nezamykání zadních levých dveří

850 a novější modely řad C/S/V/XC
  • Autor
  • Zpráva
Offline
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 46
Registrován: 15 roků

#1 nezamykání zadních levých dveří

Příspěvek od padus1 »

Delší dobu mě zlobí zamykání levých zadních dveří. Dálkáčem zavřu a někdy "čudlík" ve dveřích zajede a někdy ne. Pokud zajede je zavřeno, pokud nezajede není zavřeno a je potřeba dveře otevřít a čudlík ručně zamáčknout. Výjimečně se stane, že ačkoli je čudlík vytažený je zamčeno. Nechce se mi v tom vrtat zbytečně takže otázka zní zdali vás napadá jestli je to závada odstranitelná kutilsky a nebo je to na výměnu toho táhla od zámku. Koukal jsem na pár videí s demontážemi panelu dveří, ale abych z toho vykoukal detaily kde by mohla být zrada tak podrobné to nebylo.
_________________
V70II D5 2002, Ústecký kraj

raolsa
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Moderátor
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 13040
Registrován: 14 roků 4 měsíce
Bydliště: Semily
Vůz: Volvo V70 II 2.4T 147 kw AWD LPG
Participant x 1

#2 nezamykání zadních levých dveří

Příspěvek od raolsa »

Špatný zámek dveří. Zrovna si sežeň jiný. Jinak je tam dvojité zamykání, tzv. deadlock. Jsou tam dva motorky jeden je na táhlo od venkovní kliky, druhý na táhlo vnitřní kliky. Měl jsem to rozebraný, nemá cenu se v tom vrtat, stejně skončíš na tom, že seženeš jiný zámek. :pardon:
_________________
Volvo V70 II 2.4T AWD 147 kw LPG '00
Citroen Xsara 1.4i 55kw LPG '01
Diagnostika k dispozici. 607827920

koch
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 1553
Registrován: 16 roků 7 měsíců
Bydliště: Opava (Oščadnica, SK)
Vůz: Volvo S60 2.4T

#3 nezamykání zadních levých dveří

Příspěvek od koch »

+1

Offline
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 46
Registrován: 15 roků

#4 nezamykání zadních levých dveří

Příspěvek od padus1 »

Ok. Díky za info.
Ale stejně - jednou to funguje, jednou ne ... divný.

Když tak vzpomínám co by mohlo být důvodem pro poškození zámku tak si vzpomínám, že mi kdysi na parkovišti boreček naboural zrcátkem do otevřených dveří. Jel celkem rychle. Od té doby mám před klikou dveří malou promáčklinu. Tehdy ale zavírání fungovalo, jinak by mi snad spojitost došla :-)
Ale jestli je to fakt tím ... těžko říci.
_________________
V70II D5 2002, Ústecký kraj

koch
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 1553
Registrován: 16 roků 7 měsíců
Bydliště: Opava (Oščadnica, SK)
Vůz: Volvo S60 2.4T

#5 nezamykání zadních levých dveří

Příspěvek od koch »

duvod je to ze je to uz stara plečka a to co popisujes je v podstate vlastnost :D

Offline
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 46
Registrován: 15 roků

#6 nezamykání zadních levých dveří

Příspěvek od padus1 »

Tak stará plečka to je, o tom žádná :) ... ale na to, že je to plečka to ještě dost dobře slouží, jen občas vyžaduje trochu péče :)
_________________
V70II D5 2002, Ústecký kraj

ms231
Ověřený
Online
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 954
Registrován: 17 roků 7 měsíců
Bydliště: Praha západ
Vůz: V60 2018 T3
Bydliště: Praha západ

#7 nezamykání zadních levých dveří

Příspěvek od ms231 »

Leda zkus ještě vyzkoušet, jestli všechno lehce chodí.

Já měl trochu ohnutý to táhlo, co má na konci čudlík a vyvádělo to psí kusy. Čudlík se potom nepohyboval lehce v té dírce, co má v tapecu.
_________________
V60 MY18 112kW man, V70I 1999 2.5TDI 103kW man

ksw
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 917
Registrován: 15 roků 9 měsíců
Bydliště: Olomouc city a okolí
Vůz: R design 2018 V60 D4
Bydliště: Olomouc city a okolí

#8 nezamykání zadních levých dveří

Příspěvek od ksw »

že jednou ano a jednou né může být i** ve zkorodovaných spojích elektroinstalace, hlavně mínus přívod bys měl mít ok, musíš však vědět kde jej najít , new zámek tak jako tak budeš potřebovat.
@ Koch i stará plečka se dá se zvýšeným úsilím provozovat, je to však o podmínkách /kde-garáž dílna/,
o zájmu /baby né, alko pomálu/ a technickém cítění /nestačí jen zájem o interier-exterier,manual-automat, ale repair maintenace instandhaltung Ремонт/

** nebo zašpiněná plastová ozubená soukolí zámku již zaprášeným a napůl vyschlým mazivem
_________________
bylo-nebylo: skoda, Trabant, Dacia 1300, Lada 1300, Fiat Croma turbo i.e., Lancia k 2.0t 162 kw, Ford, CLK,
je LR Evoque, sen a představu dalšího vozu mám, ale garáž je malá :(

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 214
Registrován: 9 roků 6 měsíců
Bydliště: Hlavní město piva
Vůz: V70 D5252T rok 98

#9 nezamykání zadních levých dveří

Příspěvek od Jiří M »

Obdobnej problém jsem měl na V70I po rozebrání motorku byl v háji termistor, ten v něm slouží jako proudová ochrana (při přetížení se zvětší odpor a motorem téměř neteče proud). Je to v podstatě jen čtvereček cca 8x8mm vsunutej mezi kontaktem a uhlíkem. Po výměně zámek normálně běhá. Zkus se na to zaměřit i Ty. Mě se to projevovalo v závislosti na teplotě, zamknul vždy, ale když bylo horko (odpoledne na slunku po odchodu z práce), tak neodemknul, ráno v chladu odemknul pokaždý.
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „850 / 60 / 70 / 80 / 90 / XC - opravy“