Ztrácí se chladící kapalina s60

850 a novější modely řad C/S/V/XC
  • Autor
  • Zpráva
Offline
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 18
Registrován: 9 roků 9 měsíců
Vůz: Volvo S60

#1 Ztrácí se chladící kapalina s60

Příspěvek od Evrsn »

Zdravím, mám takový problém, při jízdě se mi rozsvítila kontrolka že mám málo chladící kapaliny tak jsem zastavil a dolil jsem vodu a našel jsem že propouští trubka která jde od termostatu k chladiči tak když jsem přijel domů tak jsem vyměnil sponku a dolil vodu na druhý den když jsem přišel k autu tak pod autem louže, otevřel jsem expanzní nádobku a byla plná vody, tak jsem to začal koumat, otevřel jsem expanzní nádobku a nastartoval auto když termostat sepnul při 90 stupních tak se okamžitě kapalina ztratila tak jsem jsem dolil vodu vytáhnul z víčka gumičku a šel jsem to projet teplota se držela při 90 stupních a vše bylo ok, ale když auto začalo chladnout tak cca po 2-3 hodinách v expanzní nádobe je plno vody až teče přes nádobku a tak dokola když se nahřeje tak voda myzi když se auto ochlazuje tak voda přibývá

raolsa
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Moderátor
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 13041
Registrován: 14 roků 4 měsíce
Bydliště: Semily
Vůz: Volvo V70 II 2.4T 147 kw AWD LPG
Participant x 1

#2 Ztrácí se chladící kapalina s60

Příspěvek od raolsa »

Tak to jsem ještě nezažil (ale já toho zažil málo). Jako, že se voda ztratí při ochlazení, to jo, ale aby přibyla??? To by jsi jedině musel mít nějakou hadici měkkou jako balónek, že by se teplem roztáhla a po zchladnutí zase smrskla.
Co máš vůbec za motor? Benzín, diesel? Bohužel nemáš vyplněný ani podpis, ani popis.
edit: Našel jsem, že by jsi měl mít 125 kw LPG, tak zkus utáhnout ruční ventilek na nádrži a jezdit jenom na benzín. Je možné, že ti odešel reduktor a pouští do vody plyn.
_________________
Volvo V70 II 2.4T AWD 147 kw LPG '00
Citroen Xsara 1.4i 55kw LPG '01
Diagnostika k dispozici. 607827920

Offline
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 18
Registrován: 9 roků 9 měsíců
Vůz: Volvo S60

#3 Ztrácí se chladící kapalina s60

Příspěvek od Evrsn »

Mám s60, 2.4i 125kw a mám to v plynu a teď za studena i když nemám nastartování auto mám plnou nádržku a bubla z toho vzduch a kdybych to nastartoval auto tak při 90 stupních tak by voda zmizela úplně z expanzní nádoby

raolsa
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Moderátor
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 13041
Registrován: 14 roků 4 měsíce
Bydliště: Semily
Vůz: Volvo V70 II 2.4T 147 kw AWD LPG
Participant x 1

#4 Ztrácí se chladící kapalina s60

Příspěvek od raolsa »

Zkus odstavit to LPG, jak jsem psal. Uvidíme jestli to pomůže.
_________________
Volvo V70 II 2.4T AWD 147 kw LPG '00
Citroen Xsara 1.4i 55kw LPG '01
Diagnostika k dispozici. 607827920

Offline
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 18
Registrován: 9 roků 9 měsíců
Vůz: Volvo S60

#5 Ztrácí se chladící kapalina s60

Příspěvek od Evrsn »

Plyn jsem zavřel, ale stejně když jsem auto nastartoval a přepnul na plyn abych spálil plyn který je v systému, tak při 90 stupních se zase ztratila voda z expanzní nádržky, a za studena byla plná ( celou dobu jsem měl otevřené víčko) tak uvidím zítra jestli bude plná :lol: z víčka jsem vytáhnul gumičku a ten odvzdušňovak

raolsa
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Moderátor
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 13041
Registrován: 14 roků 4 měsíce
Bydliště: Semily
Vůz: Volvo V70 II 2.4T 147 kw AWD LPG
Participant x 1

#6 Ztrácí se chladící kapalina s60

Příspěvek od raolsa »

Že se ztratí při otevření termostatu je tak nějak normální - otevře se velký okruh a doodvzdušní se chladič, ale nic by to už nemělo vytlačit z něj přes nádobku ven. Respektive krom toho LPG mě nic jiného nenapadá.
Auto topí normálně?
A sežeň si nový víčko. :D
_________________
Volvo V70 II 2.4T AWD 147 kw LPG '00
Citroen Xsara 1.4i 55kw LPG '01
Diagnostika k dispozici. 607827920

Offline
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 18
Registrován: 9 roků 9 měsíců
Vůz: Volvo S60

#7 Ztrácí se chladící kapalina s60

Příspěvek od Evrsn »

Nevím jestli topí normálně ale chladí určitě :lol:
Víčko mám objednaný.
Dneska ráno nádržka prázdna takže nic nevytlačilo ven takže asi problém vyřešen, ještě později dám vědět jestli to je určitě ono, ale ještě jsem se chtěl zeptat jestli s tím můžu normálně jezdit jestli nezačne se třeba v tom reduktoru tlačit voda do těch trubek kde byl plyn nebo tak něco.
Jinak velký Díky už jsem to chtěl dávat do servisu aby mi měnily těsnění a zkontrolovalo hlavu motorů.

raolsa
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Moderátor
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 13041
Registrován: 14 roků 4 měsíce
Bydliště: Semily
Vůz: Volvo V70 II 2.4T 147 kw AWD LPG
Participant x 1

#8 Ztrácí se chladící kapalina s60

Příspěvek od raolsa »

Jestli chceš mít 100% jistotu, tak reduktor odpoj od vody a hadice propoj nějakou trubičkou, máš-li. Ale ten reduktor bude stejně na vyhození a do trubky od nádrže by se to přes ventil dostat nemělo. Takže klidně s tím jezdi.
_________________
Volvo V70 II 2.4T AWD 147 kw LPG '00
Citroen Xsara 1.4i 55kw LPG '01
Diagnostika k dispozici. 607827920

Offline
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 18
Registrován: 9 roků 9 měsíců
Vůz: Volvo S60

#9 Ztrácí se chladící kapalina s60

Příspěvek od Evrsn »

Reduktor jsem nechal prozatím jak je zatím to vypadá že to je v pohodě akorát se mi dvakrát přehrálo auto, tak jsem myslel že to je kvůli tomu jak tam není víčko a není v systému tlak když mi včera přišlo víčko tak do všeho dobrého odešel termostat :fool: takže zatím čekám až dorazí nový, ale bylo to tím plynem takže ještě jednou velké DÍKY
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „850 / 60 / 70 / 80 / 90 / XC - opravy“