Po výmeně turba zacalo kourit jako kdyby bezelo na sucho

850 a novější modely řad C/S/V/XC
  • Autor
  • Zpráva
Offline
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 4
Registrován: 13 roků

#1 Po výmeně turba zacalo kourit jako kdyby bezelo na sucho

Příspěvek od burbon123 »

Ahoj jsem nový.
Žádam vas o radu.Po vymene turba u T5 jsem nastartoval aa kontroloval zda je vse ok. Po chvilce cca1min se zacelo od turba kourit. Okamzite sem to vypnul.Byl cítit smrad jako když bych vrtal do zeleza a uz zacal tavit vrtak. :evil: =@ Kdyz sem ale vysrouboval prutokac od mazani turba tak byl cerstve od oleje i chlazeni vodou sem mel spravne zapojene a kapalina tam byla.. Myslite ze sem turbo znicil?
Nebo sem ho načal??? Mel sem uz jete turbo ale vuli nemelo a vypadalo k svetu.Nemohly by být častecne ucpane trubicky k mazani turba. Oleje tam mam na pulce mezi ryskami. Kdyz sem mel turbo venku tak sem profukoval pouze vracečku oleje od turba.
Prosim poradte nebo napiste mate-li s tim nekdo podobnej zazitek. :beer: =@
Predem moc diky a x stastne ujetych km :roll:

GDPR_user

#2 Po výmeně turba zacalo kourit jako kdyby bezelo na sucho

Příspěvek od GDPR_user »

burbon123 píše:Ahoj jsem nový.
Žádam vas o radu.Po vymene turba u T5 jsem nastartoval aa kontroloval zda je vse ok. Po chvilce cca1min se zacelo od turba kourit. Okamzite sem to vypnul.Byl cítit smrad jako když bych vrtal do zeleza a uz zacal tavit vrtak. :evil: =@ Kdyz sem ale vysrouboval prutokac od mazani turba tak byl cerstve od oleje i chlazeni vodou sem mel spravne zapojene a kapalina tam byla.. Myslite ze sem turbo znicil?
Nebo sem ho načal??? Mel sem uz jete turbo ale vuli nemelo a vypadalo k svetu.Nemohly by být častecne ucpane trubicky k mazani turba. Oleje tam mam na pulce mezi ryskami. Kdyz sem mel turbo venku tak sem profukoval pouze vracečku oleje od turba.
Prosim poradte nebo napiste mate-li s tim nekdo podobnej zazitek. :beer: =@
Predem moc diky a x stastne ujetych km :roll:
Turbo by se před montáží mělo nalít olejem.nechápu proč jsi profukoval zpátečku a nepropláchl přívod.Těžko říci,zda jsi turbo zničil,nebo se začalo jen standardně vypalovat.Každopádně dové turbo bude chvíli smrdět.

Offline
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 4
Registrován: 13 roků

#3 Po výmeně turba zacalo kourit jako kdyby bezelo na sucho

Příspěvek od burbon123 »

martinopel píše:
burbon123 píše:Ahoj jsem nový.
Žádam vas o radu.Po vymene turba u T5 jsem nastartoval aa kontroloval zda je vse ok. Po chvilce cca1min se zacelo od turba kourit. Okamzite sem to vypnul.Byl cítit smrad jako když bych vrtal do zeleza a uz zacal tavit vrtak. :evil: =@ Kdyz sem ale vysrouboval prutokac od mazani turba tak byl cerstve od oleje i chlazeni vodou sem mel spravne zapojene a kapalina tam byla.. Myslite ze sem turbo znicil?
Nebo sem ho načal??? Mel sem uz jete turbo ale vuli nemelo a vypadalo k svetu.Nemohly by být častecne ucpane trubicky k mazani turba. Oleje tam mam na pulce mezi ryskami. Kdyz sem mel turbo venku tak sem profukoval pouze vracečku oleje od turba.
Prosim poradte nebo napiste mate-li s tim nekdo podobnej zazitek. :beer: =@
Predem moc diky a x stastne ujetych km :roll:
Turbo by se před montáží mělo nalít olejem.nechápu proč jsi profukoval zpátečku a nepropláchl přívod.Těžko říci,zda jsi turbo zničil,nebo se začalo jen standardně vypalovat.Každopádně dové turbo bude chvíli smrdět.
Jj melo me to napadnout. No za chvilku se vydam do garaze. Vcera po tomhle sebevrazednym pokusu jsem to zabalil. Doufam ze kdyz ho proleji ,trubicku privodu oleje proplachnu tak ze bude vse ok.
Dekuju za odpoved kazdopadne jestli jsem to znicil tak se picnu.

DejFe
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 285
Registrován: 20 roků 4 měsíce
Bydliště: Brno
Vůz: Služební

#4 Po výmeně turba zacalo kourit jako kdyby bezelo na sucho

Příspěvek od DejFe »

Doprovázelo ten kouř i nějáký ten zvuk ?

Kolik si použil WD-40 na povolování šroubů ?
_________________
Volvo 960 _ B204FT _ M46 _´93 _ 140KW
Volvo 850 R
Volvo V70 I T5

Offline
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 4
Registrován: 13 roků

#5 Po výmeně turba zacalo kourit jako kdyby bezelo na sucho

Příspěvek od burbon123 »

DejFe píše:Doprovázelo ten kouř i nějáký ten zvuk ?

Kolik si použil WD-40 na povolování šroubů ?


zvuk nastesti nebyl zadny. stacil sem to snad vcasa vypnout..
Olej sem nepouzil prave zadny. Jinak v motoru mam 0W 30 ale uz je na ceste ven. vypustim ho preleju prez silonku znovu proleju motor aby se vyplachnul od tech nejhorsich necistot a du do Mobil 1 5w 50 a samo novej filtr. Pak taky naleju neco primo do turba (do mazaciho tunilku) a uvidim.. snad to zachranim
:ryba:

GDPR_user

#6 Po výmeně turba zacalo kourit jako kdyby bezelo na sucho

Příspěvek od GDPR_user »

burbon123 píše:
DejFe píše:Doprovázelo ten kouř i nějáký ten zvuk ?

Kolik si použil WD-40 na povolování šroubů ?


zvuk nastesti nebyl zadny. stacil sem to snad vcasa vypnout..
Olej sem nepouzil prave zadny. Jinak v motoru mam 0W 30 ale uz je na ceste ven. vypustim ho preleju prez silonku znovu proleju motor aby se vyplachnul od tech nejhorsich necistot a du do Mobil 1 5w 50 a samo novej filtr. Pak taky naleju neco primo do turba (do mazaciho tunilku) a uvidim.. snad to zachranim
:ryba:
Nic proti,ale takovým říkám prasata!!!Dát novou turbínu a nechat starý olej udělá jedině totální magor. :shock: :shock: :bad: :bad: :bad:

Offline
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 4
Registrován: 13 roků

#7 Po výmeně turba zacalo kourit jako kdyby bezelo na sucho

Příspěvek od burbon123 »

No mas pravdu ze novej by byl lepsi nicmene ten co tam mam je jetej takj max 1500Km ale jde o to ze je to 0W 30 a ten neni dobrej kdyz clovek chce obcas pocitit ten zatah T5ky.
Ale uz je starej pryč a novej uz je na ceste. co myslis?? bude ok?? diky
:jaj:

GDPR_user

#8 Po výmeně turba zacalo kourit jako kdyby bezelo na sucho

Příspěvek od GDPR_user »

burbon123 píše:No mas pravdu ze novej by byl lepsi nicmene ten co tam mam je jetej takj max 1500Km ale jde o to ze je to 0W 30 a ten neni dobrej kdyz clovek chce obcas pocitit ten zatah T5ky.
Ale uz je starej pryč a novej uz je na ceste. co myslis?? bude ok?? diky
:jaj:
To uvidíš.
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „850 / 60 / 70 / 80 / 90 / XC - opravy“