XC60 periodický zvuk - ševelení z motoru, diagnostika?

850 a novější modely řad C/S/V/XC
  • Autor
  • Zpráva
Offline
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 38
Registrován: 9 roků 10 měsíců
Bydliště: Praha
Vůz: XC60 D3 FWD

#1 XC60 periodický zvuk - ševelení z motoru, diagnostika?

Příspěvek od eagleboy »

Vážení,
prosím o radu, z motoru se ozývá zvláštní periodický zvuk, připomínající ševelení (trochu připomíná šustění listí ve ventilátoru,ale klima to neni,jinak to neumím popsat). Na volnoběh má frekvenci cca 2Hz, s otáčkami roste. Rovody byly dělány před půl rokem, napadá mě tedy alternátor či nějaká kladka. Váš názor?
předem díky,
XC 60 D3, 2012

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 6
Příspěvky: 29
Registrován: 8 roků
Bydliště: Broumov
Vůz: Volvo XC60 D5, XC60 II D5, V 90 D3

#2 XC60 periodický zvuk - ševelení z motoru, diagnostika?

Příspěvek od Vinca »

Tak jak popisuješ mi šustila na druhém autě napímací kladka vnějšího řemenu. Tu jsem demontoval a prostříkal AeroTecem, dal nový řemen a zatím je klid (jak dloho to dude trvat to se ukáže, novou kladku jsem již koupil novou)

GDPR_user

#3 XC60 periodický zvuk - ševelení z motoru, diagnostika?

Příspěvek od GDPR_user »

Vinca píše:Tak jak popisuješ mi šustila na druhém autě napímací kladka vnějšího řemenu. Tu jsem demontoval a prostříkal AeroTecem, dal nový řemen a zatím je klid (jak dloho to dude trvat to se ukáže, novou kladku jsem již koupil novou)
Tak to čekáš až to praskne a potká se to?? Hlavy na P3 jsou silně nedostatkové zboží!!!

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 6
Příspěvky: 29
Registrován: 8 roků
Bydliště: Broumov
Vůz: Volvo XC60 D5, XC60 II D5, V 90 D3

#4 XC60 periodický zvuk - ševelení z motoru, diagnostika?

Příspěvek od Vinca »

To co jsem popisoval je řemen a kladka na pohon altíku, do jara to musí vydržet.
Je pravda, že jsem u syna na autě řešil před dvěmi lety také šustění a po oddělání krycích plasů na rozvodový řemen jsem nemohl odtrhnout oči od řemenu, který měl šíří už jenom 9mm (vadné ložisko na kladce ==made in Japan=), odřeno o plasty, jednalo se ale o benziňák.

GDPR_user

#5 XC60 periodický zvuk - ševelení z motoru, diagnostika?

Příspěvek od GDPR_user »

Vinca píše:To co jsem popisoval je řemen a kladka na pohon altíku, do jara to musí vydržet.
Je pravda, že jsem u syna na autě řešil před dvěmi lety také šustění a po oddělání krycích plasů na rozvodový řemen jsem nemohl odtrhnout oči od řemenu, který měl šíří už jenom 9mm (vadné ložisko na kladce ==made in Japan=), odřeno o plasty, jednalo se ale o benziňák.
To jste tady fakt vadní???Musí to vydržet?To není jednodušší to udělat,než se nervovat,že když to prdne,tak mám opravu za 100000Kč??? :shock:

Offline
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 38
Registrován: 9 roků 10 měsíců
Bydliště: Praha
Vůz: XC60 D3 FWD

#6 XC60 periodický zvuk - ševelení z motoru, diagnostika?

Příspěvek od eagleboy »

martinopel píše:
Vinca píše:To co jsem popisoval je řemen a kladka na pohon altíku, do jara to musí vydržet.
Je pravda, že jsem u syna na autě řešil před dvěmi lety také šustění a po oddělání krycích plasů na rozvodový řemen jsem nemohl odtrhnout oči od řemenu, který měl šíří už jenom 9mm (vadné ložisko na kladce ==made in Japan=), odřeno o plasty, jednalo se ale o benziňák.
To jste tady fakt vadní???Musí to vydržet?To není jednodušší to udělat,než se nervovat,že když to prdne,tak mám opravu za 100000Kč??? :shock:
Nejedná se o rozvodový ozubený řemen......

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 6
Příspěvky: 29
Registrován: 8 roků
Bydliště: Broumov
Vůz: Volvo XC60 D5, XC60 II D5, V 90 D3

#7 XC60 periodický zvuk - ševelení z motoru, diagnostika?

Příspěvek od Vinca »

Teď trochu logiky: dignostika šustění nezjistí.
U rozvodů může šustit:vodní pumpa, vodící kladka, napínací kladka, poškozený řemen ????
U drážkového řemenu:kompresor klimatizace, alternátor, čerpadlo hydrauliky, napínací kladka ????
To je poměrně dost možností kde to může šustit. Nebo dle rady vše vyměnit ???
Já bych se klonil k napínáku drážkového řemene nebo k ložiskům alternátoru (pokud je více jak 100t/km).
Tak mu zkuste nějak rozumně poradit, vždyť to občas potřebujem všichni a né hned se napadat, proto nerad píši do podobných diskuzních fór.

GDPR_user

#8 XC60 periodický zvuk - ševelení z motoru, diagnostika?

Příspěvek od GDPR_user »

eagleboy píše: Nejedná se o rozvodový ozubený řemen......
Jenže pokud se ti škubne plochý řemen,tak se namotá do rozvodů a je to stejné,jako když praskne rozvoďák!!!

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 6
Příspěvky: 29
Registrován: 8 roků
Bydliště: Broumov
Vůz: Volvo XC60 D5, XC60 II D5, V 90 D3

#9 XC60 periodický zvuk - ševelení z motoru, diagnostika?

Příspěvek od Vinca »

Já se s tebou nehádám ba naopak souhlasím , ale tvá odpověď pokud tomu rozumím zní vyměnit vše co jsem vyjmenoval a to velká rada zrovna není. Je pravda řemeny se můžou poškodit na všem mnou vypsané.
Spíše poraď na co se zaměřit.

GDPR_user

#10 XC60 periodický zvuk - ševelení z motoru, diagnostika?

Příspěvek od GDPR_user »

Vinca píše:Já se s tebou nehádám ba naopak souhlasím , ale tvá odpověď pokud tomu rozumím zní vyměnit vše co jsem vyjmenoval a to velká rada zrovna není. Je pravda řemeny se můžou poškodit na všem mnou vypsané.
Spíše poraď na co se zaměřit.
Sundat plochý řemen a nastartovat.Tím zjistíš,jestli jr to z rozvodů,nebo ne.Určitě vyměnit kladku plochého řemene,předpis je tuším každých 60000km.
Nebo to svěřit servisu.

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 6
Příspěvky: 29
Registrován: 8 roků
Bydliště: Broumov
Vůz: Volvo XC60 D5, XC60 II D5, V 90 D3

#11 XC60 periodický zvuk - ševelení z motoru, diagnostika?

Příspěvek od Vinca »

Ano máš pravdu doporučená výměna napínací kladky na drážkovém řemenu je 60t/km. Pokud ovšem sundáš plochý řemen a nastartuješ tak si zrovna můžeš schánět někoho s VIDou aspoň u mě ano. Takže docházíme k závěru svěřit to někomu kdo má autoservis s diagnostikou pro smazání případných hlášek a, že Volvo jich umí vypsat nepočítaně.

Offline
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 38
Registrován: 9 roků 10 měsíců
Bydliště: Praha
Vůz: XC60 D3 FWD

#12 XC60 periodický zvuk - ševelení z motoru, diagnostika?

Příspěvek od eagleboy »

Vinca píše:Ano máš pravdu doporučená výměna napínací kladky na drážkovém řemenu je 60t/km. Pokud ovšem sundáš plochý řemen a nastartuješ tak si zrovna můžeš schánět někoho s VIDou aspoň u mě ano. Takže docházíme k závěru svěřit to někomu kdo má autoservis s diagnostikou pro smazání případných hlášek a, že Volvo jich umí vypsat nepočítaně.

Díky za inspiraci, nechám zkontrolovat resp. vyměnit tu napínací kladku a řemen. Btw. "diagnostikou" v nadpisu dotazu jsem myslel vaše řešení , nikoliv OBD. Ještě jednou dík a zdar.

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 6
Příspěvky: 29
Registrován: 8 roků
Bydliště: Broumov
Vůz: Volvo XC60 D5, XC60 II D5, V 90 D3

#13 XC60 periodický zvuk - ševelení z motoru, diagnostika?

Příspěvek od Vinca »

Samozřejmě těch šustivých zvuků může být nepočítaně, může to též dělat i spojkové ložisko aj., je to na zkušenostech a správném určení místa.
Jenom pro odlehčení mě už táhl koňský potah když mě auto nejelo, to byla ostuda pro Volvo a se závadou mě tady nikdo na fóru neporadil ale to už je jiné téma.
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „850 / 60 / 70 / 80 / 90 / XC - opravy“