Výfuk na mieru

jak si doma vyladit motor apod.
  • Autor
  • Zpráva
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 303
Registrován: 15 roků 1 měsíc
Vůz: Golf III
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

#1 Výfuk na mieru

Příspěvek od jaffar »

Guten tág,

kedže mi na 480 už postupne odhníva predný diel výfuku a katalyzátor to má za sebou, tak som začal rozmýšľať nad výmenou. Vzhľadom k cenám originál dielov by som si radšej nechal postaviť niečo rovno na mieru, t.j nové parohy, športový kat prípadne len rezonátor a zbytok nechať sériový, kedže je skoro nový. Prípadne ešte novú koncovku..
Viete mi poradiť nejakú firmu bližšie než v UK, ktorá by to vedela urobiť seriózne a nie len, že splácajú nejaké diely, ktoré zhruba pasujú dokopy?

Díki...
_________________
ehm, Golf...
ex 940SE B200FT '92, 480S 2.0 '94

kubavlc
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 236
Registrován: 16 roků 1 měsíc
Bydliště: praha/kladno/kdyně

#2 Výfuk na mieru

Příspěvek od kubavlc »

Ahoj, myslis, ze se s cenou u vyfuku na miru dostanes niz, nez treba druhovyroba na ebay?
_________________
Volvo 940 B230FT manual M90 r.v. 1990 ve stavbě
Volvo 740 B230F manual r.v. 1988 "Nilsson hearse"
Volvo 740 B230FT automat r.v. 1989
Volvo 850 turbo 1995 automat r.v. 1995
Volvo C303 TGB111C r.v. 1976
LR Discovery 300TDI r.v. 1996

GDPR_user

#3 Výfuk na mieru

Příspěvek od GDPR_user »

jaffar píše:Guten tág,

kedže mi na 480 už postupne odhníva predný diel výfuku a katalyzátor to má za sebou, tak som začal rozmýšľať nad výmenou. Vzhľadom k cenám originál dielov by som si radšej nechal postaviť niečo rovno na mieru, t.j nové parohy, športový kat prípadne len rezonátor a zbytok nechať sériový, kedže je skoro nový. Prípadne ešte novú koncovku..
Viete mi poradiť nejakú firmu bližšie než v UK, ktorá by to vedela urobiť seriózne a nie len, že splácajú nejaké diely, ktoré zhruba pasujú dokopy?

Díki...
Doporučuji Simonz racing

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 303
Registrován: 15 roků 1 měsíc
Vůz: Golf III
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

#4 Výfuk na mieru

Příspěvek od jaffar »

kubavlc píše:Ahoj, myslis, ze se s cenou u vyfuku na miru dostanes niz, nez treba druhovyroba na ebay?
Keď už mám vyhodiť 300+€ za výfuk, tak si ho radšej nechám spraviť podľa seba. Je mi jasné, že sa nižšie s cenou nedostanem, ale pri investícií v takejto hodnote je to rozumnejšie, než nejaký Bosal alebo podobná úchylnosť na dva roky...

martinopel píše:Doporučuji Simonz racing
Myslíš Simoni? Na Simonz mi to nič zmysluplné nenašlo...

Hlavne sa mi jedná ale o to, aby ten výfuk mal o niečo lepšie vlastnosti než séria, ale nechcem, aby to hučalo na pol mesta, ideálne porovnateľný so sériou a väčší hluk až niekde od 3000 vyššie (aj tak väčšinou jazdím do 2000 max 2500)..
_________________
ehm, Golf...
ex 940SE B200FT '92, 480S 2.0 '94

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 134
Registrován: 14 roků 2 měsíce
Bydliště: Praha

#5 Výfuk na mieru

Příspěvek od Ray Doyle »

SImons - prodává je třeba Kučera. http://www.simons.se/nh/katalog.htm
_________________
Je: služební A4 + BMW 335i N54
Bylo : Volvo S60R + S70R + 850 R, Audi A3+A6, Mini JCW, MB C30cdi AMG, Mazda 3 MPS, VW Lupo, Honda Accord ctdi, skoro všechno od Saabu:)

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 303
Registrován: 15 roků 1 měsíc
Vůz: Golf III
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

#6 Výfuk na mieru

Příspěvek od jaffar »

Ray Doyle píše:SImons - prodává je třeba Kučera. http://www.simons.se/nh/katalog.htm
No jo, ale klasika, 480 pre nich neexistuje zjavne :(
Najradšej by som BSR alebo podobné, ale čo spravím, keď nič staršie ako 850 nepoznajú...
_________________
ehm, Golf...
ex 940SE B200FT '92, 480S 2.0 '94

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 2164
Registrován: 16 roků
Bydliště: Sydney - AUS
Vůz: Mitsubishi Challenger

#7 Výfuk na mieru

Příspěvek od tomasss »

jaffar píše:Keď už mám vyhodiť 300+€ za výfuk, tak si ho radšej nechám spraviť podľa seba.
Pokud bys mel zajem, mam kontakt na cloveka ktery mi nabidl zhotoveni komplet svodu a spolecne roury podel motorove steny dolu az k strednimu tlumici (vse z nerezu(!)), cena na sestivalec byla 10tisic. Myslim ze u mensi 480tky by byla cena jeste o dost niz (navic tlumice nejsou tak slozity na vyrobu jako svody).
_________________
Je: Mitsubishi Challenger 2002 3.0 V6 aut
Bylo: V40 D2 6q 88kW MY2017, 760GLE B280F AW71 108kW, 960II B6304S3 AW30-43 150kW, 2x 740TURBO B204GT M90 147kW, S70R B5234T3 AW50-42 176kW

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 303
Registrován: 15 roků 1 měsíc
Vůz: Golf III
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

#8 Výfuk na mieru

Příspěvek od jaffar »

tomasss píše:Pokud bys mel zajem, mam kontakt na cloveka ktery mi nabidl zhotoveni komplet svodu a spolecne roury podel motorove steny dolu az k strednimu tlumici (vse z nerezu(!)), cena na sestivalec byla 10tisic. Myslim ze u mensi 480tky by byla cena jeste o dost niz (navic tlumice nejsou tak slozity na vyrobu jako svody).
No ja práveže chcem aj zvody, podľa možnosti čo najlepšie spravené. Vedel by si zistiť orientačnú cenu za zvody plus predný diel vratáne katu/rezonátora? Zbytok si kľudne nechám sériu, maximálne časom iný posledný hrniec (keď mi starý výfuk odhnije :D )
_________________
ehm, Golf...
ex 940SE B200FT '92, 480S 2.0 '94

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 79
Registrován: 15 roků 3 měsíce
Vůz: Volvo V50 a V70
Bydliště: Bratislava

#9 Výfuk na mieru

Příspěvek od SlavomirSK »

mozem zohnat kontakt na chlapika co vie spravit komplet od motora po koncovku antikor
ak este robi, cena sa pohybuje cca 400 evri za auto strednej dlzky
_________________
Volvo V50 2.0D MY2008

ex: Volvo V70 2.5T B5254T M58 AWD '97 "Volwerin"

ex: Tatra 613 3.5l V8 '87, Tatra 613-2 na šrot, Šáde 120 "Zrzavá bestie"

GDPR_user

#10 Výfuk na mieru

Příspěvek od GDPR_user »

Udělat svody je relativně to nejmenší,ale spočítat ,aby rázová vlna dorazila k ventilu tehdy kdy má.Ne každé super nerezové svody budou funkční.

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 303
Registrován: 15 roků 1 měsíc
Vůz: Golf III
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

#11 Výfuk na mieru

Příspěvek od jaffar »

martinopel píše:Udělat svody je relativně to nejmenší,ale spočítat ,aby rázová vlna dorazila k ventilu tehdy kdy má.Ne každé super nerezové svody budou funkční.
No veď o to mi práve ide, mám v paži ako to bude vyzerať, dôležitá je funkčnosť, preto chcem niečo na mieru a nie len také, že zhruba to pasuje, tak je to v poriadku...
_________________
ehm, Golf...
ex 940SE B200FT '92, 480S 2.0 '94

GDPR_user

#12 Výfuk na mieru

Příspěvek od GDPR_user »

jaffar píše:
martinopel píše:Udělat svody je relativně to nejmenší,ale spočítat ,aby rázová vlna dorazila k ventilu tehdy kdy má.Ne každé super nerezové svody budou funkční.
No veď o to mi práve ide, mám v paži ako to bude vyzerať, dôležitá je funkčnosť, preto chcem niečo na mieru a nie len také, že zhruba to pasuje, tak je to v poriadku...
myslím že takový výfuk bude stát více,než je reálná hodnota auta.
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „Jak co vyladit???“