Nestartuje! Spínací skříň nebo imobilizér? V70 II D5 2004

850 a novější modely řad C/S/V/XC
  • Autor
  • Zpráva
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 4
Registrován: 9 roků 1 měsíc
Bydliště: Ústí nad Orlicí
Vůz: V70 II D5 automat 2004 (facelift)

#1 Nestartuje! Spínací skříň nebo imobilizér? V70 II D5 2004

Příspěvek od Luccas »

Zdravím všechny,

stala se nám moc příjemná věc. Na trajektu v Anglii se nám nepodařilo nastartovat v přístavu, když jsme měli opustit loď. Je to moc fajn zážitek (okořeněný o "vstřícnou" pomoc České pojišťovny, u které si pro podobné případy člověk platí nemalé částky) o který se tu rád podělím, ale spíš v jiném tématu než opravy, je to totiž na delší vyprávění. Předem se omlouvám pokud zde toto zaznělo, jsem v časové tísni a hledám dobrou radu. (Přesto jsem tlačítko "hledat" použil, hodně lidí tu zmiňuje ohledně podobné závady uživatele Martinopel, ale vlákno kde by se to řešilo se mi najít nepodařilo :/ poprosím Martina, aby sem zavítal)

K věci: Po návratu z paluby k autu se nepodařilo nastartovat, klíček jde otočit pouze do polohy 1. Baterka OK vše svítí, ale dál ke žhavení se otočit klíčem nedá. Odpojení baterie na půl hodiny nepomohlo, hýbání volantem co tu někdo radil překvapivě taky nepomohlo. Jak jsem si automat nemohl vynachválit, tak teď se projevila jeho nevýhoda v plné parádě. Auto jsme nemohli z lodi vytlačit, čili musela přijet odtahovka. Stalo se to včera večer, auto mají v servise a dnes mají volat co zjistili. Chtěl bych být tedy připraven a informován dopředu o tom co by to mohlo být. (hlavně kvůli tomu, že viděli že jsme turisti co to auto nutně potřebují a jak je ve zvyku, budou nás chtít pěkně potahat).

Jestli je to na výměnu spínačky (čili předpokládám všech zámků) nebo se to dá řešit jinak. Co nám ještě řekl známý, mohlo by to mít souvislost s jízdou na trajektu a imobilizérem. Když jsme k autu přišli byl aktivní alarm (ostatně jako u poloviny aut na palubě). Stalo se to i při minulé plavbě, ale potom šlo normálně nastartovat.

Předem děkuji všem za rady či vlastní zkušenosti.
ferry suck v70.jpg

raolsa
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Moderátor
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 13033
Registrován: 14 roků 4 měsíce
Bydliště: Semily
Vůz: Volvo V70 II 2.4T 147 kw AWD LPG
Participant x 1
It’s my birthday

#2 Nestartuje! Spínací skříň nebo imobilizér? V70 II D5 200

Příspěvek od raolsa »

Je to napsané tady, ale přesný popis u toho není. Zavolej Martinovi.
https://forum.volvoklub.cz/viewtopic.php?f=128&t=53141&p=617719&hilit=kladivo+a+%C5%A1roubov%C3%A1k#p617719
_________________
Volvo V70 II 2.4T AWD 147 kw LPG '00
Citroen Xsara 1.4i 55kw LPG '01
Diagnostika k dispozici. 607827920
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „850 / 60 / 70 / 80 / 90 / XC - opravy“