změknou nové pružiny?

jak si doma vyladit motor apod.
  • Autor
  • Zpráva
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 7
Příspěvky: 95
Registrován: 8 roků 11 měsíců
Bydliště: Praha
Vůz: S80 II Executive 09 D5 136kW AT

#1 změknou nové pružiny?

Příspěvek od vztekloun »

Ahoj, máte někdo zkušenost že nové pružiny na zadku po nějaké době změknou?
Mazlík dostal nové tlumiče i pružiny. Je to neskutečně znát a i vibrace do auta zmizely. Po městě je nyní jízda mnohem komfortnější, ale jakmile se rozjedu vyšší rychlostí na okresky a dálnice, tak zadek je jak uskákaná koza a z jízdy mimo město jsem vyklepanej víc než jsem byl dřív. Je možné, že by si to po nějaké době na zadku sedlo a sklidnilo se to? Auto se trochu zvedlo, což mi vůbec nevadí, jízda je nyní taková jistější, zatáčky jsou víc na jistotu, ale ten zadek je zralej tak abych do kufru naložil aspoň 10 pytlů cementu aby se to možná zklidnilo. Ještě mám objednané komfortní Goodyearky místo současných sportovních Dunlopek, ale jezdím na 16kách tak nečekám velký rozdíl.. Jinak tlumiče jsem dal Sachs Super Touring a pružiny LESJÖFORS
_________________
sbohem koncerne, konečně pořádné vozítko..
S80 II Executive RSE 09, D5 136kW AT, chip 165kW - 225hp, 480Nm - VolvoTune Stage2

GDPR_user

#2 změknou nové pružiny?

Příspěvek od GDPR_user »

vztekloun píše:Ahoj, máte někdo zkušenost že nové pružiny na zadku po nějaké době změknou?
Mazlík dostal nové tlumiče i pružiny. Je to neskutečně znát a i vibrace do auta zmizely. Po městě je nyní jízda mnohem komfortnější, ale jakmile se rozjedu vyšší rychlostí na okresky a dálnice, tak zadek je jak uskákaná koza a z jízdy mimo město jsem vyklepanej víc než jsem byl dřív. Je možné, že by si to po nějaké době na zadku sedlo a sklidnilo se to? Auto se trochu zvedlo, což mi vůbec nevadí, jízda je nyní taková jistější, zatáčky jsou víc na jistotu, ale ten zadek je zralej tak abych do kufru naložil aspoň 10 pytlů cementu aby se to možná zklidnilo. Ještě mám objednané komfortní Goodyearky místo současných sportovních Dunlopek, ale jezdím na 16kách tak nečekám velký rozdíl.. Jinak tlumiče jsem dal Sachs Super Touring a pružiny LESJÖFORS
A když už jsi to měnil,jaké jsi dal silentbloky zadní nápravy???Myslím místo těch utržených,nebo rozpraskaných?

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 7
Příspěvky: 95
Registrován: 8 roků 11 měsíců
Bydliště: Praha
Vůz: S80 II Executive 09 D5 136kW AT

#3 změknou nové pružiny?

Příspěvek od vztekloun »

No asi tam jsou Febi, nechával jsem to dělat při předposledním servisu asi před měsícem. Chtěl jsem tam Lemfordery, ale ta tyčku zavešení kola mi dali Febi a na faktuře mám také silentblok zn. Febi.

otázkou je, zda mi tam silentbloky opravdu dali, na faktuře je pouze jeden ks za 1034Kč
Foto zde: http://bk2.myds.me/photo/#!Albums/album_566f6c766f20533830204949
ale z fotky se houby pozná, pouze ty tyčky jsou oopravdu Febi

tlumiče a pružiny jsem nyní nechal dělat jinde, protože v tom servisu mi hodili na fakturu mezi materiál 6x kotouč apod., tak už nemámchuť u nich něco řešit. pouze jsem si nechal vrátit peníze za 4x kotouč a tradá..
_________________
sbohem koncerne, konečně pořádné vozítko..
S80 II Executive RSE 09, D5 136kW AT, chip 165kW - 225hp, 480Nm - VolvoTune Stage2

pepa.paur
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 889
Registrován: 15 roků 11 měsíců
Bydliště: české budějovice
Vůz: V70 2.5D, S70 2.5D, C70 2.4T, V70II 2.4D

#4 změknou nové pružiny?

Příspěvek od pepa.paur »

vztekloun píše:Jinak tlumiče jsem dal Sachs Super Touring a pružiny LESJÖFORS
Ahoj, asi ti to moc nepomůže, ale dával jsem na V70 zadní zátěžové pružiny od Skandixu (Kučera). Mají silnější drát, ale délka je stejná. Staré pružiny už byly utahané a při větším nákladu zadek dost ležel u země. Tlumiče byly ok, tak jsem je nechal původní. Nové pružiny jsou lepší ve všech ohledech, auto líp sedí, vypadá a hlavně působí za jízdy měkčím dojmem. Vysvětluju si to tak, že drží auto výš, takže mají větší zdvih. Nevím jak je to na tvém autě, ale mě jdou vyměnit tlumiče velice snadno doma na nájezdech. Pokud ještě máš ty staré, tak bych je tam zkusil vrátit, abys věděl jestli je opravdu problém v pružinách :)
_________________
V70 2.5 D, D5252T, 103kW, man, rok 1999, D5T5 ST1
S70 2.5 D, D5252T, 103kW, man, rok 1999, D5T5 ST1
C70 2.4 T, B5244T, 142kW, man, rok 2000, D5T5 ST2
V70II 2.4 D, D5244T2, 96kW, man, rok 2004, D5T5 ST2
V70I 2,0, B5202S, 93kW, man, rok 1997

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 7
Příspěvky: 95
Registrován: 8 roků 11 měsíců
Bydliště: Praha
Vůz: S80 II Executive 09 D5 136kW AT

#5 změknou nové pružiny?

Příspěvek od vztekloun »

No takovýho laborování jsem se chtěl ušetřit, ale asi mi evidentně nic jiného nezbyde. Už jsem psal do servisu, aby mi tam díly nechaly, že jestli si to nesedne, tak to budeme muset vyzkoušet. Nebo to budou jak píše martinopel blbé silentbloky, no uvidíme..
_________________
sbohem koncerne, konečně pořádné vozítko..
S80 II Executive RSE 09, D5 136kW AT, chip 165kW - 225hp, 480Nm - VolvoTune Stage2

GDPR_user

#6 změknou nové pružiny?

Příspěvek od GDPR_user »

Zrovna ve čtvrtek jsme tu měli zákazníka,kterému v servisu chtěli montovat FEBI,které mu objednali,ale pak zjistili,že nemají přípravek.Takže přijel k nám,že mu silentbloky přelisujeme.Prča byla,když jsme zjistili,že oba dva jsou pravé.Takže jsme se dohodli,že namontujeme naše Lemfordery.Zkusili jsme silentbloky porovnat.Febi bylo podstatně měkčí,než Lemfordery.

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 7
Příspěvky: 95
Registrován: 8 roků 11 měsíců
Bydliště: Praha
Vůz: S80 II Executive 09 D5 136kW AT

#7 změknou nové pružiny?

Příspěvek od vztekloun »

martinopel píše:Zrovna ve čtvrtek jsme tu měli zákazníka,kterému v servisu chtěli montovat FEBI,které mu objednali,ale pak zjistili,že nemají přípravek.Takže přijel k nám,že mu silentbloky přelisujeme.Prča byla,když jsme zjistili,že oba dva jsou pravé.Takže jsme se dohodli,že namontujeme naše Lemfordery.Zkusili jsme silentbloky porovnat.Febi bylo podstatně měkčí,než Lemfordery.
no možná to bude můj problém, po montáži silentbloků jsme neměl ani se starými tlumiči pocit nějakého rozdílu. Mohl bych tě poprosit o čísla silentbloků? Kdybych to měl za rohem, tak k tobě klidně dojedu. Zde mi nezbývá než objednávat si vlastní díly a vozit to na servis s požadavky co vše chci udělat. Poněvadž jeden den ti ze servisu napíšou že silentbloky dávají Lemfordery a pak ti tam daj Febi..
_________________
sbohem koncerne, konečně pořádné vozítko..
S80 II Executive RSE 09, D5 136kW AT, chip 165kW - 225hp, 480Nm - VolvoTune Stage2

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 7
Příspěvky: 95
Registrován: 8 roků 11 měsíců
Bydliště: Praha
Vůz: S80 II Executive 09 D5 136kW AT

#8 změknou nové pružiny?

Příspěvek od vztekloun »

Tak jsem koukal co objednat a jsem z toho zmatený, na zadek se toho dá objednat více, klidně koupím raději všechny, než to dělat postupně.
prosím o radu které silentbloky mám objednat

Silentblok ramena pravý
31277755, 31277756 http://www.autodily-pema.cz/autodily/volvo/s80-ii-as/d5-136kw/zaveseni-napravy-vedeni-kol?productTecDocId=1521005&do=redraw

Silentblok ramena levý
TKA 181353, 6G91 5K896 http://www.autodily-pema.cz/autodily/volvo/s80-ii-as/d5-136kw/zaveseni-napravy-vedeni-kol?productTecDocId=2333079&do=redraw

a tyto silentbloky níže nejsou rozlišované podle strany, jaký počet bych měl vzít?

30778343 http://www.autodily-pema.cz/autodily/volvo/s80-ii-as/d5-136kw/zaveseni-napravy-vedeni-kol?productTecDocId=1520894&do=redraw

31262128 http://www.autodily-pema.cz/autodily/volvo/s80-ii-as/d5-136kw/zaveseni-napravy-vedeni-kol?productTecDocId=1520888&do=redraw

6G91 5K652 VA PIA3 http://www.autodily-pema.cz/autodily/volvo/s80-ii-as/d5-136kw/zaveseni-napravy-vedeni-kol?productTecDocId=1769451&do=redraw

6G91 5K652 VA PIA2 http://www.autodily-pema.cz/autodily/volvo/s80-ii-as/d5-136kw/zaveseni-napravy-vedeni-kol?productTecDocId=1769435&do=redraw

a nakonec mě ještě napadlo, zda neobjednat i pouzdro zadní stabilizační tyče, jen nevím zda vzít:

30748926
https://www.skandix.de/en/spare-parts/suspension-steering/axle-mounting/bushing/bushing-suspension-rear-axle-stabilizer-rod/1038408/

nebo

30748927
https://www.skandix.de/en/spare-parts/suspension-steering/axle-mounting/bushing/bushing-suspension-rear-axle-stabilizer-rod/1038407/
_________________
sbohem koncerne, konečně pořádné vozítko..
S80 II Executive RSE 09, D5 136kW AT, chip 165kW - 225hp, 480Nm - VolvoTune Stage2

GDPR_user

#9 změknou nové pružiny?

Příspěvek od GDPR_user »

Nejvíce chování auta ovlivňují první dva.

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 7
Příspěvky: 95
Registrován: 8 roků 11 měsíců
Bydliště: Praha
Vůz: S80 II Executive 09 D5 136kW AT

#10 změknou nové pružiny?

Příspěvek od vztekloun »

martinopel píše:Nejvíce chování auta ovlivňují první dva.
Hele ty toho taky moc nenaspíš :) díky za rady!!
_________________
sbohem koncerne, konečně pořádné vozítko..
S80 II Executive RSE 09, D5 136kW AT, chip 165kW - 225hp, 480Nm - VolvoTune Stage2

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 7
Příspěvky: 95
Registrován: 8 roků 11 měsíců
Bydliště: Praha
Vůz: S80 II Executive 09 D5 136kW AT

#11 změknou nové pružiny?

Příspěvek od vztekloun »

Tak kdyby to někoho zajímalo, tak změknou !! od výměny najeto cca 1000km a už si to sedlo a sklidnilo se to.
Navíc jsem včera vyměnil sportovní Dunlopky za komfortní GoodYearky a přišlo další zklidnění..
jupí..
_________________
sbohem koncerne, konečně pořádné vozítko..
S80 II Executive RSE 09, D5 136kW AT, chip 165kW - 225hp, 480Nm - VolvoTune Stage2
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „Jak co vyladit???“