Řídicí jednotka se nehlasí - diagnostika V70 2.5TDI

850 a novější modely řad C/S/V/XC
  • Autor
  • Zpráva
Offline
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 42
Registrován: 15 roků 10 měsíců
Bydliště: Brno

#1 Řídicí jednotka se nehlasí - diagnostika V70 2.5TDI

Příspěvek od Ondra K »

Zdravím.

Nedávno jsem pořídil V70 2.5TDI, rok 99, loďku, kterou jsem vždycky chtěl a jsem s ní v zásadě velmi spokojenej. Jde o klasicky turbochrochták, chtěl jsem něco na náhradu starého 2.0 benzínu s úměrným zátahem odspodu a silou, což se mi splnilo..:) Teď ale k problému:

Ještě na předkupní diagnostice, kterou mi provedli kluci v Kobylnicích, se objevil problém s diagnostikou - dost obtížně šla číst, mám takový dojem, že se dokonce přímo do řídicí jednotky ani nedostali a vyčetli pouze nějakou chybu na servu klapky v topení. Celkem by mi to nevadilo, ale při jednom prudším zrychlení na dálnici se mi rozsvítila kontrolka "check engine". Motor v oranžovým podsvícení. Na výkonu ani projevu motoru nic subjektivně neprojevilo. Když jsem ale vyzkoušel pár známých, kteří mají buď koupenou univerzální diagnostiku (nějaké power pc či co), anebo klasickou OBD čtečku + notebook, bohužel se ani v jednom případě nepovedlo komunikovat s ECU. Řídicí jednotka se prostě jeví, že se nehlasí. Nechápu, jestli je někde přerušený konektor nebo co, každopádně než pojedu do servisu, tak bych rád ověřil, že se takto diagnostika u Volva prostě chovat nemá. :) Je někde ještě nějaký přístup k ECU motoru, kde by se dal vyvedený konektor do interiéru obejít? Máte nějaké návrhy jak toto řešit?

Díky,
O.
_________________
Volvo V70II 2007 D5, V70I 99' 2.5D
Citroen XM Y4 2000 2.1TD

dod
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 296
Registrován: 18 roků 2 měsíce
Bydliště: SK, St. Lubovna

#2 Řídicí jednotka se nehlasí - diagnostika V70 2.5TDI

Příspěvek od dod »

na riadiacku sa da priamo napojit na K-line ale podla mna tam nebude ziadna chyba len musis zbehnut aspon na KTS od Boschu alebo priamo do Volva, zas tak vela ta diagnostika nestoji...a budes vediet na com si. Niektore OBD citacky mozu mat problem s Volvom...
_________________
je S80/T6 2.8biT 200kW r.2000 - po chipe cca 300 hp :)
je V50 2.0D r.2006 s gps
bolo V40/2.0T r.98, V40/1.9TD r.97, V40/1.8-16V r.98 a 340/1.6D r.84
http://www.volvoklub.sk
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „850 / 60 / 70 / 80 / 90 / XC - opravy“