Servisní plán volvo 850 AWD

850 a novější modely řad C/S/V/XC
  • Autor
  • Zpráva
Offline
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 40
Registrován: 16 roků 9 měsíců
Bydliště: Liberec

#1 Servisní plán volvo 850 AWD

Příspěvek od TKorab »

Jsem tady nový a nějak se mi nedaří dostat se do serviních plánů, mám krátce volvo 850 combi 2,5 AWD a nic jsem k němu nedostal, najde se tu nějaká dobrá duše,co mi napíše,po kolika km se mění olej v motoru,v haldexu,převodovce,diferáku a co já vím v čem ještě,co tam patří za oleje,kdy je třeba měnit rozvody a provádět další pravidelné servisní úkony?? Chci aby mi to chvilku vydrželo,tak ocením každou radu,nelépe na mail tkorab@seznam.cz Díky!!!
_________________
Je: V70 2,5TDI rv 98
Je:VW T4 Multivan
Je: Fabia RS 165kw+špéra
Je:BMW 335i..momentálně s motorem mimo auto,ale třeba to někdy složim:-)
Bylo od Volva:Volvo 850 AWD 2,5T 142 kw r.v.96

derek

#2 Servisní plán volvo 850 AWD

Příspěvek od derek »

ahoj,

tááákže olej v motoru se má měnit po 7500 - 15000km v závislosti na namáhání, jak jsem vydedukoval, tak většina lidí dává mobil1. teď jsem taky koupil auto a bývalý talián moc olej neměnil, takže tenhle první tam nechám tak 3000 a pak půjde nový olej. nezapoměń na olej filtr

olej v převodovce - raději jsem taky měnil, bohužel jsem nenašel interval

rozvody se mají dělat po 120 000km

odvětrávání klikové skříně - 45 000km - eh, co je to kliková skříň ??? to asi nebude skříň, kde se dělají kliky :mrgreen: ?

palivový filtr 120 000km

vzduchový filtr 60 000km - podle toho, jak je zanesený

to je asi tak všechno co jsem našel v manuálu. ať ti autíčko slouží a jestli máš nějaký fotky, dej je sem :)

Offline
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 40
Registrován: 16 roků 9 měsíců
Bydliště: Liberec

#3 Servisní plán volvo 850 AWD

Příspěvek od TKorab »

Děkuji za základní informace!! Až zjistím,jak se sem fotky dávají,tak je sem určitě dám. Jinak do motoru myslím polosyntetika,ale co nalít do převodovky?? Trochu mě překvapilo to odvětrání kliky, no omrknu se,jestli to tam najdu,to jsem u žádného auta neměnil.. A teď mi zbývá zjistit hlavně jaký olej do diferenciálu a jaký do haldexu a kdy ho tam dát ( já ho tam dám hned,ale kdy příště :-))
_________________
Je: V70 2,5TDI rv 98
Je:VW T4 Multivan
Je: Fabia RS 165kw+špéra
Je:BMW 335i..momentálně s motorem mimo auto,ale třeba to někdy složim:-)
Bylo od Volva:Volvo 850 AWD 2,5T 142 kw r.v.96

jarek.krizan
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Servisman
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 2430
Registrován: 17 roků 10 měsíců
Vůz: S80, 2,4
Bydliště: Zlín

#4 Servisní plán volvo 850 AWD

Příspěvek od jarek.krizan »

Odvětrání klikovky je pod sacím potrubím, takový plastový labirint, ten se za normálních podmínek snad ani nemůže zanést. Pak je tam na sací hadici před klapkou takový plastový kulatý bazmek na bajonet a v něm je takový plastový kulatý filtřík ( plastový děrovaný váleček ). Ten bývá často zanesený.
_________________
V 740 GL r.v.88 B230F, ZF224HP , bylo V 960 B6304, 150kW s vlaječkou
V S80 , B5244S V 850 B5204
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „850 / 60 / 70 / 80 / 90 / XC - opravy“