Čištění klimatizace a úprava filtru a dezinfekce

850 a novější modely řad C/S/V/XC
  • Autor
  • Zpráva
mvtechnik
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 186
Registrován: 8 roků 11 měsíců
Bydliště: Praha 4
Vůz: C 70 2.5T 99´

#1 Čištění klimatizace a úprava filtru a dezinfekce

Příspěvek od mvtechnik »

kdysi dávno , když jsem dělal aditiva a chemii mě běžně servisy vyhazovaly, že klima nic nepotřebuje.
klimatizaci si čistím i několikrát za rok, je to dáno tím , že jsem si udělal úpravu, která to umožňuje a nestojí mě to peníze za neustálé kupování pylových filtrů.
tedy k věci, běžně po zimě si vyčistím klimu, potom přijde pylová sezóna a po ní je rovněž vhodné všechen ten bordel co zachytí filtr vyčistit. proč?? stačí se na něj podívat po třech měsících provozu a to není vidět co v něm žije a hnije.
u mého Céčta přístup k filtru není problém, někdy lituji řidiče, jako mého syna s fordem, pro výměnu filtru demontáž plynového pedálu?????
povolit dva šrouby, aby se zbytečně nevyhnul plast a povolit sponu na odpad vody
IMG_20160521_165753.jpg
IMG_20160521_165905.jpg
IMG_20160521_165843.jpg
nadzvednutím plastu se dostaneme k přístupu vzduchu kolem filtru.
ten se dá vyjmout a vyměnit - vyhodit a pořád dokola . já jsem použil plastovou desku - předvrtal a připevnil na ni uhlíkový filtr z klimatizace - zdvojil jsem jej a přednost je v tom, že je omyvatelný
IMG_20160520_104016.jpg
IMG_20160520_104016.jpg (60.53 KiB) Zobrazeno 1141 x
IMG_20160521_165951.jpg
vyjmutí z auta
umytí čistící a dezinfekční saponát
IMG_20160521_170055.jpg
na dezinfekci klimy používám tento sprej
IMG_20160521_170823.jpg
před jeho aplikací prostříknu klimu směsí vody a okeny (proč okena, jakýkoliv saponát co může pěnit po uschnutí zanechá lepivou část pěnu na předmětech a do klimy se nedostanete, aby jste ji setřeli)tedy s nastartovaným motorem a puštěnou klimou a ventilátorem. cca 2 dcl. i po tomto množství udělá auto loužičku, což je správné a vím že odpad není ucpaný a nebude mi klima zarůstat
IMG_20160521_171238.jpg
potom ženu ventilátorem čistící sprej, stačí tak polovina a o je až dost, po cca 2 minutách přepnu klimu na vnitřní cirkulaci vzduchu, do interiéru opět přistříknu dezinfekci před spolujezdce a nechám to poprat tak 10 min.
chemická očista filtru a ještě přistříknu kontaktol wynns - odrezovač, filtr je mastný a líp zachytává nečistoty- přilepí se na něj
IMG_20160521_171334.jpg
kompletace a potom vyvětrat interiér
IMG_20160521_171434.jpg
IMG_20160521_171434.jpg (69.25 KiB) Zobrazeno 1141 x
Naposledy upravil(a) mvtechnik dne 03 čer 2016 13:31, celkem upraveno 1 x.
_________________
MVtechnik C70 2,5T

mvtechnik
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 186
Registrován: 8 roků 11 měsíců
Bydliště: Praha 4
Vůz: C 70 2.5T 99´

#2 Čištění klimatizace a úprava filtru

Příspěvek od mvtechnik »

Zdravím Volvisti,. Trápí vás rýma z klimatizace?
Toto zařízení si tady nikdo nekoupí. Ale přesto je dobré vědět co je vhodné udělat pro své zdraví.
Já osobně čistím klimu 4x do roka jak popisuji výše.
Jak často čistíte interiér svého vozu včetně dezinfekce částí kam se běžně nedostanete?
PS: za kolik toto dělají servisy netuším, jeden znám, ale neptal jsem se :-)
Klimatizace si zaslouží pozornost.
Automobil by měl být místo, kde budete zvládat příznaky alergie bez problémů. Měl by být místo, kde si odpočinete od alergenů z okolí.
Moderní automobily jsou tak konstruovány, ale žádný z těchto systémů není bezúdržbový.
Kolikrát týdně doma uklízíte, např. při výskytu zvýšené hladiny alergenů - pylu a podobně.
Kolik alergenů se v jarních měsících dostane do vozidla při otevřeném okně??
Kolikrát ročně se věnujete dezinfekci interiéru, klimatizace a ventilaci vašeho vozu?
Nepoužívat klimatizaci protože je cítit, to je stejné jako nestarat se o rybník a potom se z něj stane brčálník v květu.
I správné zacházení s klimatizací má své výhody, hlavně pro uživatele, kteří potom netrpí dýchacími problémy. Osobně si myslím, že měnit pylový filtr jednou za rok je málo.
Alergici by měli uvést, kolik utratí ročně za léky, dýchací pomůcky a další výdaje, aby se mohli nadýchnout a neměli pocit, že se při tom udusí.
A rada lékaře, vadí vám klimatizace tak ji nepoužívejte je v tomto případě trochu mimo. Udělejte něco pro své zdraví a nebo zdraví svých blízkých.

_________________
MVtechnik C70 2,5T

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 401
Registrován: 11 roků 11 měsíců
Bydliště: Brno
Vůz: V50 2.0 D3 MY2012

#3 Čištění klimatizace a úprava filtru a dezinfekce

Příspěvek od Teflon_490 »

A kolik to tak kostuje takova krabicka. Asi to bude dost :)

Ja uz nejakou dobu uspesne pouzivam Sonax Clima Clean. Je mi jasny, ze to nebude asi tak ucinny jako to prosplichnout vsechny ty otvory vydechu primo, ale je mi proti srsti tam neco nekam splichat kde to zatece a muze to neco provest. 2x rocne to prozenu tim sonaxem, a v kombinaci s dosusovanim klimy pred koncem jizdy sem nikdy nemel problem se zapachem.
_________________
Volvo V50 2.0 D3 D5204T5 110kW, Business Pro Edition, Ice White, str. week 2012/13 (MY2012)
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
ex.: Volvo V50 1.6D D4164T 80kW, Summum, Titanium Grey, str. week 2005/46 (MY2006)

mvtechnik
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 186
Registrován: 8 roků 11 měsíců
Bydliště: Praha 4
Vůz: C 70 2.5T 99´

#4 Čištění klimatizace a úprava filtru a dezinfekce

Příspěvek od mvtechnik »

ahoj, cena zařízení aircocleneru je 8500+ DPH Kč do toho samozřejmě náplně. Je to tedy určeno především pro servisy, myčky a pod.
nejsem obchodník tak případné dotazy 602250077 - na kompetentní :-).

Abych se přiznal tak jsem potřeboval vydesinfikovat auto tak jsem si to půjčil a zadara udělal a slíbil udělat video a trochu k tomu něco říct :-)

a ještě k tomu zatečení. v klimatizaci je vody dost, Je to třeba vidět když opravdu v teplém létě je na pumpách plno vody u stojanů, je to právě z klimatizací. Někdy dojde k tomu, že naplno puštěná klima může až omrznout, to když uvnitř chtějí mít chládek a jedná se o větší auto. potom z klimy teče na pumpě při zastávce plno vody. Systém je konstruovaný na tuto vlhkost. Choulostivý je pouze pylový filtr - po navlhnutí dává vlhkost a potom se některých vozidel rosí okna. Jinak po vyčištění samozřejmě odvětrat.
_________________
MVtechnik C70 2,5T
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „850 / 60 / 70 / 80 / 90 / XC - opravy“