V70II 2,4T Automat občasný problém řazení

850 a novější modely řad C/S/V/XC
  • Autor
  • Zpráva
Offline
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 3
Registrován: 15 roků 1 měsíc
Bydliště: Pardubice

#1 V70II 2,4T Automat občasný problém řazení

Příspěvek od Kraken »

Včera jsem umístil stejný dotaz do diskuze k modelovým řadám a tohle bude asi lepší sekce, tak jsem to ještě přesunul, kdyby měl někdo nějakou zkušenost, předem díky.

Ahoj, jsem čerstvým majitelem Volvo V70II 2,4T Automat. S automatickou převodovkou jsem doposud nejezdil a tudíž nemám téměř žádné zkušenosti. Potřeboval bych poradit zda někdo nemá zkušenost nebo podobný problém. Pří jízdě menčí rychlostí cca 40km se mi občas stane (v intervalu cca 30-50km, velmi orientační), že mi na zlomek sekundy vylétnou otáčky cca 3000-3500 a teprve potom převodovka zařadí rychlost, trochu to cukne a auto jede úplně normálně jako do té doby. Zatím se mi to nikdy nestalo při vyšších rychlostech, ale vždy tak jak jsem popsal. S autem jsem zatím najezdil cca 500km, ale již několikrát mi to toto udělalo. Kdybyste někdo věděl v čem by mohl být problém dejte prosím vědět. Jinak auto má najeto cca 140000km (ověřeno v servisu volvo), historie bezproblémů, olej v převodovce dosud měněn nebyl. Dle servisu nebyl dříve žádný předpis pro výměnu oleje, nyní již snad volvo vydalo předpis a doporučuje výměny olejů. Jinak převodovka chodí velmi pěkně, žádné cukání ani jiné projevy.
_________________
V70II 2,4T Automat

Offline
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 1283
Registrován: 15 roků 11 měsíců
Bydliště: Tábor
Vůz: V60

#2 V70II 2,4T Automat občasný problém řazení

Příspěvek od Dural8 »

Uz jsem Ti odpovedel. Vymen olej a doufej ze to bude dobry. Mas tam bordel a ten muze delat nepresnosti v razeni ( v tech pistkach co 'prepinaji rychlosti' ). Co vic chces slyset? Ze je to normalni? Tak normalni to neni a jestli to bude delat i po vymene oleje, tak je to vhodne na rozebrani, vycisteni a to bude to nejmensi co by pro to slo udelat. Nic jineho by se snad menit nemuselo, bo to ma tak malo najeto, ale jestli se nekdo k tomu automatu choval neradsky, tak i po 140t km muze byt na vhodny repas. ( s nejvetsi pravdepodobnosti neni Tvuj pripad )
_________________
V60 D4

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 329
Registrován: 16 roků 6 měsíců
Bydliště: Pohjola

#3 V70II 2,4T Automat občasný problém řazení

Příspěvek od Ykka »

Olej je základ, kdo nemaže, nejede ;-)

Offline
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 3
Registrován: 15 roků 1 měsíc
Bydliště: Pardubice

#4 V70II 2,4T Automat občasný problém řazení

Příspěvek od Kraken »

Měl jsem takovou představu, že asi začnu tím olejem, že to není úplně v pohodě mě také napadlo, jinak bych se na to neptal, ale ta auta jsou samá elektronika a nevím zda je to čistě záležitost převodovky, nebo zda to může ovlivňovat např. řídící jednotka nebo já nevím, který čert v tom autě. Ale každopádně děkuji za příspěvky. Z té výměny mám maličko strach, protože jsem sylšel, že se už i stalo, že se vyměnil olej v automatu s vyšším nájezdem a převodovka se sesypala, ale doufám, že to byl nějaký ojedinělý případ. Samozřejmě pokud člověk mění řádně od začátku tak by asi problém neměl nastat. Zatím díky.
_________________
V70II 2,4T Automat

ok2ucx
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 2620
Registrován: 15 roků 10 měsíců
Bydliště: Beskydy
Vůz: V90CC-T6/S80-V8/740/940/C30
Kontaktovat uživatele:

#5 V70II 2,4T Automat občasný problém řazení

Příspěvek od ok2ucx »

Výměna oleje asi není špatný začátek, doporučuji někoho, kdo to umí a nedělá to poprvé. Je asi dobré vědět, jaký je přesně postup, protože jinak dopadneš jako předchozí majitel mého vozítka, který (byť schopný automechanik, ale s automaty zkušenosti neměl) povolil "šroub", kterým si myslel, že tam napustí nový olej a měl vyděláno (na repas převodovky). Ten šroub drží jakýsi brzdící řemen a spravit to bez rozdělání převodovky je nemožné.
Pak musel pustit solidní slevu a repas jsem si nechal udělat tady.

Taky možná budeš řešit otázku, jaký olej: viewtopic.php?f=4&t=16957 a viewtopic.php?f=4&t=16312

O tom, jak se mění olej tak, abys ho vyměnil všechen, jsem na webu našel tento návod http://www.volvoxc.com/forums/showthread.php?t=5668 - prý to není žádná velká věda, ten kdo umí vyměnit motorvý olej, tohle zvládne taky. (doplněno 31/3)

Tak zlom vaz.

Pavel
_________________
.::. V90CC T6 2018 .::. S80 V8 2007 .::. 940 2.3 1995 .::. 940 Polar 1994 .::. 740 Turbo 1988 .::.
Repase/klonování/párování elektroniky VOLVO - DIM / ICM / ECM / CEM / DEM / SAS & Optimalizace motoru
Start nezávislého topení z telefonu, vzdálená diagnostika: VDD - https://d5t5.com/article/vdash-vdd-dongle
https://D5T5.com https://d5t5.com/helpdesk
Specializovaný Volvo servis - CarDiag.info

Offline
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 3
Registrován: 15 roků 1 měsíc
Bydliště: Pardubice

#6 V70II 2,4T Automat občasný problém řazení

Příspěvek od Kraken »

Díky za připomínky a odkazy, je to kolikrát docela zajímavé čtení, olej nechám vyměnit v servisu Volvo, myslím si tak během jednoho týdne. Tak předpokládám, že s tím zkušenosti mají. :)
_________________
V70II 2,4T Automat
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „850 / 60 / 70 / 80 / 90 / XC - opravy“