SC-805 - pripojeni MP3 prehravace

Vše kolem audia a car Hifi, videa DVD, navigace, telefonů, ipodů a ostatní komunikace
Pravidla fóra
Upozornění
V této sekci se ponejvíce objevují odkazy na nelegální soft.
Postihy
Při prvním prohřešku napomenutí.
Při druhém zablokování účtu na jeden měsíc.
Při třetím trvalá blokace.
Tak nás k tomu nenuťte. Admini
  • Autor
  • Zpráva
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 39
Registrován: 16 roků 11 měsíců
Bydliště: Plzen/Vejprnice
Vůz: 1997 V70 TDI

#1 SC-805 - pripojeni MP3 prehravace

Příspěvek od royal »

Zdravim,
rad bych si pripojil mp3 prehravac k SC-805. Zatim pouzivam kazetovy adapter, ale nefunguje zrovna nejlepe. Vzhledem k tomu ze bych rad zachoval RDS/TA funkcnost tak jsem zamitnul FM transmiter.
Na netu jsem nasel toto : http://gsm-caraudio.vltava2000.cz/store/goodsdetail.asp?strGoodsID=39220. Mate s tim nekdo zkusenosti? Nebo budu prvni ktery to ozkousi?
_________________
Blue V70 TDI (D5252T) '97
White VW LT 35 2.5 TDI DoKa '99
Bylo:
Black V70 TDI (D5252T) '97
Silver SAAB 9000 CD 2.0T '89

travex
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 1053
Registrován: 20 roků 5 měsíců
Bydliště: Praha

#2 SC-805 - pripojeni MP3 prehravace

Příspěvek od travex »

royal píše:Zdravim,
rad bych si pripojil mp3 prehravac k SC-805. Zatim pouzivam kazetovy adapter, ale nefunguje zrovna nejlepe. Vzhledem k tomu ze bych rad zachoval RDS/TA funkcnost tak jsem zamitnul FM transmiter.
Na netu jsem nasel toto : http://gsm-caraudio.vltava2000.cz/store/goodsdetail.asp?strGoodsID=39220. Mate s tim nekdo zkusenosti? Nebo budu prvni ktery to ozkousi?

funguje vyborne, minuly tyden jsem ho testnul a spokojenost, co mi vadi je nemoznost ovladat prehravac (viz ipod adaptery) prostrednictvim tlacitek na radiu... je to vazne jenom vstup. A priznam se ze MOC je dost strasidelna, dealer ma u STUALARMu vyrazne zajimavejsi cenu. V kazdem pripade komfort tohoto reseni nic moc a cena se rovna pomalu polovine ceny slusnyho nonOEM radia....
_________________

XC70 II Ocean Race/R B5244T3 ARD AUT 2002
MB W169 266.920 AUT 2005
BMW F800ST 2008
Romet Pony M301 1988

koch
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 1553
Registrován: 16 roků 7 měsíců
Bydliště: Opava (Oščadnica, SK)
Vůz: Volvo S60 2.4T

#3 SC-805 - pripojeni MP3 prehravace

Příspěvek od koch »

jo jo ta cena asi az moc vysoka... v podstate se za ty prachy da sehnat ipod adapter...

travex
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 1053
Registrován: 20 roků 5 měsíců
Bydliště: Praha

#4 SC-805 - pripojeni MP3 prehravace

Příspěvek od travex »

koch píše:jo jo ta cena asi az moc vysoka... v podstate se za ty prachy da sehnat ipod adapter...

to se sice da, ale ne pro radio rady SC... tam se da sehnat jedine SPECvol1 a ten mne tedy zrovna nenadchava, navic na displeji radia vidis jen cislo CD (cislo playlistu) a cislo stopy coz je zoufale malo.... puvodne jsem chtel jit cestou parev ipod adapteru, ale tohle mi vazne nestaci...

mam dve moznosti jak to resit:

1) vymenit radio za neco z rady HU a pouzit ponekud chytrejsi ipod adapter (zajimavej s emulaci CD textu jsem nasel za 199 EUR - fuj)

2) vykaslat se na origo radio a pouzit neco strizlivejsiho

PS: kdyz uz jsme u toho tak ono to origo zas tak zazracne nehraje, o vikendu jsem cvicne vyzkousel ve svoji V70ce JVC KD-DV5101 (mam ho ve sve 745ce) a rozdil je to docela znacny. Jedine o co bch se pripravil je regulace hlasitosti dle rychlosti (ale to mne fakt netrapi).
_________________

XC70 II Ocean Race/R B5244T3 ARD AUT 2002
MB W169 266.920 AUT 2005
BMW F800ST 2008
Romet Pony M301 1988

koch
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 1553
Registrován: 16 roků 7 měsíců
Bydliště: Opava (Oščadnica, SK)
Vůz: Volvo S60 2.4T

#5 SC-805 - pripojeni MP3 prehravace

Příspěvek od koch »

ja nevim, prave ten specs adapter resi pripojeni jakehokoliv audia pres jack zaroven s pripojenim ipodu jak s ovladanim prostrednictvim SC tak s ovladanim ipres tlacitka ipodu...
samozrejme kazdy nech si tam da to svoje podle chuti

travex
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 1053
Registrován: 20 roků 5 měsíců
Bydliště: Praha

#6 SC-805 - pripojeni MP3 prehravace

Příspěvek od travex »

koch píše:ja nevim, prave ten specs adapter resi pripojeni jakehokoliv audia pres jack zaroven s pripojenim ipodu jak s ovladanim prostrednictvim SC tak s ovladanim ipres tlacitka ipodu...
samozrejme kazdy nech si tam da to svoje podle chuti
ale jo resi pripojeni jak AUX tak Ipodu, resi i ovladani IPODu (tlacitky 1-6 se da zvolit cislo playlistu a |<< nebo >>| pak preskakuju mezi skladbami) na displeji vidim CD1 01 az max CD6 99 - takze kdyz budu hrat 101 skladbu z playlistu na tretim disku tak uvidim CD3 01 - zadne nazvy nebo tak neco...jen nicnerikajici cisla - je to skoda, protoze s radiem HU je sance s jinym adapterem nez je SPECS emulovat CD TEXT a na displeji krom cisel videt i ID3

take jsem se nezminil o tom, ze je na AUX vhodne prijit zarizeni ne pres sluchatkovy vystup ale s vyuzitim LINE OUT vystupu a to dneska skoro zadna MP3ka nema... stejne tak jsou na zavadu vselijake "prznice" (equalizery), ktere je vhodne v prehravaci vypnout.
_________________

XC70 II Ocean Race/R B5244T3 ARD AUT 2002
MB W169 266.920 AUT 2005
BMW F800ST 2008
Romet Pony M301 1988

koch
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 1553
Registrován: 16 roků 7 měsíců
Bydliště: Opava (Oščadnica, SK)
Vůz: Volvo S60 2.4T

#7 SC-805 - pripojeni MP3 prehravace

Příspěvek od koch »

jo nazvy umi adapter imiv, ten dokaze emulovat md changer

raadjek
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 379
Registrován: 17 roků 4 měsíce
Bydliště: Úvaly
Vůz: V70 III 2.0 Bi-fuel (CNG) aut. MY2013
Bydliště: Úvaly

#8 SC-805 - pripojeni MP3 prehravace

Příspěvek od raadjek »

Mám SC-802 a přemýšlím o něčem podobném. Jak jsem zjistil, CD vstup (samo radio nema CD, jen vstup) by měl být m-bus (alpine). To už se tady, nebo jinde řešilo.
Výše je odkaz na krabičku která pravděpodobně simuluje CD changer. M-Bus vysílá signál CD Changeru, jesli je připojený, a CD changer musí odpovědět (viz http://www.mictronics.de/?page=cdc_proto).
Nicméně jsem našel i tento "adaptér" na StuAlarmu (http://www.stualarm.cz/produkt/aialpine202-audio-vstup-se-sbernici-pro-radia-alpine/). Logicky si myslím, že (pokud je to jen kabel na obrázku), tak to nemůže fungovat - chybí logika která by odpovídala rádiu, že changer je připojený a živý...
Nebo je to úplně jinak? Někde jsem taky četl (už nevím kde), že stačí na jeden pin konektoru přivést 12V (nebo mezi nějaké piny vrazit odpor), což rádio pochopí jako připojený zdroj signálu... V podstatě se mi jedná jen o připojení externího zdroje signálu. Nechci pomocí rádia ovládat žádně zařízení (přeskakovat skladby, atd). Zajímá mě jestli ten kabel za 400,- není totální kravina...

Co vy na to?
_________________
V70 III, 2.0T Bi-Fuel, aut., 2012, hnědá...............Obrázek
Renault Zoe Z.E. 40, 2018, bílá
S60, 2.0T (B5204T5), aut., 2004, zlatá..................Obrázek
Bylo: V70 I, 2.5 TDI (D5252T), man., 1997, bílá...............6,66 l/100km
Bylo: V40 I, 2.0 (B4204S), man., 1997, stříbrná...............9,28 l/100km

travex
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 1053
Registrován: 20 roků 5 měsíců
Bydliště: Praha

#9 SC-805 - pripojeni MP3 prehravace

Příspěvek od travex »

raadjek píše:Mám SC-802 a přemýšlím o něčem podobném. Jak jsem zjistil, CD vstup (samo radio nema CD, jen vstup) by měl být m-bus (alpine). To už se tady, nebo jinde řešilo.
Výše je odkaz na krabičku která pravděpodobně simuluje CD changer. M-Bus vysílá signál CD Changeru, jesli je připojený, a CD changer musí odpovědět (viz http://www.mictronics.de/?page=cdc_proto).
Nicméně jsem našel i tento "adaptér" na StuAlarmu (http://www.stualarm.cz/produkt/aialpine202-audio-vstup-se-sbernici-pro-radia-alpine/). Logicky si myslím, že (pokud je to jen kabel na obrázku), tak to nemůže fungovat - chybí logika která by odpovídala rádiu, že changer je připojený a živý...
Nebo je to úplně jinak? Někde jsem taky četl (už nevím kde), že stačí na jeden pin konektoru přivést 12V (nebo mezi nějaké piny vrazit odpor), což rádio pochopí jako připojený zdroj signálu... V podstatě se mi jedná jen o připojení externího zdroje signálu. Nechci pomocí rádia ovládat žádně zařízení (přeskakovat skladby, atd). Zajímá mě jestli ten kabel za 400,- není totální kravina...

Co vy na to?

kabel bohuzel, je pro novejsi alpinky, ktere si v menu radia prepinas mezi CHGR CTRL a AUX IN

spravne bys z nabidky stualarmu mel pouzit toto:

http://www.stualarm.cz/produkt/55vvlx00 ... 1991-2000/

a jsem opet na zacatku tohoto topicu
_________________

XC70 II Ocean Race/R B5244T3 ARD AUT 2002
MB W169 266.920 AUT 2005
BMW F800ST 2008
Romet Pony M301 1988

raadjek
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 379
Registrován: 17 roků 4 měsíce
Bydliště: Úvaly
Vůz: V70 III 2.0 Bi-fuel (CNG) aut. MY2013
Bydliště: Úvaly

#10 SC-805 - pripojeni MP3 prehravace

Příspěvek od raadjek »

Díky za vysvětlení... díval jsem se že i ten iPod adaptér stojí zhruba stejně jako "AUX in" adaptér (taky neumí nic navíc - jen nabíjet iPod).
Jelikož zatím nemám ani iPod ani jiný mp3 přehrávač, tak asi nakonec přecejenom půjdu do některého toho FM modulátoru. Nároky na kvalitu mám relativně nízké - chci poslouchat hlavně audio knihy nebo podcasty. A FM modulátor bude rešení s nejlepším poměrem cena/užitná hodnota.
_________________
V70 III, 2.0T Bi-Fuel, aut., 2012, hnědá...............Obrázek
Renault Zoe Z.E. 40, 2018, bílá
S60, 2.0T (B5204T5), aut., 2004, zlatá..................Obrázek
Bylo: V70 I, 2.5 TDI (D5252T), man., 1997, bílá...............6,66 l/100km
Bylo: V40 I, 2.0 (B4204S), man., 1997, stříbrná...............9,28 l/100km

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 156
Registrován: 16 roků 9 měsíců
Bydliště: Police nad Metují
Vůz: Volvo 850 T5-R kombi ; 1984 ccm, B5204T,
Bydliště: Police nad Metují

#11 SC-805 - pripojeni MP3 prehravace

Příspěvek od King_Rat »

Procetl jsem a proklikal vechny odkazy...mozna je to pro nekoho s podivem, ale chytrej z toho nejsem :? Mam SC-801, chci pripojit mp3 prehravac a nevim jak to udelat - snad ani neni problem nemoznost ovladani primo na radiu ( i kdyz by byla idealni_! ).

Ale jak to udelat pomoci ceho a hlavne pokud budu chtit i nabijet ten mp3 prehravac_?
(Jeste ho nemam takze vse muzu vybrat...jen nevim kde zacit_!) Jake reseni je nejlepsi_?
pomer cena/vykon
_________________
Volvo 850 T5-R kombi "lahváč"
1984 ccm, B5204T, M56,

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 39
Registrován: 16 roků 11 měsíců
Bydliště: Plzen/Vejprnice
Vůz: 1997 V70 TDI

#12 SC-805 - pripojeni MP3 prehravace

Příspěvek od royal »

Tak jsem nakonec problem vyresil - opravil jsem kazetovou mechaniku. Stacilo z ni vyndat ty 3 1EUR mince a uz hraje jak ma :-).
Holt deti predchoziho majitele videly vkladani CD do mechaniky a zkusily to taky s tema "malejma CD-ckama" co byly dole v prihradce pro mince...
Ted pouzivam kazetovej adapter a hraje dobre (jenom nesmim zapomenout dat mobil do dveri, abych neohluchnul pri kazdym hledani site)
_________________
Blue V70 TDI (D5252T) '97
White VW LT 35 2.5 TDI DoKa '99
Bylo:
Black V70 TDI (D5252T) '97
Silver SAAB 9000 CD 2.0T '89

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 156
Registrován: 16 roků 9 měsíců
Bydliště: Police nad Metují
Vůz: Volvo 850 T5-R kombi ; 1984 ccm, B5204T,
Bydliště: Police nad Metují

#13 SC-805 - pripojeni MP3 prehravace

Příspěvek od King_Rat »

royal píše:Tak jsem nakonec problem vyresil - opravil jsem kazetovou mechaniku. Stacilo z ni vyndat ty 3 1EUR mince a uz hraje jak ma :-).
Holt deti predchoziho majitele videly vkladani CD do mechaniky a zkusily to taky s tema "malejma CD-ckama" co byly dole v prihradce pro mince...
Ted pouzivam kazetovej adapter a hraje dobre (jenom nesmim zapomenout dat mobil do dveri, abych neohluchnul pri kazdym hledani site)
No vidis, jeste jsi na tom vydelal :palec:
Ale varianta kazetoveho adapteru me maximalne nelaka :(
_________________
Volvo 850 T5-R kombi "lahváč"
1984 ccm, B5204T, M56,
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „Audio, video, navigace, telefony a ostatní komunikace“