V70 klíma - čidlo teploty v kabíne, zasekávajúci sa vetráčik

850 a novější modely řad C/S/V/XC
  • Autor
  • Zpráva
M4jky
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 550
Registrován: 10 roků 7 měsíců
Bydliště: Východní říše
Vůz: V70III 2.5FT MY2009

#1 V70 klíma - čidlo teploty v kabíne, zasekávajúci sa vetráčik

Příspěvek od M4jky »

Podarilo sa niekomu úspešne opraviť čidlo vnútornej teploty klímy? Čistiť v mojom prípade nie je čo, odchádza ventilátor. Presnejšie sa zadiera. Možno keby sa dal vysadiť zo statora a niečim by som to prestriekal, tak by ešte chvílu frčal. Mal to niekto rozobrané aj s ventilátorom/dá sa to vôbec? So skúsenosti s PC viem, že premazanie pomáha ozaj len na chvílu. Mám tu jedno čidlo na pokusy, ktoré je na tom ešte horšie ako moje. Ventilátor vrčí a už s ním len na začiatku mykne ale neroztočí sa. Ideálne by bolo zohnať druhý vetrák ale takýto patvar asi ťažko. Má totiž rovné lopatky (fúka kolmo do boku) a je strašne mrňavý. Viem, že sa dá fungovať aj so chcípnutým ventilátorom ale regulácia teploty na klíme potom nereaguje moc presne. Nejaké nápady? Cez tri litre za to vo volve nedám kvôli jednomu chcíplemu ventilátoru. Som zvedavý či už to niekto riešil. Aspoň sa budem môcť inšpirovať :) pri najhoršom nejako upravím telo čidla a použijem nejaký bežný ventilátor aby sa dal meniť.

Obrázek
_________________
V70III 2.5FT Momentum, 147kW, MY2009, M66
Zmenilo majitela - Čmoud: V70I 2.5TDI '97, D5252T 103kW, manuál, uhlie

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 199
Registrován: 12 roků 3 měsíce
Bydliště: Tachov
Vůz: V850 T5

#2 V70 klíma - čidlo teploty v kabíne, zasekávajúci sa vetr

Příspěvek od hombredavid »

Já ho vždy profouknul stlačeným vzduchem a zase se mi ho podařilo rozběhnout. To že nefungoval jsem poznal že mi blikali kontrolky na klimapanelu. Stalo se mi to několikrát... Ale tak jednou do roka.
_________________
VOLVO 850 T5

pepa.paur
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 889
Registrován: 15 roků 11 měsíců
Bydliště: české budějovice
Vůz: V70 2.5D, S70 2.5D, C70 2.4T, V70II 2.4D

#3 V70 klíma - čidlo teploty v kabíne, zasekávajúci sa vetr

Příspěvek od pepa.paur »

už jsem to řešil, měl jsem to i dost rozebraný: https://forum.volvoklub.cz/viewtopic.php?f=54&t=43526
nějak jsem ho rozchodil, mazání nepomůže, lepší bude sehnat jinej z rozborky :unknown:
M4jky píše:pri najhoršom nejako upravím telo čidla a použijem nejaký bežný ventilátor aby sa dal meniť.
co jsem zjišťoval, tak ECC vyhlásí chybu když po spuštění toho ventilátoru nezaznamená změnu teploty, takže to nemá žádné jiné snímání jestli se točí a měl by stačit jinej ventilátor :)
_________________
V70 2.5 D, D5252T, 103kW, man, rok 1999, D5T5 ST1
S70 2.5 D, D5252T, 103kW, man, rok 1999, D5T5 ST1
C70 2.4 T, B5244T, 142kW, man, rok 2000, D5T5 ST2
V70II 2.4 D, D5244T2, 96kW, man, rok 2004, D5T5 ST2
V70I 2,0, B5202S, 93kW, man, rok 1997

M4jky
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 550
Registrován: 10 roků 7 měsíců
Bydliště: Východní říše
Vůz: V70III 2.5FT MY2009

#4 V70 klíma - čidlo teploty v kabíne, zasekávajúci sa vetr

Příspěvek od M4jky »

Mne to práve teraz v poslednej dobe začína vypisovať chybu na diagnostike. Ono to totiž kontroluje či v určitom časovom úseku dôjde k zmene teploty hlásenej týmto čidlom. Kvôli zdochnutému ventilátoru je teplota stabilná dlhšie ako by mala a vypíše to chybu. Ledky na klima paneli sa mi ešte kvôli tomu nerozblikali. Skúsim teda pohladať nový vetráčik.
_________________
V70III 2.5FT Momentum, 147kW, MY2009, M66
Zmenilo majitela - Čmoud: V70I 2.5TDI '97, D5252T 103kW, manuál, uhlie

Ekky
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 3441
Registrován: 12 roků 3 měsíce
Bydliště: Mladá Boleslav
Vůz: Volvo XC70 D5 136kW MY06, AW Geartronic

#5 V70 klíma - čidlo teploty v kabíne, zasekávajúci sa vetr

Příspěvek od Ekky »

K tomu blikani ledek mam taky otazku. Regulatoor ryychlosti vetraku mi obcas zablbne. A treba pri snizovani otacek najednous skoci na plny otacky.
Napadl me ze by mohl byt spatny nebo zaneseny ten potenciometr ty regulace. Mate taky nekdo zkusenosti?
_________________
Volvo XC70 D5 136kW/400Nm MY06, AW Geartronic - GALERIE

M4jky
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 550
Registrován: 10 roků 7 měsíců
Bydliště: Východní říše
Vůz: V70III 2.5FT MY2009

#6 V70 klíma - čidlo teploty v kabíne, zasekávajúci sa vetr

Příspěvek od M4jky »

Hmm, s tým ti neporadím ale je to možné, že to je priamo potenciometrom. Bude ale asi zaliaty v plaste. Najjednoduchšie by bolo podložiť tú dráhu aby na ňu bežec lepšie dosadal. Možno by ju stačilo aj vyčistiť ak nie je zodratá.

Ja som zatiaľ poriadne vyčistil dve čidlá čo som mal. Jedno z môjho auta a jedno o 2,5 roka novšie. Funguje ale len to moje pôvodné. Na tom novšom zaúradovalo šetrenie na materiále a ten magnet čo tam použili už asi nie je dosť silný na to aby sa vrtulka roztočila. Vždy s tým len na začiatku škubne a konec. Uvidíme koľko dlho to moje čidlo ešte bude fungovať. Ak klakne aj to tak tam hodím normálne ventilátorček na 12V a pripojím ho za regulátor pre veľký kabínový.
_________________
V70III 2.5FT Momentum, 147kW, MY2009, M66
Zmenilo majitela - Čmoud: V70I 2.5TDI '97, D5252T 103kW, manuál, uhlie
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „850 / 60 / 70 / 80 / 90 / XC - opravy“