Vyteklá voda z motoru

850 a novější modely řad C/S/V/XC
  • Autor
  • Zpráva
Zeb
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 884
Registrován: 20 roků 1 měsíc
Bydliště: Praha

#1 Vyteklá voda z motoru

Příspěvek od Zeb »

Švára mi před hodinou přišel říct, že máme pod autem louži. Na to manželka odpověděla, že to je asi z klimatizace, že jí to i hlásila kontrolka v autě :fool: Začal jsem se intenzivně potit a z kontrolky se vyklubala hláška o nízkém stavu chladící kapaliny. Jela s tím ještě 20km po Praze :%)
Do nádržky jsem nalil destilku (asi 2 litry), nastartoval. Po chvíli se začala nádobka plnit bílou hutnou pěnou, která stále přibývala. Motor jsem zahřál, vodu jsem nemusel dolévat, ale stále přibývala pěna, po chcípnutí motoru se jí udělalo najednou větší množství.
Značí to fouklé těsnění pod hlavou, nebo může takhle pěnit i nemrzka? Po dolití vody do expanzky jsem na hladině žádná mastná kola neviděl, ale mohlo fouknout až po čase kdy voda vytekla.
Nevím, co bylo příčinou vytečení vody. Vše již bylo suché a venku je tma a pendrek vidím. Každopádně voda tekla před spolujezdcem - tipuju na hadici, sponu, nebo vodní pumpu.
Můžu s tím dojet do servisu při stálém hlídání hladiny kapaliny, nebo radši odtah? V motoru nic neklape a necvaká.
_________________
Bylo: bílá 440 1,9 TD
Je: modrá V70 I 2,5 TDI

Zeb
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 884
Registrován: 20 roků 1 měsíc
Bydliště: Praha

#2 Vyteklá voda z motoru

Příspěvek od Zeb »

Tak auto jsem odvezl po svých do servisu, po cestě se jednou dolévala voda. Uvidíme jaká bude diagnóza, jestli oprava nebo rozborka...
_________________
Bylo: bílá 440 1,9 TD
Je: modrá V70 I 2,5 TDI
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „850 / 60 / 70 / 80 / 90 / XC - opravy“