Výfuk na XC70

850 a novější modely řad C/S/V/XC
  • Autor
  • Zpráva
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 6
Příspěvky: 184
Registrován: 13 roků 7 měsíců
Bydliště: Plzeň

#1 Výfuk na XC70

Příspěvek od TUNER »

Ahoj
Zajímalo by mě zda je na V70ce použit stejný středový tlumič jako na XC70ce. Nebo lépe napíšu,našel jsem u prodejce středový díl výfuku, na V70ku,ale nevím zda ho mohu objednat a bude mi pasovat na mou XC70ku. Na XC 70ku jsem totiž v nabídce nenašel.
Jedná se konkretně o tento středový díl za 1475 kč , číslo dílu 286-195 . http://vyfuky-bosal.cz/?v=detail-vyfuku&id=09298514

Teď jsem přijel z jedné firmy do práce a při přejíždění kolejí se ozval pronikavý zvuk a bylo mi jasné o co jde :/ Tak jsem kouknul pod auto a střední díl klasicky u víček orezlý a rozpadlý.Ale s tím se musí počítat,že nám ta sviňská sůl bude ničit auta stejně jako ničí silnice....osobně bych ji zakázal...no nic,to už je mimo téma.

Díky za každou radu,potřebuji to vyřešit.... čím dříve tím lépe. ;-)
_________________
Můj mazel je Škoda 130 1,8T.....ostatní je druhořadý.....
XC 70 - OCEAN RACE - 2,4T + LPG - MAN - 2002
Obrázek

raolsa
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Moderátor
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 13059
Registrován: 14 roků 5 měsíců
Bydliště: Semily
Vůz: Volvo V70 II 2.4T 147 kw AWD LPG
Participant x 1

#2 Výfuk na XC70

Příspěvek od raolsa »

Co jsem tak pátral na netu tak budeš muset kouknout po jiném. Tenhle asi není na AWD. Co jsem koukal na jiné výrobce tak čísla dílů na AWD a bez AWD jsou jiná. Nepřemýšlel jsi o Simonsovi? http://www.simons.se/Katalog/VOLVO/VOLVO_XC70_V70_XC.htm
Cena je cca 10900 bez DPH za komplet výfuk od katalizátoru dozadu. :good: Sice to není 1500,- ale zase ten zvuk. 8) Kdyžtak kontaktuj uživatele lumiere.c ten ho na autě měl a zase o něm uvažuje. :twisted:
_________________
Volvo V70 II 2.4T AWD 147 kw LPG '00
Citroen Xsara 1.4i 55kw LPG '01
Diagnostika k dispozici. 607827920

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 6
Příspěvky: 184
Registrován: 13 roků 7 měsíců
Bydliště: Plzeň

#3 Výfuk na XC70

Příspěvek od TUNER »

Díky za odezvu.
Bohužel 13 000,- se mi za výfuk dávat opravdu nechce a ani nemohu nějak dlouho čekat,do konce týdne maximálně musím jezdit. Navíc rozhodně nechci nic co dělá "kravál" ale chci opět seriový zvuk výfuku. Na kravál mam drudý auto ))) Dopoledne si budu ještě volat s prodejcem,kterej mi řekne víc. Pokud na XCčko mít nebude,tak nejspíš koupim ten na V70ku a použije se jen tlumič. Ten by měl být stejný,jen bude jinak naohýbaná trubka kolem zadní nápravy. A po kuchnutí toho rozpadlého tlumiče si vyrobim nerezovou kopii a bude klid. ;-)
_________________
Můj mazel je Škoda 130 1,8T.....ostatní je druhořadý.....
XC 70 - OCEAN RACE - 2,4T + LPG - MAN - 2002
Obrázek

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 563
Registrován: 15 roků 10 měsíců
Vůz: tak třeba trabant
Bydliště: frydlant nad ostravici

#4 Výfuk na XC70

Příspěvek od scoff »

naohybat nerez trubku je sice jednoduche ale ne do tvaru ktery ty potrebujes v dobe kdy jsem tohle taky resil jsem delal z kovem takze by to nebyl problem ohybacky lis a dalsi veci jsem mnel k dyspozici ale opravdu to neni tak jednoduche tisty je trubka splostela a ruzne skroucena
nakonec mne to stalo 1200 za nerezak od bsr :D
_________________
M.B. R500 amg
V70II D5 7mist:-D
bylo V40 t4
S40 t4
S80 t6
S80 D5
V70II AWD 2,5 LPG

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 6
Příspěvky: 184
Registrován: 13 roků 7 měsíců
Bydliště: Plzeň

#5 Výfuk na XC70

Příspěvek od TUNER »

Nemyslel jsem celý výfuk,ale jen nerez obal,kterej vždycky uhnije jako první ... ;-) Trubka přece jen vydrží déle.
Jinak prodejce na mnou uvedenym prvnim odkazu teda moc nedoporučuju,po tom když jsem ho včera asi na potřetí dohonil na telefonu a domluvě že se mam ozvat dnes dopoledne,tak mi za celý den nebyl schopen zvednout ani jeden telefon který byl v kontaktech uveden. Zkoušel jsem to snad 7 krát a marně...
Nakonec mi odepsal prodejce z http://www.vyfuky.net/ že mohou sehnat přímo na moje vozidlo střední díl výfuku za 3220,- (dvouplášťový v úpravě Alu, německé firmy Walker) Takže jsem ho hned objednal a doufam že do víkendu dorazí abych ho mohl hned vyměnit. ;-)
_________________
Můj mazel je Škoda 130 1,8T.....ostatní je druhořadý.....
XC 70 - OCEAN RACE - 2,4T + LPG - MAN - 2002
Obrázek

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 563
Registrován: 15 roků 10 měsíců
Vůz: tak třeba trabant
Bydliště: frydlant nad ostravici

#6 Výfuk na XC70

Příspěvek od scoff »

ja menil stredni a koncovy dil
koncovy byl ko a stredovy k tomu nemnel daleko pak mi jeste ruplo koleno co je za turbem a vede k pletenci ale to jsme nejak svarili mam sice obavy ze to praskne nad svarem (prohraty material )
ale uz to rok drzi :D
_________________
M.B. R500 amg
V70II D5 7mist:-D
bylo V40 t4
S40 t4
S80 t6
S80 D5
V70II AWD 2,5 LPG

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 6
Příspěvky: 184
Registrován: 13 roků 7 měsíců
Bydliště: Plzeň

#7 Výfuk na XC70

Příspěvek od TUNER »

Tak přeju ať to drží minimálně dalších pár let )))
Před chvilkou jsem volal s prodejcem,zítra výfuk odešle a v pátek je u mě...super. :) Při té příležitosti si vyndam i koncový díl,očistím ho a natřu specielní krbovou barvou,kterou jsme používaly při výrobě krbů...ta by tomu měla trochu pomoct a prodloužit tak životnost dílu....už to nebude reznout z venku,ale jen zevnitř ))))
_________________
Můj mazel je Škoda 130 1,8T.....ostatní je druhořadý.....
XC 70 - OCEAN RACE - 2,4T + LPG - MAN - 2002
Obrázek

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 6
Příspěvky: 184
Registrován: 13 roků 7 měsíců
Bydliště: Plzeň

#8 Výfuk na XC70

Příspěvek od TUNER »

Takže poznatky s prodejcem na vyfuky-bosal.cz se potvrdily,když jsem chtěl objednat ještě nějaké věci,tak na emaily nereaguje,telefony nikdo nebere. Tímto pro mě tato firma skončila )))

Už cca měsíc jezdim s new výfukem walker. Ale nemilé zjištění je spotřeba,která po výměně výfuku stoupla z původních 11,3 což byl dlouhodobej průměr o cca 2 - 2,5 litru nahoru....toto zjištění mi potvrdil i kamarád který na jiném voze také po výměně výfuku nečekaně jezdil s o 2 litry vyší spotřebou.

Máte někdo podobnou zkušenost ?

Díky za reakce ;-)
_________________
Můj mazel je Škoda 130 1,8T.....ostatní je druhořadý.....
XC 70 - OCEAN RACE - 2,4T + LPG - MAN - 2002
Obrázek

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 563
Registrován: 15 roků 10 měsíců
Vůz: tak třeba trabant
Bydliště: frydlant nad ostravici

#9 Výfuk na XC70

Příspěvek od scoff »

tak to nevim ja auto dovez a rovnou to menil ale 2 litry jen k vuli vyfuku je dost a nedela ti to ted spis zima
no kazdopadne jezdim jak prase spis popojizdim a to po mneste s prumnerem 14,5 lirtu benzinu zhruba 15 plynu :D :jaj:
_________________
M.B. R500 amg
V70II D5 7mist:-D
bylo V40 t4
S40 t4
S80 t6
S80 D5
V70II AWD 2,5 LPG

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 24
Registrován: 14 roků 10 měsíců
Vůz: V70 xc 2,4 tb 5244t3
Bydliště: slovensko RA

#10 Výfuk na XC70

Příspěvek od jaro1977 »

Ja som tiež menil za BSR ale tá spotreba sa mi nepohla.
A inak v zime mám tiež vyššiu spotrebu o 1 až 1,5l na 100 km.
Ale po výmete termostatu to klesá.Takže výfuk to nesposobuje./moj názor. :pardon:
_________________
Volvo V70-XC, 2,4- 5244t3, 147 kw r.v.2001 bolo
LR 300 Tdi
Mbéčka Octavia.

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 6
Příspěvky: 184
Registrován: 13 roků 7 měsíců
Bydliště: Plzeň

#11 Výfuk na XC70

Příspěvek od TUNER »

Ale já už v mrazech jezdil i před tím. Měnil jsem to cca před měsícem,což je konec ledna..a během prosince a celého ledna jsem jezdil průměrně za těch 11,3....jaký bylo moje překvapení,když jsem místo 500 km na nádrž musel tankovat už po 400 km.....vůbec jsem netušil o co jde...tak jsem si napřed myslel,ok ,třeba jsem tankoval jinde,dali toho tam méně....ale když se to opakuje 4 krát za sebou tak je to jasnej problem spotřeby. Zima s tím nemá nic společného :(
_________________
Můj mazel je Škoda 130 1,8T.....ostatní je druhořadý.....
XC 70 - OCEAN RACE - 2,4T + LPG - MAN - 2002
Obrázek
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „850 / 60 / 70 / 80 / 90 / XC - opravy“