S40 - nezasouvá se zcela anténa

Vše kolem audia a car Hifi, videa DVD, navigace, telefonů, ipodů a ostatní komunikace
Pravidla fóra
Upozornění
V této sekci se ponejvíce objevují odkazy na nelegální soft.
Postihy
Při prvním prohřešku napomenutí.
Při druhém zablokování účtu na jeden měsíc.
Při třetím trvalá blokace.
Tak nás k tomu nenuťte. Admini
  • Autor
  • Zpráva
Cafa
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 139
Registrován: 19 roků 8 měsíců
Vůz: 2006 S40 1.6D
Bydliště: Lovosice / Litoměřice

#1 S40 - nezasouvá se zcela anténa

Příspěvek od Cafa »

Tak dalsi problem, ktery chci u sveho mazlika resit, pri vypnuti radia se nezasune ten nejtlustsi dil anteny a cele to zustane vystrcene. Zkousel jsem s tim vcera hejbat, prostrikaval wedeckem, ze by se to mohlo rozchodit, ale zustal jsem bezradny, kdyz to stale neslo. Poradi nekdo? Diky.
_________________
Je:
* 2006 S40 D4164T
Bylo:
* 2001 V70 XC B5244T3 Geartronic Obrázek
* 1999 V70 XC 2,4T
* 2000 S40 2.0T

Pablo
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 275
Registrován: 20 roků
Bydliště: Praha

#2

Příspěvek od Pablo »

Nezasune se a z kufru od toho mechanismu se ozývá zlověstné cvakání? S kamarádkou jsme řešili stejný problém na stejném autě a právě WD pomohlo. Anténa se nechala dlouho přemlouvat, ale při jednom z mnoha zatahování zalezla celá a pak už běhala jak namydlená :lol: P.
_________________
945GL B230FD/M47 1993

Conan
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 324
Registrován: 19 roků 6 měsíců
Bydliště: Kousek od Úval u Prahy
Vůz: Jeep Cherokee Limited 3.2 V6
Kontaktovat uživatele:

#3

Příspěvek od Conan »

Někde jsem četl (jo, na http://www.hyundaiclub.net), že na to WDčko není vhodné (sám sem to teda s ním také párkrát promazával) a to proto, že na sebe nabaluje nečistoty, dále jen cituji:
To je to nejhorší co pro tu anténu můžete udělat,nastříkat to WéDečkem,to tam natahá bordel,rozdělat ,vyčistit,prut řádně vyprat a nechat,má to kluzné časti z bronzu,pouze kolem kladky namazat kvalitní vazelínou.
_________________
Jeep Cherokee Limited 3.2 V6 (200kw, 2015)
Fiat Punto 1.2 2009
Bylo: Volvo XC 90 2.5T AWD, B5254T (154kW / 5000 ot.min, 320Nm / 1500-4500 ot.min), 6.st manuál, MY 2005, LPG (MAGIC III);Volvo V40 T4, B4194T (147kW / 5500 ot.min, 300Nm / 2400-3600 ot.min) (r.v. 1998)

Jarda S40
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 1491
Registrován: 19 roků 1 měsíc
Vůz: S40, V70-I, 850, 460 variomatik
Bydliště: Praha 9

#4

Příspěvek od Jarda S40 »

Já to dělám tak, že anténu vysunu, přestříknu WDéčkem a očistím suchým hadrem (v podstatě ji umyju). Pak ji znovu lehce přestříknu a párkrát zasunu/vysunu. Poté vždy delší dobu chodí bez problémů. Až se to zanese tolik, že to již nepůjde, nastane teprve čas na demontáž a rozborku/sborku. Zatím preferuji lehčí a rychlejší řešení :-D .

GDPR_user

#5

Příspěvek od GDPR_user »

Conan píše:Někde jsem četl (jo, na http://www.hyundaiclub.net), že na to WDčko není vhodné (sám sem to teda s ním také párkrát promazával) a to proto, že na sebe nabaluje nečistoty, dále jen cituji:
To je to nejhorší co pro tu anténu můžete udělat,nastříkat to WéDečkem,to tam natahá bordel,rozdělat ,vyčistit,prut řádně vyprat a nechat,má to kluzné časti z bronzu,pouze kolem kladky namazat kvalitní vazelínou.
Na Hyundai jsem náhodou dva roky dělal a co jsme vždy používali???Wédéčko!!! A vždycky to zabralo je třeba si s tím pohrát a vždy to otřít hadrem.Jinak na svém autě to mám dořešené jednou jsem si v myčce zapnul rádio a....krrrrhrrrrk křup...???Dneska si anténu před myčkou hezky odmontuji a pak namontuji a neřeším zajíždění nebo ne. :lol:

Cafa
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 139
Registrován: 19 roků 8 měsíců
Vůz: 2006 S40 1.6D
Bydliště: Lovosice / Litoměřice

#6

Příspěvek od Cafa »

Hura, opraveno, rozebral jsem to do posledniho sroubku, ale zadne WD ani jine povolovace zatuhlych mechanismu nepomohly. Tak jsem vzal palicku a zasunul to poklepem. Pak parkrat proplachnul onim wedeckem nechal vyplavit bordel a beha. :lol:
_________________
Je:
* 2006 S40 D4164T
Bylo:
* 2001 V70 XC B5244T3 Geartronic Obrázek
* 1999 V70 XC 2,4T
* 2000 S40 2.0T

GDPR_user

#7

Příspěvek od GDPR_user »

Cafa píše:Toto byla svetla vyjimka, a samozrejme silu uderu jsem stupnoval.. :-) (dokud to nepovolilo.. :) )
Netušil jsem že na to půjdeš tak brutálně.Normálně stačí zatlačit rukou a při vysunování pomoci rukou.Vše jde bez kladiva.Vlastníte Volvo ne Volhu :lol:
Zamčeno
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „Audio, video, navigace, telefony a ostatní komunikace“