kombi 177kW 1994, Cream Yellow (schovaná pod Stone Black); Weisser Riese - bílý obr V70 2.4i 103kW 2001, Polar White; lehárošwágen VW T2b 1.6 37,5kW 1973, Kansas Beige/Pastel White
bylo: S80 se zadřenou 2.5T avtomat AWD 2004; Volvo C70 T5 (B5234T3) 1999

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 241
Registrován: 15 roků 9 měsíců
Bydliště: Dobříš / Brno
Vůz: V70 2,5TDi I.generace 2000, manuál
Bydliště: Dobříš / Brno
Kontaktovat uživatele:

#30 Tip na výlet - zámek Jezeří

Příspěvek od Bobes »

jo, to znám lépe než by se mi líbilo...
zbývá než vymyslet co stím
PS: doporučuji shlédnout "Uvolněte se prosím" z minulého týdne.. druhá host tam vcelku zajímavě povídá
_________________
V70 5.2000 I.generace 2.5TDi
několik w353 v různém stavu pojízdnosti, Opel agila 1.2

hroch32
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 782
Registrován: 16 roků 6 měsíců
Bydliště: Budkov, Vimperk

#31 Tip na výlet - zámek Jezeří

Příspěvek od hroch32 »

Je to, jak píše eLzyx. Zainteresovanost v tomhle zlatym rekultivačnim dole je až na úrovni různých po(s)ra[d/l]ců a vlezdop*delů špičkových politiků :bad: :evil:
_________________
Volvo 850 kombi, B5254, 1996
Volvo 740 kombi, B230F, 1990 - bylo => pojízdný kombajn na Mazdy; třeba ji od Adama koupím časem zpátky

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 241
Registrován: 15 roků 9 měsíců
Bydliště: Dobříš / Brno
Vůz: V70 2,5TDi I.generace 2000, manuál
Bydliště: Dobříš / Brno
Kontaktovat uživatele:

#32 Tip na výlet - zámek Jezeří

Příspěvek od Bobes »

kdy už mi konečně rupne v bedně a zajedu do ruska pro svd a kamion munice :(
_________________
V70 5.2000 I.generace 2.5TDi
několik w353 v různém stavu pojízdnosti, Opel agila 1.2

alpaka
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 92
Registrován: 16 roků 1 měsíc
Bydliště: Praha

#33 Tip na výlet - zámek Jezeří

Příspěvek od alpaka »

Až opravdu zblbneš. SVD je předražená plechařina. Za půlku je třeba mnohem lepší L1A1.

edit: překlep
_________________
IDEÁLNÍ WOLWO UŽ JE NA CESTĚ!
244 GL, B21A, MY 1979, TARDIS
V70 XC, 2.4T, MY 2001, Meďák, už je manželčin

old.fashioned
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 10
Příspěvky: 817
Registrován: 16 roků
Bydliště: České Budějovice
Vůz: XC70, V50

#34 Tip na výlet - zámek Jezeří

Příspěvek od old.fashioned »

hroch32 píše:Je to, jak píše eLzyx. Zainteresovanost v tomhle zlatym rekultivačnim dole je až na úrovni různých po(s)ra[d/l]ců a vlezdop*delů špičkových politiků :bad: :evil:

což se nijak neliší od zainteresovanosti politiků na zakázkách už od té nejnižší komunální úrovně... to ale není problém rekultivace. Chápu, že realita je taková, ale je podle mě lepší rekultivovat (pro masy) než to nechat tak jak je a fetišisticky se radovat, že je tam pár chráněných živočichů.
_________________
XC70, 2015, 2,4, D4 Polestar, 162 kW, AWD, Summum, automat
V50, 2004, 2,4i, 125 kW, Summum, manual
ex: XC90, 2004, 2,4, 120 kW, Summum, D5244T, automat
ex: V40, 1999, 1,8, 85 kW, B4184S, manual

ttoommaasseekk
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 1676
Registrován: 15 roků 10 měsíců
Bydliště: Kousek za Prahou, na východ.
Vůz: Karkulka
Kontaktovat uživatele:

#35 Tip na výlet - zámek Jezeří

Příspěvek od ttoommaasseekk »

Mel jsem cca pred dvema lety moznost projet okoli Sokolova s industrialni krajinou. Vedle mne se pohybovali lide ze Sokolovske uhelne a ukazovali co a jak se kde zrekultivuje.
Jelikoz se republika potyka s nedostatkem vodnich ploch a diry po tezbe jsou na vodni plochy, co se cistoty tyce vhodne, zaliji se vodou. Bude to tedy par let trvat, ale naplni se. http://www.medard-lake.eu/zakladni_informace/
Rekultivovane zony nevypadaji uplne spatne, ikdyz zit se v nich neda, neb se porad hybou. rojizdeli jsme po nich s osobakem (tedy trosku vetsim osobakem 8) ) a bylo to v poho, jen co jsi vsak vystoupil mimo zpevnenou cestu, bylo to znat.
Nejsem golfista, ale v Sokolve je hriste pomerne nasvtevovane.
Tez by tam mela vzniknou ZOO.
K tem brizkam, ty se oznacuji jako naletove dreviny, moc je tam nechteji, ale nelze se jich zbavit.
Vytezene poldozi se chova jako houba, tudiz za Sokolovem potkate hejna radostnych houbaru.

Osobne mi plany na rekultivaci neprijdou uplne spatne, porad lepsi nez cumet na diru jak do pr... :fool:
_________________
Karkulka V60 CC T5 AWD MY 2018, POLESTAR
Již jsem se rozloučil s V40 2.0T E85, Padík - V50 T5 AWD + BSR + IPD HD TCV

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 8
Příspěvky: 3094
Registrován: 18 roků 3 měsíce
Bydliště: Teplicko
Vůz: TeslaS85D,Volvo S60 2.4T,V70 2.4,850T-5R
Bydliště: Bílina

#36 Tip na výlet - zámek Jezeří

Příspěvek od eLzyx »

tak nikdo neříká, stop rekultivacím - jsou potřeba. Jen stop předraženým rekultivacím a rozšiřování těžby.
A ty břízky ... u nás nenalétávají, ale vysazují se.
_________________
je: Millennium Falcon Tesla model S 85D 2015, Solid White; andělíček můj strážníček S60 2.4T 147kW 2001, Maya Yellow; Strup 850 T5R 7 místné kombi 177kW 1994, Cream Yellow (schovaná pod Stone Black); Weisser Riese - bílý obr V70 2.4i 103kW 2001, Polar White; lehárošwágen VW T2b 1.6 37,5kW 1973, Kansas Beige/Pastel White
bylo: S80 se zadřenou 2.5T avtomat AWD 2004; Volvo C70 T5 (B5234T3) 1999

hroch32
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 782
Registrován: 16 roků 6 měsíců
Bydliště: Budkov, Vimperk

#37 Tip na výlet - zámek Jezeří

Příspěvek od hroch32 »

Nikdo neříká stop rekultivacím! Já jsem pro, aby tam vznikaly golfová hřiště, jezera (to je super nápad, je možné, že naši vnuci budou jezdit na Mostecko na dovolenou, aby byli dál od Temelína :D), ZOO, "hřiště" na paintball, lesoparky u měst atd. atp. Ale má význam rekultivovat území, které je po čtyřiceti letech přirozené sukcese ve stavu, v jakém nebude po rekultivaci za deset let? Proč nenechat území, které je dál od civilizace, přirozenému vývoji? Když je to často lepší a v naprosté většině levnější?

Co je dobré a co ne pro masy, bych radši ponechal bez komentáře, zrovna koukám na zprávy z 10.11.1989 (já vím, žes to tak nemyslel :beer: ). Nehledě na to, že kdyby se ty masy dozvěděly, kolik je to stojí, možná by změnily názor :twisted: Ale ten argument o pár chráněných druzích.... hele, to radši na odborníka nezkoušej ;-) Já vím, že to je často jediný argument u různých řízeních a u soudů. Ale věř mi, že ty společenstva, co tam jsou, jsou výjimečná sama o sobě, nehledě na to, jestli tam hnízdí ouhorlík stepní nebo ne :crazy: A procházka po nich je často docela zážitek i pro laiky, kteří čučí, co příroda dokáže za pár desítek let. Takže rekultivovat, ale s rozumem.
_________________
Volvo 850 kombi, B5254, 1996
Volvo 740 kombi, B230F, 1990 - bylo => pojízdný kombajn na Mazdy; třeba ji od Adama koupím časem zpátky

Offline
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 1283
Registrován: 15 roků 11 měsíců
Bydliště: Tábor
Vůz: V60

#38 Tip na výlet - zámek Jezeří

Příspěvek od Dural8 »

Někde jsem zaslechl, že jaderný elektrárny využívají jenom 5% potenciálu a zbytek jde pápá. Proto to nechtějí střílet do vesmíru a uklízí se to tak, aby až se na to přijde, se to dalo použít. To jsou ty první, nějaké další generace jaderek jsou na tom o mnoho lépe, ale není to ani 50% té energie co se z toho dostane, myslím tedy že je to kua hodně v plenkách. Ovšem co je na tom praudy? :) Jó, něco jo.
_________________
V60 D4

old.fashioned
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 10
Příspěvky: 817
Registrován: 16 roků
Bydliště: České Budějovice
Vůz: XC70, V50

#39 Tip na výlet - zámek Jezeří

Příspěvek od old.fashioned »

hroch32 píše:Ale má význam rekultivovat území, které je po čtyřiceti letech přirozené sukcese ve stavu, v jakém nebude po rekultivaci za deset let?

Proč nenechat území, které je dál od civilizace, přirozenému vývoji? Když je to často lepší a v naprosté většině levnější?

Co je dobré a co ne pro masy, bych radši ponechal bez komentáře, zrovna koukám na zprávy z 10.11.1989 (já vím, žes to tak nemyslel :beer: ).


Ale ten argument o pár chráněných druzích.... hele, to radši na odborníka nezkoušej ;-) Já vím, že to je často jediný argument u různých řízeních a u soudů. Ale věř mi, že ty společenstva, co tam jsou, jsou výjimečná sama o sobě, nehledě na to, jestli tam hnízdí ouhorlík stepní nebo ne :crazy:
Takže rekultivovat, ale s rozumem.

ale prd. Argument o masách byl použit záměrně ke zvýraznění kontrastu s prosazováním zelené diktatury a prosazování zájmů pár chráněných živočichů nad zájmy mas :twisted:
Je jasný že v týhle diskuzi se tyhle přístupy bijou- což my tady nevyřešíme. Já se přikláním k rekultivacím (bez politických zájmů - což je utopie, ale politika tak bohužel funguje), a ty se přikloň třeba jinam :D
_________________
XC70, 2015, 2,4, D4 Polestar, 162 kW, AWD, Summum, automat
V50, 2004, 2,4i, 125 kW, Summum, manual
ex: XC90, 2004, 2,4, 120 kW, Summum, D5244T, automat
ex: V40, 1999, 1,8, 85 kW, B4184S, manual

hroch32
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 782
Registrován: 16 roků 6 měsíců
Bydliště: Budkov, Vimperk

#40 Tip na výlet - zámek Jezeří

Příspěvek od hroch32 »

old.fashioned píše:ale prd. Argument o masách byl použit záměrně ke zvýraznění kontrastu s prosazováním zelené diktatury a prosazování zájmů pár chráněných živočichů nad zájmy mas :twisted:
Je jasný že v týhle diskuzi se tyhle přístupy bijou- což my tady nevyřešíme. Já se přikláním k rekultivacím (bez politických zájmů - což je utopie, ale politika tak bohužel funguje), a ty se přikloň třeba jinam :D
:beer:
Já se taky přikláním k masám, nerekultivovat přírodně rekultivované stojí masy míň peněz :D
_________________
Volvo 850 kombi, B5254, 1996
Volvo 740 kombi, B230F, 1990 - bylo => pojízdný kombajn na Mazdy; třeba ji od Adama koupím časem zpátky
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „Foto“