servisní intervaly

850 a novější modely řad C/S/V/XC
  • Autor
  • Zpráva
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 278
Registrován: 14 roků 5 měsíců
Bydliště: Vyškov
Vůz: V70 II sport D5 136kW " šeďak"
Bydliště: Vyškov

#1 servisní intervaly

Příspěvek od naspo »

chci se zeptat odborníků, jelikož mám Volvo krátce, je možné, aby byl nějak v PC udany několik servisních intervalu, jako je to např. u MB, kde je samé servisní interval, nebo jen palubní počítač píše servisni prohlídku při nastavení pro výměnu olejů. Mám totiž takové tušení, jelikož se mi u S80 r.v.04 objevila hláška servisní prohlídky, ale olej jsem měnil před cca 10.000 sám a nic jsem nenastavoval, a mám takový dojem že podobnou hlášku to psalo ři sjetých předních deskách, ale bylo to v Belgičtině a ty zadné bych viděl nyní, jelikož byly jeté, je to možné .....
_________________
bylo S80 2,4 D5 manuál - 2004; Mazda 6 GH 103kW r.v. 2009
bylo ....F12 380HP - lowdeck souprava

Honza
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Člen VK
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 5111
Registrován: 20 roků 6 měsíců
Bydliště: České Budějovice
Vůz: V70 D5, 03, man, lah. zelená

#2 servisní intervali

Příspěvek od Honza »

naspo píše:chci se zeptat odborníků, jelikož mám Volvo krátce, je možné, aby byl nějak v PC udany několik servisních intervalu, jako je to např. u MB, kde je samé servisní interval, nebo jen palubní počítač píše servisni prohlídku při nastavení pro výměnu olejů. Mám totiž takové tušení, jelikož se mi u S80 r.v.04 objevila hláška servisní prohlídky, ale olej jsem měnil před cca 10.000 sám a nic jsem nenastavoval, a mám takový dojem že podobnou hlášku to psalo ři sjetých předních deskách, ale bylo to v Belgičtině a ty zadné bych viděl nyní, jelikož byly jeté, je to možné .....
Když si u medvěda vyměníš olej sám tak ti to taky další hlášku nevypíše.
Nastavení dalšího servisního intervalu se musí nastavit přes diagnostiku v autorizáku pořípadě na dignostice co to umí.
_________________
V70II D5, 2003 / V850 2,5TDi, '96, použita na orgány

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 278
Registrován: 14 roků 5 měsíců
Bydliště: Vyškov
Vůz: V70 II sport D5 136kW " šeďak"
Bydliště: Vyškov

#3 servisní intervali

Příspěvek od naspo »

Honza píše:
naspo píše:chci se zeptat odborníků, jelikož mám Volvo krátce, je možné, aby byl nějak v PC udany několik servisních intervalu, jako je to např. u MB, kde je samé servisní interval, nebo jen palubní počítač píše servisni prohlídku při nastavení pro výměnu olejů. Mám totiž takové tušení, jelikož se mi u S80 r.v.04 objevila hláška servisní prohlídky, ale olej jsem měnil před cca 10.000 sám a nic jsem nenastavoval, a mám takový dojem že podobnou hlášku to psalo ři sjetých předních deskách, ale bylo to v Belgičtině a ty zadné bych viděl nyní, jelikož byly jeté, je to možné .....
Když si u medvěda vyměníš olej sám tak ti to taky další hlášku nevypíše.
Nastavení dalšího servisního intervalu se musí nastavit přes diagnostiku v autorizáku pořípadě na dignostice co to umí.
to je jasné, ale medvět má nastasvené i jiné servisní kontroly (viz firemní vozidlo, není dva měsíce co by nepsalo o servisním intervalu), otázka byla spíše položená, zda to mohou být ty zadní desky, zda to má nějaké čidlo, nebo dle vytlačení pístků, může PC upozorňovat na návštěvu servisu, hláška po cca necelé minutě zmizí.
_________________
bylo S80 2,4 D5 manuál - 2004; Mazda 6 GH 103kW r.v. 2009
bylo ....F12 380HP - lowdeck souprava

Honza
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Člen VK
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 5111
Registrován: 20 roků 6 měsíců
Bydliště: České Budějovice
Vůz: V70 D5, 03, man, lah. zelená

#4 servisní intervali

Příspěvek od Honza »

naspo píše:to je jasné, ale medvět má nastasvené i jiné servisní kontroly (viz firemní vozidlo, není dva měsíce co by nepsalo o servisním intervalu), otázka byla spíše položená, zda to mohou být ty zadní desky, zda to má nějaké čidlo, nebo dle vytlačení pístků, může PC upozorňovat na návštěvu servisu, hláška po cca necelé minutě zmizí.
Pokud to máš ve výbavě (kontrola destiček) tak může. Větčinou je to mechanický, v destičce je v určitej výšce zalepaný drátek který při ojetí destiček zkratuje o kotouč.
_________________
V70II D5, 2003 / V850 2,5TDi, '96, použita na orgány

karelvolvo
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 2167
Registrován: 14 roků 8 měsíců
Bydliště: Vrchoslavice
Vůz: Volvo 340 1.6D Volvo 460 1.9TD

#5 servisní intervali

Příspěvek od karelvolvo »

Tak se chvá nutná prohlídka nebo-li olej nastartuješ chvíli to svítí a pak to zmizí. V jakém to máš jazyku? A ty desky nevím zatím co jsem slyšel že to volvo nemá, já když auto koupil desky na železo a nic to nepsalo. Po 30tkm a skoro dvou letech hláška v němčině už si ji přesně nepamatuji ale je napsaná v příručce jako že nastal čas navštívit servis
_________________
V70 D5 2002 stříbrná 410tkm 460 1.9TD 1994 stříbrná 773tkm momentálně depozit V40 1.9D 85kw 2004 stříbrná 237tkm 340 1.6D 1986 oceanbluemetalic 187tkm S60 D5 2002 stříbrná 265tkm S60 D5 2002 stříbrná Volfinka od Albertuse 440 tkm

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 278
Registrován: 14 roků 5 měsíců
Bydliště: Vyškov
Vůz: V70 II sport D5 136kW " šeďak"
Bydliště: Vyškov

#6 servisní intervali

Příspěvek od naspo »

tak tedy nevim, auto nikde nebylo, vyměnil jsem jen desky, a hláška je pryč, tak potom je píst nějak hlídaný, neb desky neměli a ani nové nemaji kablik na hlídání opotřebení
_________________
bylo S80 2,4 D5 manuál - 2004; Mazda 6 GH 103kW r.v. 2009
bylo ....F12 380HP - lowdeck souprava

Offline
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 1283
Registrován: 15 roků 11 měsíců
Bydliště: Tábor
Vůz: V60

#7 servisní intervali

Příspěvek od Dural8 »

Naspo : Hlídání brzdových destiček Volvo nemá.
Psalo Ti to, že máš málo brzdové kapaliny ( což je logické, když jsi měl desky sjeté na kov - tím pádem vytlačený pístek do max. ). Teď když jsi jej zatlačil zpět a dal nové desky tak hláška zmizela, toť vše, jednoduché.

Co se týče oleje, tak si zajeď do servisu, nech si to vynulovat v okamžiku kdy jsi ten olej vyměnil ( ať Ti vynulují běžící interval ) a příště se můžeš spolehnout na hlášení o výměně oleje. No a to příště, až se Ti rozsvítí interval výměny oleje a Ty si ho opět doma vyměníš, tak už si to vynuluješ doma sám, viz. topik zde - reset servisní kontrolky.
Proměnné intervaly Volvo nemá ( třeba že si nastavíš jako u VW group ať Ti to brnkne po 8 - 10 - 12 - 15 - 20t km či 6 - 8 - 10 - 12 měsících ).
_________________
V60 D4
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „850 / 60 / 70 / 80 / 90 / XC - opravy“