Řídící jednotka BLP-990 bluepower volvo V50

Vše kolem audia a car Hifi, videa DVD, navigace, telefonů, ipodů a ostatní komunikace
Pravidla fóra
Upozornění
V této sekci se ponejvíce objevují odkazy na nelegální soft.
Postihy
Při prvním prohřešku napomenutí.
Při druhém zablokování účtu na jeden měsíc.
Při třetím trvalá blokace.
Tak nás k tomu nenuťte. Admini
 • Autor
 • Zpráva
freemang
Offline
Příspěvky: 1
Registrován: 09 dub 2017 09:58
Bydliště: Brno
Vůz: V50

Řídící jednotka BLP-990 bluepower volvo V50

Příspěvek od freemang »

Ahoj, máte někdo s tímto zkušenost ??Divný, ale že není nikde v ČR k dispozici :-(

Gintiik
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvky: 63
Registrován: 09 kvě 2017 21:04
Bydliště: Karlovy Vary
Vůz: V50 D5 R-Design 2009

Re: Řídící jednotka BLP-990 bluepower volvo V50

Příspěvek od Gintiik »

Trochu to tu obnovim, koupil jsem tohle rádio, víceméně ho mám nainstalované v autě, ale ještě jsem to moc neprozkoumával, není to hotový.

Objednávka

Objednával jsem přímo z bluepower.se, jinde se to spíš sehnat nedá.
Všechny případné zájemce upozorňuji, že objednávat od této firmy bylo je značné utrpení.
Před nákupem jsem měl nějaké otázky - odpověď na všechny víceméně do 2-3. dne. Platba proběhla bankovním převodem (590 + 20 €). Po platbě přestala ze strany bluepower veškerá komunikace, kdy jsem po nich chtěl potvrdit, že jim platba přišla. Po týdnu se tedy nakonec ozvaly, že je to v pořádku a musí se prověřit stav na skladě. Za další den nebo dva mi bylo oznámeno, že to zboží nemají skladem a přijde jim (z Číny) až začátkem července (objednával jsem 13. června). Už v tomhle bodě jsem pesimisticky předpokládal, že začátkem je myšlena první polovina a to tak, že 15. v měsíci. Následně během první poloviny července proběhla nějaká komunikace (vždy iniciovaná z mé strany) na téma "už to bude?". Nakonec mi poslaly sledování zásilky, ta jim přišla někdy na konci července a po týdnu mi ji doručilo asi DPD - což byl taky slušnej případ.

Ještě dodám, že mi hned ze začátku bylo řečeno, že to zpoždění mi dají zdarma parkovací kameru (40 EUR). Říkal jsem že si ji můžou strčit do prdele, protože už jsem měl objednanou jinou z Číny za 200 a tu jejich co prodávají za 40€ maj v Číně asi za 250 a přišla mi horší na montáž. Každopádně tu kameru mi stejně neposlaly.

Instalace BLP-990

Návod je z větší části popsán srozumitelně až na některé kroky v návodu, které nejsou dost jasně popsány. Pak to jistí youtube.
Na jednom z drátů chyběl konektor (na 2. byl, naštěstí to byl jen drát a ne svazek).
Kabely od GPS antény a mikrofonu jsou krátké. U obou chybí asi 30-40 cm. U GPS jsem to vyřešil zasunutím antény blíže ke dveřím, mikrofonu jsem použil prodlužku jack samec-samice.
Chtěl jsem původně schovat celou jednotku nad přihrádku, ale nevěděl jsem jak ji přichytit, takže zabírá místo v přihrádce (což je podle návodu).

Poznámky k návodu
 • Hned na začátku je, že před odpojením baterie máte dát zapalování do polohy 0, přičemž na obrázku je nakresleno do polohy 1. Platí poloha 0, prostě klíček není v zapalování vůbec.
  Krok 9 platí pro starší auta (asi do roku 2007?). U novějších se musí celá středová konzole odšroubovat (2x šroub vpředu, 2x dole pod v přihrádce pod loketní opěrkou a pak je vepředu pod klima panelem pod tím gomovým odkladištem zarážka) a posunout dozadu aby se dal odšroubovat klima panel (waterfall dash)
  Krok 21 - odcvaknout horní část, vyháknout uvnitř plastovej úchod (vypadá jako by byl na svázání kabelů) a pak už to jde vytáhnout
  Krok 23 - V návodu asi táhnou kabely pod střešním tapecem hned za sklem - nezkoušel jsem. Natáhl jsem to ke středu pod stropní osvětlení - k tomu je potřeba odšroubovat sluneční clonu a madlo u spolujezdce. GPS anténa má magnet a drží na střeše, oboustranná izolačka asi není nutná. Mikrofon mi tam zatím tak trochu visí, ještě uvidim jak ho lépe schovat.
  Krok 28 - Je to ten kabel na obrázku 2. zprava, blíže k vám. K němu se přidělá nějak ten červenej kablík ze svazku "D" (připájet, čokoláda...)
  Krok 31 - Plochej kabel displeje se odpojí tak, že se šroubovákem nadzvedne ten tmavě hnědý plast z obou stran (asi 1-2mm, více to nejde) a ten plochej kabel jde pak snadno vytáhnout. Takže nervat.
  Krok 34-35 - při zacvakávání displeje bacha na ten plochej kabel ať ho neskřípnete
Doručení DPD

S týpkem z DPD jsem se domluvil, že mi to předá před jedním supermarketem, že jsem kousek odtamtud autem. Když jsem přišel tak stál s dodávkou uprostřed silnice a hrabal se v kufru a kolem bylo lidí jak na Václaváku. Komunikace proběhla zhruba takto:
já: Brej den
DPD: Brej, vy ste pan James Bond?
já: Ano
DPD: ná (předává balík)
já: ....
já: nechcete něco podepsat?
DPD: né (nasedá a jede do ...)

Takže aniž by věděl kdo jsem a aniž bych cokoliv podepsal, tak mi jen tak za dobrý den dal balík za 16 litrů.

* Parkovací kamera

Snad do konce týdne přidám ještě návod, na parkovací kameru - kudy jsem vedl kabely, jak jsem to připojil k elektrice, kam jsem ji přidělal a podobně. Zatím ji nemám namontovanou ale už jsem ji zkoušel - funguje to dobře na zařazení zpátečky.

Stejně tak asi ještě doplním nějaké užitečné odkazy, info a podobně.
Klidně se ptejte

anonym022
Offline
Příspěvky: 4
Registrován: 23 srp 2013 17:54
Vůz: V40 1,9D

Re: Řídící jednotka BLP-990 bluepower volvo V50

Příspěvek od anonym022 »

Funguje to stále?

Gintiik
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvky: 63
Registrován: 09 kvě 2017 21:04
Bydliště: Karlovy Vary
Vůz: V50 D5 R-Design 2009

Re: Řídící jednotka BLP-990 bluepower volvo V50

Příspěvek od Gintiik »

Pozdě ale přece, přidám ještě pár zkušeností. I když tenhle "windows" model už se asi neprodává, dělají to s androidem.

Rádio funguje, občas ale dochází ke krátkodobým výpadkům zvuku... možná mam někde špatný kontakt. Výjimečně se stane, že se obrazovka "zbarví" do červena - tohle bude špatný kontakt, který spraví praštění do palubky.

Každou zimu mi odešla 1 parkovací kamera - z číny za 200. Koupil jsem další 2, ale ani jedna nefungovala, tak nevim jestli sou blbý kamery nebo něco odešlo v rádiu.

Nainstaloval jsem nějaký mapy, ale bylo to extrémně pomalý (jakože asi minutu to nabíhalo :shock: ), přehrávání z bluetooth při mapách uplně nepoužitelný. Je dobrý to fakt používat jen jako rádio + volání.

Aktualizace software nejsou a ani nebudou. Což je blbý, protože si pamatuju, že se tam vdycky něco podělalo když jsem si s tim kdysi hrál.

To rádio neumí automaticky začít přehrávat hudbu přes bluetooth při připojení - to naštěstí umí aplikace v mobilu, ale stejně je potřeba se do toho přehrávání na displeji přepnout.

Nastavení hlasitosti hovoru přes bluetooth je možné jen někde v nastavení bluetooth, což je dost nahovno (kde to mimochodem vůbec neni popsaný, co to dělá a ani to neni v žádným návodu), protože nejde ta hlasitost změnit během hovoru, tzn. že to mam prostě hodně nahlas, a když stojim na místě, tak to řve jak kráva, ale na dálnici to jde slyšet normálně.
Jo a při volání někomu nejde slyšet žádný vyzvánění.

Přepínání skladeb tlačítky na volantu a změna hlasitosti (na volantu a u radia) nefunguje na prví dobrou. Na první stisk/otočení se jen aktivuje displej, až pak to začne něco ovládat. Ovládání hlasitosti je dost necitlivé, někdy to skočí o 1, někdy o 2, 3. Když se rádio nepoužívá, tak jsou na něm jako spořič analogové hodiny.

Intenzita osvětlění tlačítek interiéru ovládá i jas displeje, ale ten displej svítí o docela dost více.


No. Na to, jak je to na hovno, je to hodně předražený. Ale jinak to i docela funguje. Takže tak.

Zpět na „Audio, video, navigace, telefony a ostatní komunikace“