S80 II - servoriadenie

850 a novější modely řad C/S/V/XC
  • Autor
  • Zpráva
Offline
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 94
Registrován: 7 roků 7 měsíců
Bydliště: Trnava
Vůz: S80 4.4

#1 S80 II - servoriadenie

Příspěvek od yanchi »

Zdravim volvoklub,
tak som sa pustil do opravy mojho vytlceneho servoriadenia. Resp. nie ja, ale majster, ktory repasuje riadenia. Servoriadenie vymontoval, ale nastal problem - diely na repas tohto riadenia nevie zohnat. V ziadnom katalogu na toto konkretne cislo riadenia nie su.
Moja otazka teraz je - je mozne namontovat aj ine servoriadenie do auta, ako to, ktore tam bolo? Je mi jasne, ze musi byt s moznostou nastavovania tuhosti, ale takych som nasiel viac s roznymi cislami. Da sa teda takto zamenit kus za kus? Na jednom mercedese som takto menil riadenie, cisla neboli rovnake, ale nebol ziadny problem, vsetko fungovalo ako malo.
Alebo treba presne rovnake cislo...? Auto mam teraz rozobrate a rozmyslam, ako dalej - bola by blbost skladat to a potom zas rozoberat.
Vdaka za odpoved.
Přílohy
bez_názvu.JPG
bez_názvu.JPG (48.03 KiB) Zobrazeno 456 x

Ares
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 431
Registrován: 14 roků 2 měsíce
Bydliště: Petržalka
Vůz: S80II C30
Bydliště: Bratislava

#2 S80 II - servoriadenie

Příspěvek od Ares »

To cislo za lomitkom vyzera ako FORD cislo. Skus nech majster pozrie na diely z Mondea. To by mohli mat.
_________________
S80 D5244T4 Executive MY2009; C30 B4184S11 Summum MY2008
Obrázek;~~~~~~~~~~~~Obrázek
ORIGINÁL diagnostika v BA - DiCE+BlueTooth - 0903404273
bolo: S80 D5 Momentum MY2008 136kW/185k [01/2010 - 10/2013]

Offline
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 94
Registrován: 7 roků 7 měsíců
Bydliště: Trnava
Vůz: S80 4.4

#3 S80 II - servoriadenie

Příspěvek od yanchi »

Problem je tam ten, ze snek aj s hrebenom su kaput. A podla ZF cisla sa tieto dva diely do toho riadenia nedaju nikde zohnat. Obvolal som uz viacero firiem na Slovensku.
Zatial mam tri moznosti: kupa noveho riadenia vo Volve (1150,-), alebo kupa noveho servoriadenia Bosch (785,-). No a tretia moznost je kupit ojazdene riadenie zo Svedska (cca 500,-). A prave pre tento pripad som sa pytal na tie cisla riadeni, ci su medzi sebou zamenitelne, lebo predpokladam, ze fyzicky budu asi rovnake, mozno zmena bude v elektronike, ktora riadi tuhost. Aby sa nestalo, ze to nebude fungovat potom.
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „850 / 60 / 70 / 80 / 90 / XC - opravy“