Dřevěné obložení V70 III

jak si doma vyladit motor apod.
  • Autor
  • Zpráva
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 1277
Registrován: 8 roků 9 měsíců
Bydliště: Frenštát pod Radhoštěm
Vůz: Volvo S80 v8, 2008; Volvo S60 T5, 2002
Bydliště: Frenštát pod Radhoštěm

#26 Dřevěné obložení V70 III

Příspěvek od marekbm »

jak jinak ;) . dělal jsem to tak taky.
_________________
.:::. Volvo S80 V8, MY2008 (severka alias black panther), Bluetooth PHM .:::. Volvo S60 T5, 2002 (zlatonka), Bluetooth PHM .:::.
Bylo: Volvo S80 V8, 2007 (slovenka) .:::. Renault Laguna II, Liftback II, Privilege, 2001, V6 24V .:::. Renault Laguna I, Liftback, RXT, 1999, 1.8 16V .:::. Renault 19, Hatchback, Storia, 1993, 1.4 8V

Offline
Příspěvků ve vlákně: 16
Příspěvky: 63
Registrován: 4 roky 10 měsíců
Bydliště: Chvaletice
Vůz: V70 III 2,4 D5 136kW

#27 Dřevěné obložení V70 III

Příspěvek od ivos2308 »

Pesně tak, žádnej lak - jen olej, a vypadá to krásně, jen toho oleje dávám víc vrstev, aby to bylo trošku odolný, snad to bude dobrý...

smolda
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 1140
Registrován: 11 roků 4 měsíce
Bydliště: Turnov
Vůz: 745 TIC

#28 Dřevěné obložení V70 III

Příspěvek od smolda »

ivos2308 píše:Pesně tak, žádnej lak - jen olej, a vypadá to krásně, jen toho oleje dávám víc vrstev, aby to bylo trošku odolný, snad to bude dobrý...
Počítej s tím, že olej se nanáší v tenkých vrstvách. Pokud jich uděláš několik na sebe, tak to pak bude taky odpovídající dobu polymerovat. Kolikrát čisté přírodní oleje bez různých urychlovacích a vylepšovacích přísad polymerují klidně půl roku a teprve pak je povrch hotový.

Nepředpokládám že máš čistý olej ale nějaký hotový z krámu, takže tam nějaký urychlování a benzín jako ředidlo asi bude. Ale i tak to bude pár týdnů trvat než to bude připravené do akce. (Takže v té době zvýšenou pozornost hlavně na mechanické poškození nebo to budeš dělat znova).

Většinou u těch olejů z krámu bývá doporučeno tak dvě tenké vrstvy a dost, není to tam napsané jen tak pro nic... :-)

Offline
Příspěvků ve vlákně: 16
Příspěvky: 63
Registrován: 4 roky 10 měsíců
Bydliště: Chvaletice
Vůz: V70 III 2,4 D5 136kW

#29 Dřevěné obložení V70 III

Příspěvek od ivos2308 »

Ahoj, s tím počítám, první, schnula asi 6 hodin, na to druhou, a pak další den další, ale jak je vlhko, tak to teď nechávám dýl... Abych pravdu řekl, kdybych to dával na auto až na jaře, je mi to jedno :D, ale díky za postřeh - samozřejmě počítám s tím, že každá další vrstva bude trvat několikrát dýl, než se vsákne pořádně. Pak sem dám výsledek, jak to vypadá v autě... docela se na to těším, ale manželka se moc netvářila :D prej ten plast je hezčí...

No, do výmalby domu jí taky nekecám... takže tak... :D

smolda
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 1140
Registrován: 11 roků 4 měsíce
Bydliště: Turnov
Vůz: 745 TIC

#30 Dřevěné obložení V70 III

Příspěvek od smolda »

ivos2308 píše:Ahoj, s tím počítám, první, schnula asi 6 hodin, na to druhou, a pak další den další, ale jak je vlhko, tak to teď nechávám dýl... Abych pravdu řekl, kdybych to dával na auto až na jaře, je mi to jedno :D, ale díky za postřeh - samozřejmě počítám s tím, že každá další vrstva bude trvat několikrát dýl, než se vsákne pořádně. Pak sem dám výsledek, jak to vypadá v autě... docela se na to těším, ale manželka se moc netvářila :D prej ten plast je hezčí...

No, do výmalby domu jí taky nekecám... takže tak... :D
Vlhkost nehraje roli, oleji to je jedno. Teplota a čas má vliv :-)

Offline
Příspěvků ve vlákně: 16
Příspěvky: 63
Registrován: 4 roky 10 měsíců
Bydliště: Chvaletice
Vůz: V70 III 2,4 D5 136kW

#31 Dřevěné obložení V70 III

Příspěvek od ivos2308 »

Vidíš, to by mě nenapadlo, mě přišlo, že se vsakuje hůř, i do těch dílů, který jsem měl včera první vrstvou... Tak jsem radši dal odstup - ale logický to je, to jo :D

smolda
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 1140
Registrován: 11 roků 4 měsíce
Bydliště: Turnov
Vůz: 745 TIC

#32 Dřevěné obložení V70 III

Příspěvek od smolda »

Jiná věc je když máš nějakou emulzi - na ven třeba používáme olejovovoskovy nátěr, který je vodou ředitelný, takže tam vlhkost roli hraje.

Jediný problém u klasického oleje s vodou je ten, že když máš dřevo třeba mokré od kapiček deště a natřeš to olejem, tak to budeš mít celý flekatý, protože olej se do kapiček nevsákne :-)

Hůř se vsakuje proto, protože si to dřevo to hlavní už nasáklo s první vrstvou :-)

Offline
Příspěvků ve vlákně: 16
Příspěvky: 63
Registrován: 4 roky 10 měsíců
Bydliště: Chvaletice
Vůz: V70 III 2,4 D5 136kW

#33 Dřevěné obložení V70 III

Příspěvek od ivos2308 »

Jojo, na vodu dávám pozor... to bych to mohl dělat celý znova :D... S tím olejem máš pravdu, už to bude asi dost nasáklý.

raolsa
Ověřený
Online
Uživatelský avatar
Moderátor
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 13041
Registrován: 14 roků 4 měsíce
Bydliště: Semily
Vůz: Volvo V70 II 2.4T 147 kw AWD LPG
Participant x 1

#34 Dřevěné obložení V70 III

Příspěvek od raolsa »

A mohl by mi někdo vysvětlit jak může olej udělat vrstvu?
U laku bych to pochopil, ale olej? Vždyť to nijak neschne, ne?
_________________
Volvo V70 II 2.4T AWD 147 kw LPG '00
Citroen Xsara 1.4i 55kw LPG '01
Diagnostika k dispozici. 607827920

smolda
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 1140
Registrován: 11 roků 4 měsíce
Bydliště: Turnov
Vůz: 745 TIC

#35 Dřevěné obložení V70 III

Příspěvek od smolda »

raolsa píše:A mohl by mi někdo vysvětlit jak může olej udělat vrstvu?
U laku bych to pochopil, ale olej? Vždyť to nijak neschne, ne?
Hehe to máš jednoduchý Ráďo, máš dejme tomu tři typy přírodních olejů, který můžeš na to dřevo napatlat.

Nevysychavý: například olivový, ten zůstává pořád živý olejový, takže to pořád z toho dřeva poleze ven (ale vodotěsný to bude)

Polovysychavý: třeba slunečnicový či makový, takový olej je někde mezi - část ho ztuhne ale část ho poleze ven.

Vysychavý: třeba konopný nebo ořechový olej. Tady je to už jasné, takový olej kompletně zpolymeruje do tuhosti.

Samozřejmě různým olejům to různé dlouho trvá, každý olej má své využití. Hodně známé je kromě takovéhoto využití na dřevo také využití v olejových barvách na obrazy - tam je známo, že když uděláš obraz tak ti klidně dalšího půl roku bude schnout :-)
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „Jak co vyladit???“