Fault in the engine electronic system Volvo 850 tdi

850 a novější modely řad C/S/V/XC
  • Autor
  • Zpráva
Offline
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 6
Registrován: 12 roků 4 měsíce
Bydliště: North Ballachulish

#1 Fault in the engine electronic system Volvo 850 tdi

Příspěvek od mysavec »

Ahoj Lidi, rád bych Vás poprosil o radu. Jsem majitelem chrochtáčka 850 Tdi.. Pětiváleček, 2,5 l manual.. Mám naběháno 169 000 mil a volvo miluju. Mám problem s motorem, nejspíš jde o chybu v elektronidkém systemu motoru..Tedy podle kontrolky, která se mi rozsvítí po tom, když motor "vypadne"..Popíšu: jedu aute a bez zdánlivé příčiny motor vypne...zastavím u krajnice, pokouším se startovat, na panelu vše ok, ale motor ne a ne naskočit...starter s ním běží "na prázdno"..otevřu haptnu, vytahuji a dívám se na pojistky, když slyším"klik" a vím ze zkušenosti, že už je "to" ok.. nastartuju motor, ale zůstává mi svítit oranžová kontrolka se zeleno-černou ikonou..Někdy motor jede na chvíli jakoby na půl výkonu, ale vždy se to spraví a světlo časem zhasne až do dalšího výpadku..Včera jsem sundal nádrž, vyčistil, osušil, nová nafta, novej palivovej filtr, profouknutý trubky, diesel treatment..vše vypadalo slibně..do dnešního odpoledne...v palivu to není..Měnil jsem i stop solenoid - jak bych to vysvětlil, žiju ve skotsku a tak se říká tomu dílu, je to před pumpou váleček, takovej poháněnej elektromagnetem a má za úkol otevíret a zavírat příchod paliva- start, stop - otevřeno zavřeno..Se omlouvám za tu expresi, ale některý díly po těch letech znám už jen v angličtině..
Nicméně můj problém má nejpíš něco společního s elektronickým řízením paliva.

Pomůžete mi někdo prosím informací?

Děkuji.
_________________
Volvo 850 tdi S Estate 2461 cc 1996 manual

GDPR_user

#2 Fault in the engine electronic system Volvo 850 tdi

Příspěvek od GDPR_user »

mysavec píše:Ahoj Lidi, rád bych Vás poprosil o radu. Jsem majitelem chrochtáčka 850 Tdi.. Pětiváleček, 2,5 l manual.. Mám naběháno 169 000 mil a volvo miluju. Mám problem s motorem, nejspíš jde o chybu v elektronidkém systemu motoru..Tedy podle kontrolky, která se mi rozsvítí po tom, když motor "vypadne"..Popíšu: jedu aute a bez zdánlivé příčiny motor vypne...zastavím u krajnice, pokouším se startovat, na panelu vše ok, ale motor ne a ne naskočit...starter s ním běží "na prázdno"..otevřu haptnu, vytahuji a dívám se na pojistky, když slyším"klik" a vím ze zkušenosti, že už je "to" ok.. nastartuju motor, ale zůstává mi svítit oranžová kontrolka se zeleno-černou ikonou..Někdy motor jede na chvíli jakoby na půl výkonu, ale vždy se to spraví a světlo časem zhasne až do dalšího výpadku..Včera jsem sundal nádrž, vyčistil, osušil, nová nafta, novej palivovej filtr, profouknutý trubky, diesel treatment..vše vypadalo slibně..do dnešního odpoledne...v palivu to není..Měnil jsem i stop solenoid - jak bych to vysvětlil, žiju ve skotsku a tak se říká tomu dílu, je to před pumpou váleček, takovej poháněnej elektromagnetem a má za úkol otevíret a zavírat příchod paliva- start, stop - otevřeno zavřeno..Se omlouvám za tu expresi, ale některý díly po těch letech znám už jen v angličtině..
Nicméně můj problém má nejpíš něco společního s elektronickým řízením paliva.

Pomůžete mi někdo prosím informací?

Děkuji.
Odkud jsi?

Offline
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 6
Registrován: 12 roků 4 měsíce
Bydliště: North Ballachulish

#3 Fault in the engine electronic system Volvo 850 tdi

Příspěvek od mysavec »

U mě je to stejně jako s tou naši hymnou..Kde domov můj??..Prostějovák, co přes Prahu prchl do Skotska..
_________________
Volvo 850 tdi S Estate 2461 cc 1996 manual

Davidian
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 464
Registrován: 14 roků
Bydliště: Ostrava, Gen. Janouška
Vůz: Volvo V70, S80

#4 Fault in the engine electronic system Volvo 850 tdi

Příspěvek od Davidian »

english: stop solenoid
czech:stop solenoid 8)
_________________
LivEEvil Volvo S80, 2007, B8444S Bi
BlueMachine Volvo V70, 1999, D5252T Man
BlueEmotion Volvo S40, 1998, B4194T4 Girl / ex
Hypoteční poradenství, investice 605776390
Nabízím 3D tisk (DMLS) na strojich EOS M290
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „850 / 60 / 70 / 80 / 90 / XC - opravy“