klepání při přejezdu nerovností S80

850 a novější modely řad C/S/V/XC
  • Autor
  • Zpráva
Offline
Příspěvků ve vlákně: 6
Příspěvky: 6
Registrován: 13 roků 5 měsíců
Bydliště: okr.Most

#1 klepání při přejezdu nerovností S80

Příspěvek od shauto »

obracím se na zkušenější kolegy s žádostí o radu

při přejezdu nerovností při malých rychlostech se ozývá takové duté poklepávání ketré by odpovídalo volné tyčce stabilizátoru.Ty jsou ovšem bez vůle.
mírně volnější se zdál čep řízení - byl vyměněn, stejně tak jako axiální táhla řízení. Spodní čepy ramene a silentbloky ramenou měněny cca. před 10.000km - při zvednutí auta nikde na ničem žádná vůle patrná není........
co zkusit měnit teď ?tyčku - i když v ní žádná vůle není? vrchní uložení tlumičů? Tlumiče (jestli není volná pístnice?)......ty jsou dle testeru tlumičů jinak ok...

nevím,nevím klepání je jen při pomalé jízdě při jízde po hrbaté silnici, při vjetí do díry nebo při přejíždění zpomalovacích retardérů a pod se nic neděje.

neřešil prosím někdo něco podobného...? díky
_________________
S80 2,5 TDI r.v.00

Offline
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 21
Registrován: 13 roků
Bydliště: České Budějovice
Vůz: XC60 3,2 AWD

#2 klepání při přejezdu nerovností S80

Příspěvek od aapetr »

Podobné ťukání při ježdění po městě jsem nedávno řešil. Prej to dělalo uložení ruční brzdy, měnila se čelist a dvě pružiny .
_________________
XC60 3,2 AWD
bylo
Volvo S60 T5 manuál 2001
Volvo S80 2,4 125kw manuál 2000

yoby
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Radní
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 3675
Registrován: 16 roků 11 měsíců
Bydliště: České Budějovice
Participant x 1

#3 klepání při přejezdu nerovností S80

Příspěvek od yoby »

Řešil, tlumič, byl OK, jen bouchal
_________________
V70 2,4T B5244T3 AWD, r.v. 2001
V70 2,5T B5254T,r.v.12/1998
bylo: V40 1,8 B4184SM r.v.1999

Offline
Příspěvků ve vlákně: 6
Příspěvky: 6
Registrován: 13 roků 5 měsíců
Bydliště: okr.Most

#4 klepání při přejezdu nerovností S80

Příspěvek od shauto »

aapetr píše:Podobné ťukání při ježdění po městě jsem nedávno řešil. Prej to dělalo uložení ruční brzdy, měnila se čelist a dvě pružiny .
i tu ručku na pravé straně jsem nechával dělat, měnili se komplet pakny i pružinky, nepřijde mi že by to dělala levá strana a ještě k tomu zadek, normálně už jsem z toho tak zblblej jak to pořád poslouchám,že už jsem na vážkách jestli to dělá předek nebo zadek . byl jsem u třech servismenů, každej to slyší ale ještě nikdo neidetifikoval původ pazvuku.při zvednití auta opravsu nic čádnou vůli nevykazuje
_________________
S80 2,5 TDI r.v.00

GDPR_user

#5 klepání při přejezdu nerovností S80

Příspěvek od GDPR_user »

shauto píše:
aapetr píše:Podobné ťukání při ježdění po městě jsem nedávno řešil. Prej to dělalo uložení ruční brzdy, měnila se čelist a dvě pružiny .
i tu ručku na pravé straně jsem nechával dělat, měnili se komplet pakny i pružinky, nepřijde mi že by to dělala levá strana a ještě k tomu zadek, normálně už jsem z toho tak zblblej jak to pořád poslouchám,že už jsem na vážkách jestli to dělá předek nebo zadek . byl jsem u třech servismenů, každej to slyší ale ještě nikdo neidetifikoval původ pazvuku.při zvednití auta opravsu nic čádnou vůli nevykazuje
Jak na jedné straně??? :shock: :shock: :shock: Si děláš prdel???

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 64
Registrován: 14 roků 6 měsíců
Vůz: VOLVO S80 2,9
Bydliště: Levice

#6 klepání při přejezdu nerovností S80

Příspěvek od peter_7575 »

ja som vymenil komplet všetko na náprave a začalo mi to takto búchať po výmene tlmičou,,,dával som monroe,,,,bol som s tým aj na teste tlmičov,povedali že tlmič je v poriadku len búcha...musím sa s tým zmieriť alebo zase výmena,,, :sorry:
_________________
VOLVO S80, 2,9 (B6294S 150kW) r.v.2000 , automat, S95 + LPG, Graphite gray metallic
AUDI A6 2,6 ,r.v 1996

Offline
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 23
Registrován: 15 roků 11 měsíců
Bydliště: Lovosice

#7 klepání při přejezdu nerovností S80

Příspěvek od panelacek »

Ahoj,zrovna tady šmejdim a padlo mi do oka tohle http://home.comcast.net/~ohmfab//files/Volvo_S80_Subframe_Knocking_Noise_TSB.pdf možmá tvůj případ.
_________________
V850 2.5TDI/96 man.

karelvolvo
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 2168
Registrován: 14 roků 8 měsíců
Bydliště: Vrchoslavice
Vůz: Volvo 340 1.6D Volvo 460 1.9TD

#8 klepání při přejezdu nerovností S80

Příspěvek od karelvolvo »

shauto píše:
aapetr píše:Podobné ťukání při ježdění po městě jsem nedávno řešil. Prej to dělalo uložení ruční brzdy, měnila se čelist a dvě pružiny .
i tu ručku na pravé straně jsem nechával dělat, měnili se komplet pakny i pružinky, nepřijde mi že by to dělala levá strana a ještě k tomu zadek, normálně už jsem z toho tak zblblej jak to pořád poslouchám,že už jsem na vážkách jestli to dělá předek nebo zadek . byl jsem u třech servismenů, každej to slyší ale ještě nikdo neidetifikoval původ pazvuku.při zvednití auta opravsu nic čádnou vůli nevykazuje
Chce to zesílit radio a máš klid
_________________
V70 D5 2002 stříbrná 410tkm 460 1.9TD 1994 stříbrná 773tkm momentálně depozit V40 1.9D 85kw 2004 stříbrná 237tkm 340 1.6D 1986 oceanbluemetalic 187tkm S60 D5 2002 stříbrná 265tkm S60 D5 2002 stříbrná Volfinka od Albertuse 440 tkm

Offline
Příspěvků ve vlákně: 6
Příspěvky: 6
Registrován: 13 roků 5 měsíců
Bydliště: okr.Most

#9 klepání při přejezdu nerovností S80

Příspěvek od shauto »

Jak na jedné straně??? :shock: :shock: :shock: Si děláš prdel???[/quote]


špatně jsem se vyjádřil,uthla se na pravé straně pakna a ulomila nálitek na těhlici, tak se měila celá těhlice i s paknama a pružinkama, samozřějmě ne nová ale použitá.na válcích brzdí ručka souměrně......
_________________
S80 2,5 TDI r.v.00

Offline
Příspěvků ve vlákně: 6
Příspěvky: 6
Registrován: 13 roků 5 měsíců
Bydliště: okr.Most

#10 klepání při přejezdu nerovností S80

Příspěvek od shauto »

panelacek píše:Ahoj,zrovna tady šmejdim a padlo mi do oka tohle http://home.comcast.net/~ohmfab//files/Volvo_S80_Subframe_Knocking_Noise_TSB.pdf možmá tvůj případ.
dík za tip - do téhle dílenské akce nespadám VINkem a ani nepředpokládám že by se toto projevilo po 337tis km ovšem nic není vyloučené
_________________
S80 2,5 TDI r.v.00

Offline
Příspěvků ve vlákně: 6
Příspěvky: 6
Registrován: 13 roků 5 měsíců
Bydliště: okr.Most

#11 klepání při přejezdu nerovností S80

Příspěvek od shauto »

peter_7575 píše:ja som vymenil komplet všetko na náprave a začalo mi to takto búchať po výmene tlmičou,,,dával som monroe,,,,bol som s tým aj na teste tlmičov,povedali že tlmič je v poriadku len búcha...musím sa s tým zmieriť alebo zase výmena,,, :sorry:

asi zkusím dát taky ty tlumiče nový .....i když tester říká že jsou OK....
_________________
S80 2,5 TDI r.v.00

xSam
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 1289
Registrován: 15 roků 9 měsíců
Bydliště: Roudnice nad Labem, Praha

#12 klepání při přejezdu nerovností S80

Příspěvek od xSam »

Tlumiče...
_________________
Bylo: S60 2,4i 120kw, V70 2,5T 155KW
Aktualne: Suzuki Samurai, Ford Focus MKII 2,0, BMW 540d xDrive, Honda 500 Rebel, Africa Twin 1100.

GDPR_user

#13 klepání při přejezdu nerovností S80

Příspěvek od GDPR_user »

shauto píše: špatně jsem se vyjádřil,uthla se na pravé straně pakna a ulomila nálitek na těhlici, tak se měila celá těhlice i s paknama a pružinkama, samozřějmě ne nová ale použitá.na válcích brzdí ručka souměrně......
Ale pakny a kotouče jsi snad dával nové na obě strany ne??

Offline
Příspěvků ve vlákně: 6
Příspěvky: 6
Registrován: 13 roků 5 měsíců
Bydliště: okr.Most

#14 klepání při přejezdu nerovností S80

Příspěvek od shauto »

martinopel píše: Ale pakny a kotouče jsi snad dával nové na obě strany ne??
kotouče se neměnily nebyl důvod, jak píšu kvuli defektu se měnila celá těhlice včetně paken a pružinek na jedné straně vlevo zůstala původní vpravo se dala komplet osazená těhlice i s ložiskem a součástkami ručky z jiného auta
_________________
S80 2,5 TDI r.v.00

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 64
Registrován: 14 roků 6 měsíců
Vůz: VOLVO S80 2,9
Bydliště: Levice

#15 klepání při přejezdu nerovností S80

Příspěvek od peter_7575 »

včera som bol vo volve na prehliadke,,pozreli mi celú prednu nápravu,,tiež im to nedalo že čo to búcha,,či možu tak buchať nové tlmiče,,,tak mi prehodili tlmiče z rozobratého auta,,,a čuduj sa svete,búchanie prestalo,,potom mi dali naspať tie moje nové a zase to búcha,,,vraj bude volné puzdro vo vnútri tlmiča a to búcha
_________________
VOLVO S80, 2,9 (B6294S 150kW) r.v.2000 , automat, S95 + LPG, Graphite gray metallic
AUDI A6 2,6 ,r.v 1996
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „850 / 60 / 70 / 80 / 90 / XC - opravy“