Premium Sound versus Dynaudio

Vše kolem audia a car Hifi, videa DVD, navigace, telefonů, ipodů a ostatní komunikace
Pravidla fóra
Upozornění
V této sekci se ponejvíce objevují odkazy na nelegální soft.
Postihy
Při prvním prohřešku napomenutí.
Při druhém zablokování účtu na jeden měsíc.
Při třetím trvalá blokace.
Tak nás k tomu nenuťte. Admini
  • Autor
  • Zpráva
Michl
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 1306
Registrován: 8 roků 1 měsíc
Bydliště: Praha
Vůz: V50 T5 AWD

#1 Premium Sound versus Dynaudio

Příspěvek od Michl »

Hájčus píše:nemáš Premium Sound, ale ten ještě lepší - Dynaudio
Abych neplevelil inzerát k hezkému autu a aby byla lepší možnost se k tomu zde vyjádřit, tak to házím sem.

Nevím jak to má Volvo nastavené přesně ve skutečnosti, ale co jsem zatím vypozoroval, tak by to mohlo být u P2, P1 i P3 takhle:

1. Obojí označení tzn. Premium Sound i Dynaudio patří k audio systému ve voze vždy k ještě příplatkové výbavě, tzn. nemá toto vztah k obecně známým stupňům výbavy např. Kinetic, Momentum, Summum. Na druhou stranu toto ale nešlo objednat třeba k stupni Kinetic.
2. Označení Premium Sound je vztaženo především pro zvukový systém-zařízení s možností prostorového zvuku a systémem potlačením šumu Dolby. Toto označení je u P2 zvenku na vlastním rádiu, u P1 nebo P3 pak na displeji rádia po zapnutí. S označením Dynaudio přímo u rádia jsem se nesetkal.
3. Z továrny tomu odpovídají vyšší počty reproduktorů a případně i díky tomu jinak uspořádané mřížky v tapecech resp. ve středu palubní desky proti nižším řadám audia (s označením např. Basic, Performance, High Performance…).
4. Až sem by toto mělo být stejné resp. i zesilovače jsou identické pro označení Premium Sound i Dynaudio (příp. opatřené žlutou nálepkou).
5. Reproduktory s označením dánské firmy Dynaudio , které mají na sobě nalepenou bílo-černo-červenou nálepku, o tom že jsou ve voze instalovány mají ještě doplnění o malý emblém v síťce středového reproduktoru s logem Dynaudio.
6. Reproduktory, které mají na sobě nalepenou žlutou nálepku, o tom že jsou ve voze namontovány mají identické doplnění o emblém s logem Premium Sound, příp. u faceliftu P3 je toto logo i na šachtě CD.
7. Teď to hlavní, nikde jsem nenarazil co je z obou označení v hierarchii Volvo výše, resp. co je kvalitnější (nebo jak Hájčus píše lepší). Ani z cen jednotlivých komponentů-reproduktorů (Premium Sound x Dynaudio) jsem toto nevydedukoval.
8. Můj osobní názor je, že ty komponenty-reproduktory jsou minimálně srovnatelné příp. i identické, rozdíl je vizuálně jen v nálepkách a ve finále se třeba vyrábí v jedné fabrice pod dvojím označením. Asi také záleželo pro které trhy bylo auto nabízeno a podle toho je pak třeba i toto dvojí označení příplatkové audio soustavy ve voze.

Máte někdo třeba jiný poznatek k tématu? Budu vděčen za objasnění a rozšíření Volvo obzorů :)
Přílohy
PS.jpg
DA.jpg
_________________
Blue Cat: V50 T5 AWD/184 kW MY2009 Summum Matt Gold Pearl Polestar
https://forum.volvoklub.cz/viewtopic.php?f=96&t=56997

Michl
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 1306
Registrován: 8 roků 1 měsíc
Bydliště: Praha
Vůz: V50 T5 AWD

#2 Premium Sound versus Dynaudio

Příspěvek od Michl »

Dalším poznatkem je, že vlastní reproduktory Premium Sound (žlutá nálepka) a Dynaudio (bílo-černo-červená nálepka) mají jiné objednací Volvo čísla.
_________________
Blue Cat: V50 T5 AWD/184 kW MY2009 Summum Matt Gold Pearl Polestar
https://forum.volvoklub.cz/viewtopic.php?f=96&t=56997

Offline
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 1311
Registrován: 9 roků 8 měsíců
Bydliště: Láb
Vůz: XC70 D5 09" / S60 D4 13"

#3 Premium Sound versus Dynaudio

Příspěvek od Arkaz »

mne sa zda ze dynaudio davali do P3 cca do roku 2011 a od 2012 davali premium sound ked uz davali facelift stredovu koznolu a palubovku.
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „Audio, video, navigace, telefony a ostatní komunikace“