Nefunkcne podsvietenie pristrojovky

850 a novější modely řad C/S/V/XC
  • Autor
  • Zpráva
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 27
Registrován: 11 roků 8 měsíců
Vůz: Volvo 850 2.5TDI
Bydliště: Bratislava SVK

#1 Nefunkcne podsvietenie pristrojovky

Příspěvek od schranzmania »

Zdar vsetkym.
Opat mam unikatny problem. Z nicoho nic po ceste na dialnici cez den mi zhaslo podsvietenie pristrojovej dosky. Samozrejme som si to vsimol az ked bola vonku tma. Uz sa mi to par krat predtym stalo, prvy krat ked som startoval so zapnutymi svelami, stacilo vypnut svetla, zhasnut motor, nastartovat a rozsvietit a vsetko fungovalo. Druhy krat sa to opakovalo ked som presiel vo vacsej rychlosti po nerovnosti, ale po opatovnom nastartovani vsetko v pohode. Teraz z nicoho nic prestalo svietit podsvietenie budikov a takisto mi nesvieti panel klimy. Ovladace okien svietia, palubny pc funguje, otacky, smerovky, vsetko na pristrojovke funguje, akurat nesvieti. Poistky som vsetky prekontroloval, prd pomohlo. Nema niekto skusenosti s tym alebo aspon nejaku uzitocnu radu?
Vopred dakujem

Offline
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 128
Registrován: 14 roků 3 měsíce
Vůz: Volvo 850 kombi 2,5Tdi 96' Red baron man
Bydliště: krušovice

#2 Nefunkcne podsvietenie pristrojovky

Příspěvek od red baron »

schranzmania píše:Zdar vsetkym.
Opat mam unikatny problem. Z nicoho nic po ceste na dialnici cez den mi zhaslo podsvietenie pristrojovej dosky. Samozrejme som si to vsimol az ked bola vonku tma. Uz sa mi to par krat predtym stalo, prvy krat ked som startoval so zapnutymi svelami, stacilo vypnut svetla, zhasnut motor, nastartovat a rozsvietit a vsetko fungovalo. Druhy krat sa to opakovalo ked som presiel vo vacsej rychlosti po nerovnosti, ale po opatovnom nastartovani vsetko v pohode. Teraz z nicoho nic prestalo svietit podsvietenie budikov a takisto mi nesvieti panel klimy. Ovladace okien svietia, palubny pc funguje, otacky, smerovky, vsetko na pristrojovke funguje, akurat nesvieti. Poistky som vsetky prekontroloval, prd pomohlo. Nema niekto skusenosti s tym alebo aspon nejaku uzitocnu radu?
Vopred dakujem
Ahoj mel jsem podobny problem zhaslo vse krom podsviceni radia a problem byl v regulatoru intenzity podsviceni. Je to tan chcaplicek nad hlavnim vypinacem svetel.
_________________
Bylo Volvo 850 kombi 2,5Tdi r.v 96 manuál červenej, nyní V70II Tdi r.v 2000 lahvově zelený Il 2 Šturmovik

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 27
Registrován: 11 roků 8 měsíců
Vůz: Volvo 850 2.5TDI
Bydliště: Bratislava SVK

#3 Nefunkcne podsvietenie pristrojovky

Příspěvek od schranzmania »

medzicasom som cital nejake fora a pisali tam ze to moze byt bud v spinacej skrinke, alebo v tom regulatore.. Ty si svoj problem ako odstranil, vymena celeho kusu alebo iba nejaky kablik tam bol vypadnuty? Je to velky problem rozobrat?

mot
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 520
Registrován: 10 roků 7 měsíců
Bydliště: Moravská Nová Ves
Vůz: S80, D5, MY04

#4 Nefunkcne podsvietenie pristrojovky

Příspěvek od mot »

Vypadá to na ten regulátor u tebe. Já mám zase problém v tom, že se mi to za jízdy občas ztmaví a následně zesvětlí. Nechápu proč. Nicméně když mi to takto blbne, tak točením regulátoru se nic neděje.
_________________
(2013-) S80 D5 120KW, 03', 196tkm, automat, světlá kůže; GALERKA , SPOTŘEBA
(2010-2013) Ford Mondeo MKIII, 1,8 TDCi 92KW, 152tkm
(2005-2010) Ford Focus I, 1,8 TDDi 66KW, 126tkm

Offline
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 128
Registrován: 14 roků 3 měsíce
Vůz: Volvo 850 kombi 2,5Tdi 96' Red baron man
Bydliště: krušovice

#5 Nefunkcne podsvietenie pristrojovky

Příspěvek od red baron »

Ja jsem pozadal Ondru o jiny funkcní regulator,a za prijemnych 100 penez jsem mel po problemu. Myslim ze u vas obou vas ceka stejna vymena a bude to dobry.
_________________
Bylo Volvo 850 kombi 2,5Tdi r.v 96 manuál červenej, nyní V70II Tdi r.v 2000 lahvově zelený Il 2 Šturmovik

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 27
Registrován: 11 roků 8 měsíců
Vůz: Volvo 850 2.5TDI
Bydliště: Bratislava SVK

#6 Nefunkcne podsvietenie pristrojovky

Příspěvek od schranzmania »

musim znovu otvorit tuto temu... Prislo mi od Ondra tlacitko na regulaciu podsvietenia, je vymenene ale bohuzial stale nesvieti mi pristrojova doska ani panel klimy.. smerovky a kontrolky na pristrojovke svietia... niekto nejake napady prosim? niekde som cital, ze by to mohlo byt v spinacej skrinke...
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „850 / 60 / 70 / 80 / 90 / XC - opravy“