volvo xc60 rezonovanie dveri

850 a novější modely řad C/S/V/XC
  • Autor
  • Zpráva
Offline
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 9
Registrován: 13 roků 6 měsíců
Bydliště: Žilina

#1 volvo xc60 rezonovanie dveri

Příspěvek od Marcelino125 »

Tak, je tu jedna podobná tema, ale neviem, ci je to rovnaky problem. ja ho mam takyto : mam auto xc60. Ma najazdenych 5 000 km. Hudbu mam za priplatok silnejsiu, aby to pekne hralo. Horsie to ej s tym, ze ked zapnem vybrane pesnicky hlasnejsie, rezonuju cele dvere, mne to pripada, ako keby tam bol padnuty srobik, nedotiahnuty reprodukotr alebo uz naozaj neviem. najhorsie na tom je to, ze to robia nie len dvere vodica, ale aj dalsie za nim a uplne minimalne prave zadne. Ked idem trosku po nerovnom povrchu, zacne to pukat, a rezonovat. a je to dost hlasne. s autom mam ist zajtra do volva, pretoze mi povedali, ze idu dat dole dvere, kde skusia vymenit cele tesnenie, a su tam enjake jednorazove uchyty, ktore prasknu.... tak ich musia automaticky vymenit.
ŠTVE ma na tom to, ze je ta hudba za priplatok a povedali, ze to sa im este nestalo, aby takto dvere rezonovali aj ked je vypnute radio aj fukare. uplne ticho v aute pri minimalnej nerovnosti sa to ozve :-( nevie niekto co to moze byt? VOPRED VELKA VDAKA
_________________
Volvo XC60 - 2 400cm3
Žilina

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 1284
Registrován: 17 roků 6 měsíců
Bydliště: Litvínov
Vůz: Saab 9-3Aero,9-5Troll,9-5Aero,9000Aero
Bydliště: Litvínov

#2 volvo xc60 rezonovanie dveri

Příspěvek od martines »

tak jasně je to nestandartní.Problém už je ten,že se bude sundavat dveřní čalounění. Čím míň to budeš rozebírat, tím méně to bude náchylné k rezonanci.Když už to bude dole,tak bych nechal nebo bych se alespoň podíval zda jsou dveře utlumené proti akustickému zkratu (poznáš při vybuzení na větší výkon,takové izolační polepy přilepené vně dveří). Já v XC90 měl repro ve dveřích "made in Hungary", takže asi takhle.Otázka, máš high performance nebo Premium sound? Z toho bych pak vycházel.
_________________
Saab 9-3 Aero OG, Saab 9-3 Aero SS, Saab 9-3 Aero NG, Saab 9-5 Troll, Saab 9-3 Aero Cabrio V6, Saab 9000 Business edition, Saab 9-3 Aero OG

Offline
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 9
Registrován: 13 roků 6 měsíců
Bydliště: Žilina

#3 volvo xc60 rezonovanie dveri

Příspěvek od Marcelino125 »

ja mam high performance. Pretoze mam R-Design a tam to bolo za priplatok.
Oni v tom volve maju take divoke pravidla. Oni nemozu hned objednat vsetko a proste to vymenit. oni mi povedali, ze to musia postupne a zistit zavadu. Ze najprv vymenia nejake tesnenia, pricom budu musiet vymenit vsetky uchyty. potom vymenia calunenie, alebo tapacirung..... a pritom to neni len tou hudbou. ked som siel minule na chatu, sme sli lesnou cestou. klasicka trosku nerovna cesta bez asvaltu, cisto kamienky. tak to pukalo buchalo.... a neviem co este sa da v tych dverach. to neni neviem aka zavada. ale po pol hodine cesty to ide cloveka vystriet. to taka dobra zavada na nervy :D
_________________
Volvo XC60 - 2 400cm3
Žilina

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 184
Registrován: 13 roků 7 měsíců
Bydliště: Plzeň

#4 volvo xc60 rezonovanie dveri

Příspěvek od TUNER »

Doporučil bych nějakou firmu co se zabývá ozvučením do automobilů. Nějaký čas jsem se kolem audia pohyboval a škodovku se kterou jsem jezdil i na soutěže také bylo potřeba vytlumit a akustice trochu pomoct. Takže pokud se na to necítíš sám,sundat tapec,tak mrkni po nějakých firmách a dveře ti dokonale odhluční a vytlumí. Dělá se spousta druhů odhlučňovacích materiálů,dle ceny,kvality i účinku. ;-)
Jen dotaz kolik jsi připlácel za lepší audio a co ten "lepší" paket obsahuje navíc oproti běžně montovanému audiu ?
_________________
Můj mazel je Škoda 130 1,8T.....ostatní je druhořadý.....
XC 70 - OCEAN RACE - 2,4T + LPG - MAN - 2002
Obrázek

Offline
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 9
Registrován: 13 roků 6 měsíců
Bydliště: Žilina

#5 volvo xc60 rezonovanie dveri

Příspěvek od Marcelino125 »

tak ale auto je v zaruke, mam ho dva mesiace..... to by nevadilo? nespadla by zaruka, alebo volaco? :D ......
za to audio som priplacal 430eciek.
navyse je cd s MP3 prehravacom, vstup AUX, USB, Ipod, a nie 4*20w ale 4*40w ..... nie 6 ale 8 reprakov......
_________________
Volvo XC60 - 2 400cm3
Žilina

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 1284
Registrován: 17 roků 6 měsíců
Bydliště: Litvínov
Vůz: Saab 9-3Aero,9-5Troll,9-5Aero,9000Aero
Bydliště: Litvínov

#6 volvo xc60 rezonovanie dveri

Příspěvek od martines »

Marcelino125 píše:ja mam high performance
no upřímně,nic moc.Jak jsem psal, u mě "made in hungary" ale tohle reprem nebude. Víceméně to bude něco volnýho ve dveřích.(uchycení oken,repra,čalounění atd.)
Je fakt,že tkovýhle věci se hledaj blbě.
_________________
Saab 9-3 Aero OG, Saab 9-3 Aero SS, Saab 9-3 Aero NG, Saab 9-5 Troll, Saab 9-3 Aero Cabrio V6, Saab 9000 Business edition, Saab 9-3 Aero OG

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 184
Registrován: 13 roků 7 měsíců
Bydliště: Plzeň

#7 volvo xc60 rezonovanie dveri

Příspěvek od TUNER »

Pokud je auto v záruce a nechceš to jakkoliv jinak řešit,tak nezbyde než čekat zda se podaří servisákům problém odstranit. Zda by uznali záruku se musíš domluvit s nima,ale myslim že by to neměl být problém. Nic by tam nikdo neřezal,neničil,jen se tam lepí,či "patlá" specielní materiál k tomu určený. Určitě by si ve firmě kde montují audio poradily,protože ví kam sáhnout. Ale uvidíš co ti řeknou v servisu,třeba tam je opravdu něco uvolněné a bude po problemu...
Trocha inspirace s materiálama... http://www.vltava2000.cz/doronel/department-45-tlumici-materialy.html
_________________
Můj mazel je Škoda 130 1,8T.....ostatní je druhořadý.....
XC 70 - OCEAN RACE - 2,4T + LPG - MAN - 2002
Obrázek

Offline
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 9
Registrován: 13 roků 6 měsíců
Bydliště: Žilina

#8 volvo xc60 rezonovanie dveri

Příspěvek od Marcelino125 »

idem na 4 dni prec a auto nebudem potrebovat, idem im ho odviest do volva a nech to urobia...... dúfam, ze to zistia a napravia, lebo nove auto a puka, to nastve.... take na nervy :-)
_________________
Volvo XC60 - 2 400cm3
Žilina

Offline
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 9
Registrován: 13 roků 6 měsíců
Bydliště: Žilina

#9 volvo xc60 rezonovanie dveri

Příspěvek od Marcelino125 »

Pedro5585: "Zatial mame najazdenych okolo 5600 km, jedine negativa boli:

a) vrzgajuci reproduktor lavy predny (1x meneny v zaruke), mame Dynaudio.
b) vrzgajuce dvere lave predne (2x v servise, vymena uchytov a upevnenie kablov vo vnutri, uz mam pocit, ze to nevrze)"


ASI NEBUDEM SÁM :D
_________________
Volvo XC60 - 2 400cm3
Žilina
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „850 / 60 / 70 / 80 / 90 / XC - opravy“