Distanční kroužky na kola XC90 versus XC60

850 a novější modely řad C/S/V/XC
  • Autor
  • Zpráva
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 73
Registrován: 8 roků 11 měsíců
Bydliště: Praha
Vůz: Volvo XC60
Bydliště: Praha

#1 Distanční kroužky na kola XC90 versus XC60

Příspěvek od moreplavec »

Zdravím,

koupil jsem si kola, která by měla sedět na XC60. 19" disky, poměrně dobrý stav. Nicméně dneska mi tam v servisu hodili gumy a při nasazování na auto to moc nešlo. Kola jsou opravdu Volvo 19", XC, ale mají o nějaký ten milimetr širší střed. V servisu dohledali, že jsou nejspíše z XC90 a měly by být na střed 67,1mm a XC60 má údajně 63,3mm.

Máte někdo s tím zkušenosti a víte, kde koupit takový středící kroužek, který by kola lépe usadil na XC60? V servisu navrhují kola odvrtat na ještě větší průměr a vsadit běžný středící kroužek, které tam mají. To se mi moc nechce a spíše doufám, že existuje již ověřené řešení jak dostat kola z XC90 na XC60.

Díky za nápady, případně link na řešení, ideálně pak na kroužky co potřebuji.
_________________
Volvo XC60 D5, MY 2009

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 73
Registrován: 8 roků 11 měsíců
Bydliště: Praha
Vůz: Volvo XC60
Bydliště: Praha

#2 Distanční kroužky na kola XC90 versus XC60

Příspěvek od moreplavec »

Tak podle všeho existuje snadné a levné řešení: http://www.vymezovaci-krouzky.cz/vymezovaci-krouzky/64-vnitrni_prumer_63.4mm-vnejsi_prumer_67.1mm/

Uvidím hned v pondělí.
_________________
Volvo XC60 D5, MY 2009

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 91
Registrován: 7 roků 10 měsíců
Bydliště: Děčín
Vůz: XC70 2.4 AWD D5 2008 střibrná
Bydliště: Děčín

#3 Distanční kroužky na kola XC90 versus XC60

Příspěvek od krusnohorec.dc »

A to si řikaj servis,těch vymezovacich kroužku je na trhu snad stovky kombinací za celkem přijatelnou cenu.Neumim si představit soustružit kolo za rozumnou cenu,tedy za cenu kroužku okolo 50-70kč :wink:
_________________
Favo 135, .]Xantie II combi 1.8 16v r.v.1998 [/color]a teď VolvoXC70 D5 AWD střibrná Polestar r.v.2008
A občas Davo Matiz ,Ford fokus 1,6 automat,WW Sharan 1,9 td automat ,všechny 3 upravený na ruční řizení
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „850 / 60 / 70 / 80 / 90 / XC - opravy“