S80 - řízení

850 a novější modely řad C/S/V/XC
  • Autor
  • Zpráva
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 71
Registrován: 15 roků 2 měsíce
Bydliště: Mnichovice
Vůz: S80 05' D5, XC70 06' D5, V70 05' D5 AWD

#1 S80 - řízení

Příspěvek od jirikan »

Ahoj,

chci vás požádat o radu.
Když jsem koupil 9-ti letou S80, musel jsem nechat povyměňovat poměrně dost dílů na přední nápravě -
gumy na ramenech, rejdové čepy, uložení tlumičů,... Po všech těchto opravách začalo auto jezdit bez jakéhokoli negativního projevu z přední nápravy. Po nějaké době jsem měl událost, kdy to vypadalo na odešlou převodovku, ale nakonec se ukázalo, že se jednalo pouze o pravou přední poloosu. Když už ale bylo auto v servisu, nechal jsem mimo poloosy vyměnit i tyč řízení a nějaký ten silentblok pod motorem. A po tomto servisu mám zajímavý problém:

Když jede auto rychleji než 80 km/h a přidám plyn, auto se mírně stočí vlevo, musím korigovat směr jízdy. Pokud neuvolním plyn, dál už auto nikam netáhne, pouze bylo nutné srovnat směr jízdy. To samé se opakuje při uvolnění plynu, auto se mírně stočí vpravo, zase musím hnout volantem a dál to jede rovně, nic nikam netáhne. Ty odchylky nejsou veliké, ale je to znát.

Dryhý projev je ten, že ve vyšší rychlosti musím korigovat směr jízdy víc, než bych chtěl. Jako by to bylo více citlivé na nerovnosti na silnici.

Netušíte čím by to mohlo být?
V servisu, kde měnili poloosu říkají, že to budou gumy na ramenech. Ty jsem měnil a do výměny poloosy a tyče řízení to nedělalo.

Mám ještě XC70 o rok mladší, tam nic takového nepozoruji. Zároveň se mi zdá, že řízení jde na té S80 výrazně lehčeji než na mé XC70. Tak lehko, až se mi zdá, že je to na škodu.
Lze nějak tuhost posilovače regulovat?

Díky

raolsa
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Moderátor
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 12980
Registrován: 14 roků 4 měsíce
Bydliště: Semily
Vůz: Volvo V70 II 2.4T 147 kw AWD LPG
Participant x 1

#2 S80 - řízení

Příspěvek od raolsa »

Co jsi tam dával za silentbloky ramen? Je možné, že nějaký odešel, takhle se poškozené silentbloky projevují.
A geometrii jsi dělal?
_________________
Volvo V70 II 2.4T AWD 147 kw LPG '00
Citroen Xsara 1.4i 55kw LPG '01
Diagnostika k dispozici. 607827920

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 71
Registrován: 15 roků 2 měsíce
Bydliště: Mnichovice
Vůz: S80 05' D5, XC70 06' D5, V70 05' D5 AWD

#3 S80 - řízení

Příspěvek od jirikan »

To bohužel nevím, musím se na to zeptat.

Geometrie se dělala minulý týden, bohužel jsem měl srážku s chlapem, co si čte sms za jízdy. Před, ani po žádná změna.
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „850 / 60 / 70 / 80 / 90 / XC - opravy“