ozvučení V70II - volvo vs aftermarket

Vše kolem audia a car Hifi, videa DVD, navigace, telefonů, ipodů a ostatní komunikace
Pravidla fóra
Upozornění
V této sekci se ponejvíce objevují odkazy na nelegální soft.
Postihy
Při prvním prohřešku napomenutí.
Při druhém zablokování účtu na jeden měsíc.
Při třetím trvalá blokace.
Tak nás k tomu nenuťte. Admini
  • Autor
  • Zpráva
Offline
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 103
Registrován: 8 roků
Bydliště: Beroun
Vůz: Saab 9-3 SC

#1 ozvučení V70II - volvo vs aftermarket

Příspěvek od _geralt »

Čau, podobných témat je tu sice kopec, ale závěr pořádně žádný, tak si dovolím založit nové, jelikož má situace je trochu netypická.
Zakoupil jsem totiž V70ku s nejsociálnějším audiem ever. HU-650 bych nějak přežil, ale (a teď pozor) ve vozidle jsou osazeny repro pouze v předních dveřích! Vzadu nic a v D-sloupky též bez repro. Předpokládám, že předek bude obyč. bílá nálepka, ještě jsem neodvrtal nýty abych se kouknul.

Teď co s tím?
1) Dát origo volvo modré/žluté repro, tj. doplnit chybějící vzadu a vyměnit přední. Pokud se podaří sehnat je instalace plug&play. Cena a stav 15 let starých membrán s otazníkem (zase doma 30 let staré 3-pásmové tesly hrají fajn).
2) Jít rovnou do aftremarket řešení. Tam předpokládám bezproblémové objednání, lepší zvuk a nižší cenu. Trochu opruz se zapojením. Nebudu mít repro v D-sloupcích (ty imho vpředu stejně neslyším).

Zesilovač zatím instalovat nehodlám, chci začít od repro a možná trochu vytlumit dveře.

Půlka fóra přísahá na žlutou nálepku, jiný říká jit rovnou do aftermarketu (Hertz, Focal atd).
Takže co doporučíte pro HU-650 bez zesilovače?
_________________
je: Saab 9-3NG '11, Fiat Panda '09, Multivan T4 '96
bylo: Volvo V70II 2.4i, Saab 9-5, Volvo V70II D5, Fiat Coupe 1.8, Saab 9-5 Aero

Ejdou Rotacak
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 3216
Registrován: 9 roků 4 měsíce
Bydliště: Praha - Zbraslav
Vůz: V 70II T5 AWD, MY 07'HT-STAGE 3 + úpravy

#2 ozvučení V70II - volvo vs aftermarket

Příspěvek od Ejdou Rotacak »

Bez zesiku ti ale modrá ani žlutá řada nepůjde. Je to nutnost, modrá má 4 x 75W + woofer a žlutá 4 x 100W + woofer
_________________
V 70 B5244 T5, AWD, MY 07' HILTON TUNING stage 3 + úpravy
V 70 B5244 S2 2.4L, MY 01' stage 2, LPG

Offline
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 103
Registrován: 8 roků
Bydliště: Beroun
Vůz: Saab 9-3 SC

#3 ozvučení V70II - volvo vs aftermarket

Příspěvek od _geralt »

veřím, že repro bude hrát i po napojení do zesilovače integrovaného přímo v rádiu...zesilovč potřebuje radio HU-8xx, které žádný neobsahuje. 4x75W a 4x100W je výkon zesilovače, tj. umi to hrát pořádně nahlas...
_________________
je: Saab 9-3NG '11, Fiat Panda '09, Multivan T4 '96
bylo: Volvo V70II 2.4i, Saab 9-5, Volvo V70II D5, Fiat Coupe 1.8, Saab 9-5 Aero

ok2ucx
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 2618
Registrován: 15 roků 10 měsíců
Bydliště: Beskydy
Vůz: V90CC-T6/S80-V8/740/940/C30
Kontaktovat uživatele:

#4 ozvučení V70II - volvo vs aftermarket

Příspěvek od ok2ucx »

"Barva" repro skutečně nesouvisí s tím, jestli v autě musí být externí zesilovač nebo ne.
Kvalita repro by měla být odstupňovaná sestupně - žlutá, modrá, bílá (m.j. bílé poznáš snadno, jsou z papíru - dosti často ve viditelně mizerném stavu, ty vyšší jsou "plastové").
Repro v domácích podmínkách trpí významně méně než v autě. Proto i některé použité kusy z auta (věk ~15 let) už mohou mít něco za sebou, bez ohledu na to, jestli jsou žluté nebo modré.

HU-850 zesilovač mít musí, HU-650/450 může.

Pokud chceš top zvuk - můžeš zkusit modrou nebo žlutou sadu, ideálně pak ještě nechat vytlumit prostor za dveřmi. I s rádiem HU-650 (bez zesilovače) to bude hrát velmi slušně. Zesilovač můžeš přidat kdykoli později, případně i přehodit HU-850.
Alternativně - někde v autoHiFi shopu si nechat doporučit repro takové, které by se tam dalo správně našroubit. Ale to už asi bude chtít lehkou modelařinu tak, aby vše padlo do původních držáků.

/PL

P.S. Subwoofer je na tomto všem zcela nezávislý kompoment. Dát jej tam je více než dobré, ale dost špatně se shání.
Fabrický existuje pouze pro XC/V70II. Do sedanů fabrický neexistuje.
_________________
.::. V90CC T6 2018 .::. S80 V8 2007 .::. 940 2.3 1995 .::. 940 Polar 1994 .::. 740 Turbo 1988 .::.
Repase/klonování/párování elektroniky VOLVO - DIM / ICM / ECM / CEM / DEM / SAS & Optimalizace motoru
Start nezávislého topení z telefonu, vzdálená diagnostika: VDD - https://d5t5.com/article/vdash-vdd-dongle
https://D5T5.com https://d5t5.com/helpdesk
Specializovaný Volvo servis - CarDiag.info

Offline
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 103
Registrován: 8 roků
Bydliště: Beroun
Vůz: Saab 9-3 SC

#5 ozvučení V70II - volvo vs aftermarket

Příspěvek od _geralt »

Díky za potvrzení mých domněnek :)
Tak nějak pocitově se mi moc nechce jít do 15 let jetých reproduktorů, byť se žlutou nálepkou. Předpokládám, že supi při párání bouraček se s tím moc nemažou a není záruka, že nebudou plne kovovcýh pilin z odvrtávání nýtů... Jediná výhoda je plug&play instalace. No ještě nevím, ale asi risknu aftermarket s vyšší citlivostí, aby s tím pohnul i zesík v radiu a užiju si trochu toho drátování. Do předních i zadních dveří padnou 165mm celkem v pohodě.

Tlumící hmotu lepit na tapce nebo na dveře?

btw dnes jsem sundal predni tapce a jsou tam koaxialy, takže vyšky hrají u kotníků! Místo výškačů je molitanový kroužek... kua ten ford to začal pěkně škrtit... měl jsem předface HU603 a to hálo obstojně, navíc mělo i skryté menu, kde se dalo leccos doladit... no nic, jen povzdech
_________________
je: Saab 9-3NG '11, Fiat Panda '09, Multivan T4 '96
bylo: Volvo V70II 2.4i, Saab 9-5, Volvo V70II D5, Fiat Coupe 1.8, Saab 9-5 Aero

Pep
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 375
Registrován: 5 roků 5 měsíců
Bydliště: Praha
Vůz: S60 MY11 T6 AWD

#6 ozvučení V70II - volvo vs aftermarket

Příspěvek od Pep »

Taktéž jsem původně při upgradu audia chtěl jít cestou novych reproduktorů, ale pak jsem našel origo komplet repro se zlatou nálepku a nebylo co řešit. Cenově to vychází mnohem líp a odpadá Ti starost ohledně impedance apod. Každopádně tady je detailně popsaná výměna repro za aftermarket. https://www.matthewsvolvosite.com/forums/viewtopic.php?t=43215

Co se týče vytlumení, řídil jsem se tímto návodem. https://www.2din.cz/tlumeni-odhlucneni-auta/odhlucneni-dveri/

Offline
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 97
Registrován: 9 roků 3 měsíce
Bydliště: VK
Vůz: C70 '99

#7 ozvučení V70II - volvo vs aftermarket

Příspěvek od rainero »

Pri zmene za žltú radu si menil aj tapce,alebo si nejak laboroval s mriežkami?

Pep
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 375
Registrován: 5 roků 5 měsíců
Bydliště: Praha
Vůz: S60 MY11 T6 AWD

#8 ozvučení V70II - volvo vs aftermarket

Příspěvek od Pep »

Já už tam měl z výroby ty správné.
Přílohy
58B2E08B-4524-43F7-B6A4-5AC7C5DC1149.jpeg
58B2E08B-4524-43F7-B6A4-5AC7C5DC1149.jpeg (78.07 KiB) Zobrazeno 644 x

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 1136
Registrován: 6 roků 11 měsíců
Bydliště: Plzeň
Vůz: Volvo V60 D5 AWD R-Design

#9 ozvučení V70II - volvo vs aftermarket

Příspěvek od Tarkin »

ok2ucx píše: 21 čer 2020 13:23 "Barva" repro skutečně nesouvisí s tím, jestli v autě musí být externí zesilovač nebo ne.
Kvalita repro by měla být odstupňovaná sestupně - žlutá, modrá, bílá (m.j. bílé poznáš snadno, jsou z papíru - dosti často ve viditelně mizerném stavu, ty vyšší jsou "plastové").
Trošku OT, ale někde tu koloval názor, že nejlépe hrající P2 Volvo je S80 s modelovým rokem kolem MY2000, tzn ta, kde není možné doladit některé věci ve skrytém menu, protože tam prostě nejsou - EQ. Proč tedy hraje nejlépe?




Co se týče odhlučnění. Podívej se na Ahifi, mají tam tunu článků, který materiál jak používat, jsou tam i přesný návody i s rozpisem množství.
Teď tam všude cpou nějaký zázrak z Ruska - Comfortmat. Najdeš tam i fotky z montáže.


Jinak nejlevnější a kvalitní cesta bude koupit celou řadu reproduktorů z nějakého dárce orgánů. Modrou řadu na allegru koupíš za pár korun. Dynauduio bude dražší a těžko sehnatelný. Ten kdo ví, co prodává za něj bude chtít raketu.
_________________
Je: Volvo V60 D5 AWD R-Design TF-80SCAWD
Bylo: Volvo S80 D5252T M56 ST1

Ejdou Rotacak
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 3216
Registrován: 9 roků 4 měsíce
Bydliště: Praha - Zbraslav
Vůz: V 70II T5 AWD, MY 07'HT-STAGE 3 + úpravy

#10 ozvučení V70II - volvo vs aftermarket

Příspěvek od Ejdou Rotacak »

je to o slovíčkaření, ale Dyna audio se pro P2 nedělala ne? alespoň jsem to u P2 nikdy neviděl - u P1, P3 je to vcelku běžné.
_________________
V 70 B5244 T5, AWD, MY 07' HILTON TUNING stage 3 + úpravy
V 70 B5244 S2 2.4L, MY 01' stage 2, LPG

Michl
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 1306
Registrován: 8 roků 1 měsíc
Bydliště: Praha
Vůz: V50 T5 AWD

#11 ozvučení V70II - volvo vs aftermarket

Příspěvek od Michl »

---
_________________
Blue Cat: V50 T5 AWD/184 kW MY2009 Summum Matt Gold Pearl Polestar
https://forum.volvoklub.cz/viewtopic.php?f=96&t=56997

Michl
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 1306
Registrován: 8 roků 1 měsíc
Bydliště: Praha
Vůz: V50 T5 AWD

#12 ozvučení V70II - volvo vs aftermarket

Příspěvek od Michl »

Ejdou Rotacak píše: 22 čer 2020 09:56 je to o slovíčkaření, ale Dyna audio se pro P2 nedělala ne? alespoň jsem to u P2 nikdy neviděl - u P1, P3 je to vcelku běžné.
Dynaudio jsem viděl i na P2 a i na P80. Nicméně rozdíl hraní mezi "žlutým" reprákem Premium Sound a dánským "červenobíločerným" Dynaudio mi kvalitativně přišel už nulový, tzn. ty repráky jsou prakticky stejné.
_________________
Blue Cat: V50 T5 AWD/184 kW MY2009 Summum Matt Gold Pearl Polestar
https://forum.volvoklub.cz/viewtopic.php?f=96&t=56997

Sup
Offline
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 589
Registrován: 5 roků
Bydliště: Děčín / Hamburk
Vůz: O3 RS EA888

#13 ozvučení V70II - volvo vs aftermarket

Příspěvek od Sup »

Pánové mám dotaz na výměnu repro u S60 MY05, mám rádio HU850, teď nevím jestli modrou nebo žlutou řadu :D přední tapecy mají perforaci na hlavní repro a i na "boční," jenom jsem byl rozčarován po sundání tapecu, byl tam pouze jeden reprák. Co vše je třeba k doplnění toho druhého spodního? Celkově třetího na přední dveře.

PetrXC70
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 4745
Registrován: 5 roků 1 měsíc
Bydliště: Kamenice
Vůz: XC 70 2.4D 2010
Bydliště: Praha východ
Kontaktovat uživatele:

#14 ozvučení V70II - volvo vs aftermarket

Příspěvek od PetrXC70 »

Řekl bych, že budeš potřebovat jen ty repráky. Je to celý v kuse(ten velkej + malej)...
_________________
XC70 2010 151kw/420NM

Sup
Offline
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 589
Registrován: 5 roků
Bydliště: Děčín / Hamburk
Vůz: O3 RS EA888

#15 ozvučení V70II - volvo vs aftermarket

Příspěvek od Sup »

https://www.ebay.de/itm/Volvo-S60-V70-S60R-V70R-XC70-3533967-Vorne-Fahrer-Links-Tur-Lautsprecher/184393640888?hash=item2aeeb7abb8:g:CKoAAOSwEmFfLGe6

Tyhle a mají zřejmě jeden konektor. Musím se podívat dozadu pod plato, jestli tam jsou modré nebo žluté :) nebo by tam fungovaly i žluté, nevím jestli je rozdíl v ohmech? Jinak samozřejmě hledám ty lepší :)

Pep
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 375
Registrován: 5 roků 5 měsíců
Bydliště: Praha
Vůz: S60 MY11 T6 AWD

#16 ozvučení V70II - volvo vs aftermarket

Příspěvek od Pep »

Tady Paul prodává celou žlutou sadu, má i žlutý zesik apod. Mám od něj Bremba a nemá problém s platbou přes paypal.
https://www.ebay-kleinanzeigen.de/s-anzeige/volvo-s60r-v70r-gelb-schild-lautsprecher-auswahl-der-sets-paar/1430630296-223-7963
Kdyžtak mohu pomoci zařídit dopravu.

Sup
Offline
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 589
Registrován: 5 roků
Bydliště: Děčín / Hamburk
Vůz: O3 RS EA888

#17 ozvučení V70II - volvo vs aftermarket

Příspěvek od Sup »

Copak já jsem přes týden pracovně v Německu, tak by to šlo přes DHL na vyzvednutí :) jen nevím, zda potřebuji brát žlutý zesilovač, když mám teď modrý. Úplně se mi nechtějí měnit všechny repra.

PetrXC70
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 4745
Registrován: 5 roků 1 měsíc
Bydliště: Kamenice
Vůz: XC 70 2.4D 2010
Bydliště: Praha východ
Kontaktovat uživatele:

#18 ozvučení V70II - volvo vs aftermarket

Příspěvek od PetrXC70 »

Kup jen ty repráky, dej je na auto a někde se sejdem, poslechnem. Já sem furt zvědavej, jak to hraje...
_________________
XC70 2010 151kw/420NM

Pep
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 375
Registrován: 5 roků 5 měsíců
Bydliště: Praha
Vůz: S60 MY11 T6 AWD

#19 ozvučení V70II - volvo vs aftermarket

Příspěvek od Pep »

@Sup Jestli si potrpíš na dobrý audio, rozhodně jdi do žlutých.

@PetrXC70 Mám je v autě, až budu mít opravený auto, můžu předvést jak to hraje.

PetrXC70
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 4745
Registrován: 5 roků 1 měsíc
Bydliště: Kamenice
Vůz: XC 70 2.4D 2010
Bydliště: Praha východ
Kontaktovat uživatele:

#20 ozvučení V70II - volvo vs aftermarket

Příspěvek od PetrXC70 »

Ok, se někde slezem :)
_________________
XC70 2010 151kw/420NM
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „Audio, video, navigace, telefony a ostatní komunikace“