AWD -> FWD

850 a novější modely řad C/S/V/XC
  • Autor
  • Zpráva
Offline
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 8
Registrován: 14 roků 8 měsíců
Vůz: VW Passat
Bydliště: Česká Třebová

#1 AWD -> FWD

Příspěvek od hanzz »

Zdravím vás. Začal jsem se zajímat o automobily Volvo. Pokukoval jsem po nich již léta, ale zadek jsem si poslední dobou vozil většinou v Subaru a poslední dva roky ve VW (osudová chyba :)

Mám v plánu pořídit V70 II okolo 2005, pravděpodobně 2.4T. Ale nejspíš na to budu mít až začátkem příštího roku (každá krise musí mít jednou svůj konec). Sice mě srdce (a veskrze positivní zkušenost) táhne opět k Subaru, ale potřebuju kvůli rozrůstající se rodině větší (hlavně širší) auto, což bohužel ani Forester ani Legacy/Outback nejsou. Zde rohodně vede V70.

Každopádně nyní mám zajímavou nabídku na pořízení V70 XC z roku 2000. Auto má najeto 220t, jasný původ a servisní historii. Je ve velmi pěkném stavu, motor jede pěkně, automat řadí dobře. Má ale mouchu. Něco klepe u pohonu 4x4. Díky tomu je cena velmi slušná.

A teď dotaz, ke kterému směřuju. Lze, v případě, že se AWD definitivně vysype udělat z toho auta jednoduše předohrab? Prostě tím, že kardan (a spol.) vymontuje? Samozřejmě počítám s tím, že to auto potom bude asi těžko prodejné a že si ho nechám jako záložní přibližovadlo.

Vím, že nejlepší řešení je případná oprava, ale 30t se mi dávat rozhodně nechce. Navíc ani viskosní spojka, ani Haldex stejně nikdy nebudou fungovat jako Symmetrical AWD od Subaru :)


Díky za smysluplné reakce, hanzz

PS: Pročetl jsem snad všechna vlákna, řešící AWD, ale tohle jsem tam nenašel.

GDPR_user

#2 AWD -> FWD

Příspěvek od GDPR_user »

hanzz píše:Zdravím vás. Začal jsem se zajímat o automobily Volvo. Pokukoval jsem po nich již léta, ale zadek jsem si poslední dobou vozil většinou v Subaru a poslední dva roky ve VW (osudová chyba :)

Mám v plánu pořídit V70 II okolo 2005, pravděpodobně 2.4T. Ale nejspíš na to budu mít až začátkem příštího roku (každá krise musí mít jednou svůj konec). Sice mě srdce (a veskrze positivní zkušenost) táhne opět k Subaru, ale potřebuju kvůli rozrůstající se rodině větší (hlavně širší) auto, což bohužel ani Forester ani Legacy/Outback nejsou. Zde rohodně vede V70.

Každopádně nyní mám zajímavou nabídku na pořízení V70 XC z roku 2000. Auto má najeto 220t, jasný původ a servisní historii. Je ve velmi pěkném stavu, motor jede pěkně, automat řadí dobře. Má ale mouchu. Něco klepe u pohonu 4x4. Díky tomu je cena velmi slušná.

A teď dotaz, ke kterému směřuju. Lze, v případě, že se AWD definitivně vysype udělat z toho auta jednoduše předohrab? Prostě tím, že kardan (a spol.) vymontuje? Samozřejmě počítám s tím, že to auto potom bude asi těžko prodejné a že si ho nechám jako záložní přibližovadlo.

Vím, že nejlepší řešení je případná oprava, ale 30t se mi dávat rozhodně nechce. Navíc ani viskosní spojka, ani Haldex stejně nikdy nebudou fungovat jako Symmetrical AWD od Subaru :)


Díky za smysluplné reakce, hanzz

PS: Pročetl jsem snad všechna vlákna, řešící AWD, ale tohle jsem tam nenašel.
pokud vymontuješ kardan máš z toho jednoduše FWD

Offline
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 8
Registrován: 14 roků 8 měsíců
Vůz: VW Passat
Bydliště: Česká Třebová

#3 AWD -> FWD

Příspěvek od hanzz »

Stačí jenom vyndat kardan? Není třeba cokoli zaslepovat, předělávat zadní nápravu a podobně?

st_Andy
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 1929
Registrován: 15 roků 5 měsíců
Bydliště: Košice - Staré mesto
Vůz: V90 D5 AWD Inscription

#4 AWD -> FWD

Příspěvek od st_Andy »

hanzz píše:Stačí jenom vyndat kardan? Není třeba cokoli zaslepovat, předělávat zadní nápravu a podobně?
Na bezpecny znefunkcneni zadniho nahonu staci odebrat jenom tu kardanovou hridel. - osobni praxe - 6 sroubu po obou stranach a 2 spustit na strednim krytu at ji muzes vyndat.
Ale je to nezvyk kdyz si jednou na stvorkolku zvyknes a pak Ti zacne pri prudsim rozjezdu (uz s FWD) klesat zadek.. :D
Kazdopadne zit se s tim urcite da, AWD je jenom vychytavka k prilepseni.. skoda jen, ze neni permanentni :wink:
Co ti to dela? Klepne Ti to pri zaberu zadni napravy?

Offline
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 8
Registrován: 14 roků 8 měsíců
Vůz: VW Passat
Bydliště: Česká Třebová

#5 AWD -> FWD

Příspěvek od hanzz »

Díky za reakci. Je opravdu škoda, že ten pohon 4x4 není permanentní, ale myslím, že jednou z hlavních překážek je motor umístěný napříč. Subaru AWD a Audi Quattro ho mají podélně.

Tohle auto je v DE. Vlastní ho jeden náš obchodní partner. Má ho od funglovky, letos si pořídil nový XC70 a tohle mu stojí na zahradě s tím, že to nechce prodat, protože ví, že to není ve 100% stavu. Viděl to tam jeden kolega, dali o tom autě řeč. Když mi to říkal, tak mě napadlo, za jestli by to neprodal, tak jak to stojí a leží. Zavolali jsme mu a on nakonec souhlasil. Dohodli jsme se na docela směšné ceně. Zaručil se, že mimo nějakého problému s pohonem 4x4 (v servise mu řekli, co to přesně je, ale on tomu prd rozumí), je to auto naprosto v pohodě. Věřím mu, je to seriosní starší pán :)

A tak mám teď dilema, jestli pro to jet, nebo ne. Ale jestli se dá takhle lehce z AWD udělat FWD, tak to za to asi stojí.
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „850 / 60 / 70 / 80 / 90 / XC - opravy“