Klimatizace u XC90

850 a novější modely řad C/S/V/XC
  • Autor
  • Zpráva
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 1280
Registrován: 17 roků 5 měsíců
Bydliště: Litvínov
Vůz: Saab 9-3Aero,9-5Troll,9-5Aero,9000Aero
Bydliště: Litvínov

#1 Klimatizace u XC90

Příspěvek od martines »

Tak vám jedu včera v tom vedru,pustím si klimu,začíná foukat a za chvíli hluk který mi připomíná ložisko sekundu před smrtí,drnčení,syčení papináku v jednom.Trvalo to asi 10 sekund a pak ticho a taky po zimě.Dojem mám takovej že mi ušlo médium nebo to ložisko (ale to se nikdy neprojevovalo žádným předchozím pískotem).Má na to někdo ještě jiný názor nebo jaký jsou vaše tipy?Rady vítány.Momentálně ani nevím jestli když je vycuclý médium jestli vůbec jede kompresor.Myslím si že ne,že je to hlídaný tlakem ale nevím.Snad mi tady někdo dá nějakou radu či vlastní zkušenost.Jinak to ventilátor fouká normálně ale nechladí to :(
Díky
_________________
Saab 9-3 Aero OG, Saab 9-3 Aero SS, Saab 9-3 Aero NG, Saab 9-5 Troll, Saab 9-3 Aero Cabrio V6, Saab 9000 Business edition, Saab 9-3 Aero OG

Lukaso
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 1663
Registrován: 16 roků 1 měsíc
Bydliště: Praha
Vůz: S60
Bydliště: Praha

#2 Klimatizace u XC90

Příspěvek od Lukaso »

Pokud nejsi uplný střevo ( což jsem v rámci aut já ) tak když otevřeš kapotu najdeš ventilky od klima oběhu, jeden odšroubuj a zkus klíčem upustit, tak zjistíš jestli je alespoň trochu plná...( z toho co si popisoval by tam nemělo být vůbec nic )

Mě se ale podle toho drčnení spíš zdá že odešlo něco na řemenici kompresoru a první co se nabízí a taky se většinou se*e je elektromagnetická spojka...něco podobnýho se mi stalo na jiným autě...Strč hlavu do motoru a někdo ať ti zapíná vypíná klimu a ty se koukni jeslti se ti točí kompresor.

POslední rada, kterou bych se řídil já: zajeď do servisu :D
_________________
S60 Polestar Engineered T8 Recharge MY2024

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 1280
Registrován: 17 roků 5 měsíců
Bydliště: Litvínov
Vůz: Saab 9-3Aero,9-5Troll,9-5Aero,9000Aero
Bydliště: Litvínov

#3 Klimatizace u XC90

Příspěvek od martines »

tak mám prvotní zprávu že je to kompresor. hurra :o
_________________
Saab 9-3 Aero OG, Saab 9-3 Aero SS, Saab 9-3 Aero NG, Saab 9-5 Troll, Saab 9-3 Aero Cabrio V6, Saab 9000 Business edition, Saab 9-3 Aero OG
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „850 / 60 / 70 / 80 / 90 / XC - opravy“