XC90 -nejde naštartovať

850 a novější modely řad C/S/V/XC
  • Autor
  • Zpráva
Offline
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 5
Registrován: 11 roků 3 měsíce
Vůz: Volvo xc90

#1 XC90 -nejde naštartovať

Příspěvek od matisek »

Zdravím mám trošku problém, mám Volvo xc90 rv.2005 2.5T km:135 000. A nejde naštartovať. Bol som na chate kde bolo -5 a stál som takmer na rovinke prišiel som po 5 hodinách k autu a nešlo naštartovať ( baterka je ok, má plnú nádrž, nepíše žiadnu chybu taktiež na original volvo diaknostke žiadna chyba všetko je v poriadku, immo je OK, štarter točí a benzín cítiť resp. čerpadlo tlačí, rozvod nepreskočil, auto doteraz bezrpoblémov ) auto je teraz v garaži kde je 20 stupnov a stále nejde naštartovať.


Som už zúfalý, ďakujem za radu.

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 65
Registrován: 11 roků 6 měsíců
Bydliště: Valašské Meziříčí
Vůz: V60 D4 2,4 AWD

#2 XC90 -nejde naštartovať

Příspěvek od pacicka1 »

Zkusit vyšroubovat svíčky, jestli hážou jiskru.
Možná jsi měl na návštěvě kunu a překousla káblík.
To, že je cítit benzin neznamená, že vstřiky fungují, svíčky by musely být mokré.
_________________
Volvo V60 D4 2,4 AWD
bylo Volvo V50 D5 160kW VolvoTune
476 perleťová Brilliant Blue
MOMENTUM

GDPR_user

#3 XC90 -nejde naštartovať

Příspěvek od GDPR_user »

matisek píše:Zdravím mám trošku problém, mám Volvo xc90 rv.2005 2.5T km:135 000. A nejde naštartovať. Bol som na chate kde bolo -5 a stál som takmer na rovinke prišiel som po 5 hodinách k autu a nešlo naštartovať ( baterka je ok, má plnú nádrž, nepíše žiadnu chybu taktiež na original volvo diaknostke žiadna chyba všetko je v poriadku, immo je OK, štarter točí a benzín cítiť resp. čerpadlo tlačí, rozvod nepreskočil, auto doteraz bezrpoblémov ) auto je teraz v garaži kde je 20 stupnov a stále nejde naštartovať.


Som už zúfalý, ďakujem za radu.
A kdo to všechno kontroloval???

Offline
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 5
Registrován: 11 roků 3 měsíce
Vůz: Volvo xc90

#4 XC90 -nejde naštartovať

Příspěvek od matisek »

V original Volvo servise Košice bola robena diagnostika a ostatne sa kontrolovalo v súkromnom servise u kamaráta ( sviečky sú nové ,original volvo a majú cca 400km a iskru dávajú, kuna určite nebola to na 100%) na aute je úplne nový vzduchový filter a palivový filter bolo to súčasne menené pred 400km.

GDPR_user

#5 XC90 -nejde naštartovať

Příspěvek od GDPR_user »

matisek píše:V original Volvo servise Košice bola robena diagnostika a ostatne sa kontrolovalo v súkromnom servise u kamaráta ( sviečky sú nové ,original volvo a majú cca 400km a iskru dávajú, kuna určite nebola to na 100%) na aute je úplne nový vzduchový filter a palivový filter bolo to súčasne menené pred 400km.
Kdo kontroloval rozvody??Měřili jste tlaky?Zkuste odpojit váhu vzduchu.

Offline
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 5
Registrován: 11 roků 3 měsíce
Vůz: Volvo xc90

#6 XC90 -nejde naštartovať

Příspěvek od matisek »

Váha vzduchu v poriadku, rozvod taktiež bol ako jedna z prvých veci kontrolovany. Veľmi mi je divné že počítač nič neukazuje. (prešiel som české aj slovenské fórum a nikde som nenašiel podobný problém v uvedenej motorizácii)

GDPR_user

#7 XC90 -nejde naštartovať

Příspěvek od GDPR_user »

matisek píše:Váha vzduchu v poriadku, rozvod taktiež bol ako jedna z prvých veci kontrolovany. Veľmi mi je divné že počítač nič neukazuje. (prešiel som české aj slovenské fórum a nikde som nenašiel podobný problém v uvedenej motorizácii)
Jak víš že je váha vzduchu v pořádku?Auto chytně chcípne,nebo ani neškytne??

Offline
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 5
Registrován: 11 roků 3 měsíce
Vůz: Volvo xc90

#8 XC90 -nejde naštartovať

Příspěvek od matisek »

Počítač nič nehlási (diagnostika taktiež) a štartér len točí neškubne nič vôbec. (poistky sú v poriadku)

GDPR_user

#9 XC90 -nejde naštartovať

Příspěvek od GDPR_user »

matisek píše:Počítač nič nehlási (diagnostika taktiež) a štartér len točí neškubne nič vôbec. (poistky sú v poriadku)
Váhu diagnostika hlásit nemusí.Zkus ji odpojit a startovat.

Offline
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 5
Registrován: 11 roků 3 měsíce
Vůz: Volvo xc90

#10 XC90 -nejde naštartovať

Příspěvek od matisek »

Mne cca pred 2000 km hlásilo poruchu motoru a na diagnostike napísalo váha vzduchu napružil sa kontakt a bolo všetko v poriadku až doteraz. Ak by to nebolo to čo by to ešte mohlo byť ?

GDPR_user

#11 XC90 -nejde naštartovať

Příspěvek od GDPR_user »

matisek píše:Mne cca pred 2000 km hlásilo poruchu motoru a na diagnostike napísalo váha vzduchu napružil sa kontakt a bolo všetko v poriadku až doteraz. Ak by to nebolo to čo by to ešte mohlo byť ?
Změřte tlaky.

David Patočka
Ověřený
Offline
Profi prodejce
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 1015
Registrován: 17 roků 7 měsíců
Bydliště: Praha 9
Vůz: XC 60 D5 158kw 2015 R Design automat

#12 XC90 -nejde naštartovať

Příspěvek od David Patočka »

Já teda nevim, kdo a jak to diagnostikoval a čím.
Chybu to sice nepíše, ale to bohužel neznamená, že tam není.
Zkušený diagnostik si otevře tabulku dalších funkcí na originál diagnostice, a tam vidí potřebné informace pro chod motoru.
Otáčky klik.hřídele, otáčky vačkové hřídele, počátek vstřiku, množství, teplotu vzduchu, teplotu vody, průtok vzduchu a haldy dalších informací potřebných pro start motoru.
Pokud si tam nenalil naftu, nebo jiné sračky, tak pomocí těchto hodnot zjistíš, proč to nechce startovat.

To znamená, že vyčíst z těchto hodnot příčinu ,může pouze ten mechanik, který byl nejlepší ze třídy, a ne ten, který dělal výuční list po prázdninách :D
_________________
XC60 158 kw D5 + Polestar, automat.
http://www.svedskedily.cz
Generální a střední opravy poškozených motorů Volvo D5 + T5, 2.4T apod., opravy hlav motoru D5 + benzínové, opravy manuálních převodovek M66 a diferenciálů, opravy automatických převodovek Aisin Warner, opravy úhlových převodovek, prodej použitých náhradních dílů a mnoho dalšího kolem Volva.
Areál servisu VOLVO T6R s.r.o., Mezi Vodami 11a, Praha 4 Modřany
tel. 724 100 742 Pracujeme pouze ve všední dny od 8:00 do 17:00 Děkujeme za pochopení.
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „850 / 60 / 70 / 80 / 90 / XC - opravy“