JAK TO VYPADA KDYZ SE NEMENI OLEJ V PREVODOVCE !!!

850 a novější modely řad C/S/V/XC
  • Autor
  • Zpráva
hoffi
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 308
Registrován: 17 roků
Bydliště: Reichenberg Region / Carlsbad Region
Vůz: 2xV70
Bydliště: Reichenberg Region / Carlsbad Region

#51 JAK TO VYPADA KDYZ SE NEMENI OLEJ V PREVODOVCE !!!

Příspěvek od hoffi »

Zbynek píše:
martinopel píše: To znamená,že v difu je nějaké čerpadlo?Nebo jakým způsobem funguje filtrace oleje??Na Volvu jsem se s filtry v difu nesetkal,tak by mne to zajímalo.
Je to takovi mali ***** neco jako sitko do strikacky a cerpadlo tam neni to vytvari vlastne diferak.
Tak teď nevím,jestli něco jako sítko do stříkačky opravdu funguje jako filtr oleje v diferáku.
Když se mluvilo o těch Oktávkách,pokud se nepletu ty už mají dle výrobce taky doživotní náplň v převodovkách,tuším že v manuálu se pouze dočteš o dolévání oleje do převodovky či diferenciálu.
_________________
Je : V70 r.v. 1999 , V70 [ B 5244 S2] r.v 2003
Bylo: Saab 900SE 2.0T ( B204L - 136kw/185k) r.v.1994 "Black snake",850 T5 estate 2.3T r.v. 1994 "RED DWARF",850 GLE estate 2.5 10v r.v.1993

selap
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 1322
Registrován: 17 roků 6 měsíců
Bydliště: Brno
Vůz: V70 III D3 AT '12

#52 JAK TO VYPADA KDYZ SE NEMENI OLEJ V PREVODOVCE !!!

Příspěvek od selap »

hoffi píše: Když se mluvilo o těch Oktávkách,pokud se nepletu ty už mají dle výrobce taky doživotní náplň v převodovkách,tuším že v manuálu se pouze dočteš o dolévání oleje do převodovky či diferenciálu.
A není to tím naznačeno?Když se to dá a má se to dolívat,tak je dobré to po čase i vyměnit.
_________________
V70III D3 aut. 2012
bylo 760 GLE 2.4 TD 1986,V70I 2.4 Tdi 1999, V70II 2.5TDI 01 man.

hroch32
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 782
Registrován: 16 roků 6 měsíců
Bydliště: Budkov, Vimperk

#53 JAK TO VYPADA KDYZ SE NEMENI OLEJ V PREVODOVCE !!!

Příspěvek od hroch32 »

deanoli píše:
VanThomas píše:K tomu předepsané/nepředepsané, nevím jak u 850 a novějších, ale u 7x 9x je výměna oleje v převodovce a diferenciálu předepsaná určitě.
Dokonce ani nemůže dojít k záměně. i do manuálních převodovek patří ATF
neni

nepatří

nesrovnávat

;-)
Tohle a reakce jsem nějak nepobral. Můžete to vysvětlit i nám natvrdlejším? Myšleno nesrovnávat 700/900 a 850? Neni a nepatří tudíž platí na 850? Nebo jsem totálně mimo?
_________________
Volvo 850 kombi, B5254, 1996
Volvo 740 kombi, B230F, 1990 - bylo => pojízdný kombajn na Mazdy; třeba ji od Adama koupím časem zpátky

Offline
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 62
Registrován: 19 roků
Bydliště: Kroměříž
Vůz: S80 II D5
Bydliště: Kroměříž

#54 JAK TO VYPADA KDYZ SE NEMENI OLEJ V PREVODOVCE !!!

Příspěvek od honza.850 »

Zdravím, můžu mít též jeden skromný dotaz? Když tady byla řeč o tom jestli měnit či neměnit. Zajímalo by mě jaký dát ted olej do převodovky na 850 TDI manuál??? Jen jsem ho kontroloval, ale rád bych vyměnil pro klid duše. Vždyt přeci novým olejem nemůžeš nic pokazit ne? ;-)
Problém je, že nevím jaký olej dát, specifikaci, v katalogu castrol, i v nějakých jiných prostě píšou že olej do toho auta je dle výrobce.
Kdyby jste někdo veděl, písněte. Děkuji :palec:
_________________
VOLVO S80 II D5

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 6
Příspěvky: 275
Registrován: 16 roků 3 měsíce
Bydliště: Kostelec

#55 JAK TO VYPADA KDYZ SE NEMENI OLEJ V PREVODOVCE !!!

Příspěvek od deanoli »

hroch32 píše:
deanoli píše:
neni

nepatří

nesrovnávat

;-)
Tohle a reakce jsem nějak nepobral. Můžete to vysvětlit i nám natvrdlejším? Myšleno nesrovnávat 700/900 a 850? Neni a nepatří tudíž platí na 850? Nebo jsem totálně mimo?
není: u modelu 700/900 je náplň v manuální převodovce udáváná výrobcem jako doživotní (alespoň u modelů se kterými mám zkušenost) = nemění se.
Pokud se mrkneš na můj dřívější příspěvek, tak osobně bych doporučoval olej po cca 10-ti letech přeci jen vyměnit - o více než 10-ti leté chemické a oxidační stabilitě mám pochybnosti i u kvalitních olejů.

nepatří: do manuálních převodovek nepatří olej který se používá do automatických, oba mají jinou specifikaci. Jen znovu opakuji že v případě jakýchkoliv i sebemenších pochybností ohledně specifikace olejů je vždy nejlepší obrátit se na autorizovaný servis. Volvo oleje dodává jako náhradní díl a rozdíl v ceně je oproti možným náhradám nepatrný. Zejména ve světle škod, které nesprávný olej může v převodovce způsobit.

nesrovnávat: nesnažit se porovnávat auta, jestliže např. VW výměnu oleje doporučuje pak to neznamená že se musí vyměnit i u Volva. S ohledem na konstrukci převodovek také neplatí že převodový olej určený do pasáta lze nalít i do 850. Také u Volva jsou rozdíly - např. 700/900 je zadohrab s diferenciálem zvlášť na zadní nápravě, moderní auta mají převodovku s diferenciálem v jedný krabici.

Snad jsem tímto svůj předchozí stručný příspěvek vyjasnil. Platí tučně vyznačená věta, partyzánský přístup nebo metoda pokusů/omylů se v případě olejů nevyplácí!

Kdo (správně) maže ten jede! :D
_________________
měl jsem: 740 2,4D
nyní: 940 2,0T bílá, V40 1.6 violet

travex
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 1050
Registrován: 20 roků 5 měsíců
Bydliště: Praha

#56 JAK TO VYPADA KDYZ SE NEMENI OLEJ V PREVODOVCE !!!

Příspěvek od travex »

deanoli píše:
není: u modelu 700/900 je náplň v manuální převodovce udáváná výrobcem jako doživotní (alespoň u modelů se kterými mám zkušenost) = nemění se.

nepatří: do manuálních převodovek nepatří olej který se používá do automatických, oba mají jinou specifikaci. Jen znovu opakuji že v případě jakýchkoliv i sebemenších pochybností ohledně specifikace olejů je vždy nejlepší obrátit se na autorizovaný servis. Volvo oleje dodává jako náhradní díl a rozdíl v ceně je oproti možným náhradám nepatrný. Zejména ve světle škod, které nesprávný olej může v převodovce způsobit.
u modelu 700/900 prevodovky M46, M46OD a M47 je vymena predepsana po 60 tkm, predovodky AWxx a ZF4HP22 take vymena po 60 tkm, pri velkem zatizeni provozem zkraceni intervalu az na 40 tkm - takze se meni jak v manualech tak automatech. M90 by mohla bejt dozivotni, ale tusim ze je predpis na 120 km na vymenu oleje, ale nemam po ruce predpis pro tuhle prevodovku.

Do prevodovek M46/47 patri olej ATF F nebo ATF G
Do prevodovek AWxx/ZF4HP22 patri uplne stejny olej.... takze do manualni almary patri stejny olej jako do automatu.....
_________________

XC70 II Ocean Race/R B5244T3 ARD AUT 2002
MB W169 266.920 AUT 2005
BMW F800ST 2008
Romet Pony M301 1988

VanThomas
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 1193
Registrován: 18 roků 3 měsíce
Vůz: 745 D24T M46+OD 90'
Bydliště: Praha 3

#57 JAK TO VYPADA KDYZ SE NEMENI OLEJ V PREVODOVCE !!!

Příspěvek od VanThomas »

travex píše:
u modelu 700/900 prevodovky M46, M46OD a M47 je vymena predepsana po 60 tkm, predovodky AWxx a ZF4HP22 take vymena po 60 tkm, pri velkem zatizeni provozem zkraceni intervalu az na 40 tkm - takze se meni jak v manualech tak automatech. M90 by mohla bejt dozivotni, ale tusim ze je predpis na 120 km na vymenu oleje, ale nemam po ruce predpis pro tuhle prevodovku.

Do prevodovek M46/47 patri olej ATF F nebo ATF G
Do prevodovek AWxx/ZF4HP22 patri uplne stejny olej.... takze do manualni almary patri stejny olej jako do automatu.....
:tlesk: :tlesk: travex byl rychlejší
jak jsem už psal výš RTFMF na internetu jsou volně a tohle všechno tam je!
_________________
V70 B5254T AW50 98'
bylo 745 D24T M46+OD 90'

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 7
Příspěvky: 4151
Registrován: 18 roků 4 měsíce
Bydliště: R.I.P.
Vůz: ---
Bydliště: Jindřichův Hradec

#58 JAK TO VYPADA KDYZ SE NEMENI OLEJ V PREVODOVCE !!!

Příspěvek od dali »

VanThomas píše:RTFMF
:shock: :?: WTF :?: čeho je to RTFMF zkratka? Zní to že by do toho mohlo pasovat něco dost sprostýho :mrgreen:

VanThomas
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 1193
Registrován: 18 roků 3 měsíce
Vůz: 745 D24T M46+OD 90'
Bydliště: Praha 3

#59 JAK TO VYPADA KDYZ SE NEMENI OLEJ V PREVODOVCE !!!

Příspěvek od VanThomas »

dali píše:
VanThomas píše:RTFMF
:shock: :?: WTF :?: čeho je to RTFMF zkratka? Zní to že by do toho mohlo pasovat něco dost sprostýho :mrgreen:
Jak tě něco takovýho může vůbec napadnout :twisted:
Read The Fine Manual First 8)
_________________
V70 B5254T AW50 98'
bylo 745 D24T M46+OD 90'

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 7
Příspěvky: 4151
Registrován: 18 roků 4 měsíce
Bydliště: R.I.P.
Vůz: ---
Bydliště: Jindřichův Hradec

#60 JAK TO VYPADA KDYZ SE NEMENI OLEJ V PREVODOVCE !!!

Příspěvek od dali »

VanThomas píše:
Read The Fine Manual First 8)
Fine? :shock: To se mi tam moc nezdá 8)

jou81
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 7
Příspěvky: 1038
Registrován: 16 roků 1 měsíc
Bydliště: Brno / Hradec Králové
Vůz: XC90 MY17 Inscription

#61 JAK TO VYPADA KDYZ SE NEMENI OLEJ V PREVODOVCE !!!

Příspěvek od jou81 »

Read The Fuck Manual First :D
_________________
https://www.zidekmir.cz/ - Volvo diagnostika s úsměvem, v Brně zdarma :-)
Oprava přístrojovek a jiné elektroniky z S/V/XC s doživotní zárukou :-) tel. 602749614

S80 V8 Executive, XC90 2017 Inscription, ice white. S60R MY05. Byla S80 T6 200kw MY04, S60 D5 2002.

hroch32
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 782
Registrován: 16 roků 6 měsíců
Bydliště: Budkov, Vimperk

#62 JAK TO VYPADA KDYZ SE NEMENI OLEJ V PREVODOVCE !!!

Příspěvek od hroch32 »

Děkuji za vysvětlení i odbornou debatu. Jen doufám, že tyto znalosti v blízké době nevyužiju, že to hučení je skutečně ložisko....

OT: RTFuc*ingMF - Jsem netušil to druhé F, first mě nějak nenapadlo :)
_________________
Volvo 850 kombi, B5254, 1996
Volvo 740 kombi, B230F, 1990 - bylo => pojízdný kombajn na Mazdy; třeba ji od Adama koupím časem zpátky

standa
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 1741
Registrován: 19 roků 11 měsíců
Bydliště: Brno
Vůz: Amazon, 1800ES, 240, 480, 740,760, T603
Participant x 1

#63 JAK TO VYPADA KDYZ SE NEMENI OLEJ V PREVODOVCE !!!

Příspěvek od standa »

travex píše: u modelu 700/900 prevodovky M46, M46OD a M47 je vymena predepsana po 60 tkm, predovodky AWxx a ZF4HP22 take vymena po 60 tkm, pri velkem zatizeni provozem zkraceni intervalu az na 40 tkm - takze se meni jak v manualech tak automatech. M90 by mohla bejt dozivotni, ale tusim ze je predpis na 120 km na vymenu oleje, ale nemam po ruce predpis pro tuhle prevodovku.

Do prevodovek M46/47 patri olej ATF F nebo ATF G
Do prevodovek AWxx/ZF4HP22 patri uplne stejny olej.... takze do manualni almary patri stejny olej jako do automatu.....
Doufám, že se všichni shodneme na tom, že převodovkám hlavně škodí, když se točí - olejem se snažíme pouze oddálit její zničení :D .
Zbyněk trochu přehání a já se mu nedivím - jako opravář přijde do styku jen s katastrofama, autama po bouračkách a s přecejchovanýma ;-) tachometrama - ale za vraty jeho servisu se prohání tisíce aut bez problémů i s nevyměněným olejem...(navíc nevěřím, že by té vysypané převodovce na fotkách na začátku vlákna nějaká výměna oleje pomohla).
Trochu jsem lovil infomace ohledně výměn olejů v návodech pro obsluhu vozu. Mám celkem sedm návodů, šest pro volvo 200 a jeden pro 700 (předpokládám, že převodovka M46, příp. M46OD ve volvu 700/900 je stejná jako ve volvu 200 - stejné výkony, váhy, převody v difu) :
- v roce 1975 je předepsán převodový olej 80W-90, výměna po 40.000km
- v následujících letech je předepsán ATF a s jedinou výjimkou (rok 1978) se výměna výslovně nepožaduje nebo se o převodovce vůbec nepíše (čili netřeba se o ni starat)
- pro převodovky ve vozech se silnějšími motory (B27, turbo verze) se nepožaduje zvlášní zacházení s převodovkou (lepší olej, výměny,...)
- pro automaty (BW35, 55) se někdy výměna výslovně nepožaduje
- vždy je nutná výměna všech olejů po prvním tisíci km
- ve všech návodech je doporučení pro namáhané vozy výměnu provést, příp. interval výměny zkrátit

Míru zdar a převodům zvlášť!

(v příloze je kopie z Greenbooku, piktogram je jasný a kdo umí anglicky, tak si to i přečte)
Přílohy
Capture-1.jpg
Capture-1.jpg (74.07 KiB) Zobrazeno 2347 x
_________________
121 Amazon, B20A, 1970
244 GL, 1980, B21A, Tuzex
3x 240 kombi, 1991-3, B200F, B230F, Super Polar, Eaton Diff Locker, Standheizung
Tatra 603, 1970, V8

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 23
Příspěvky: 111
Registrován: 16 roků 6 měsíců
Bydliště: Blučina, Havlickova 106
Kontaktovat uživatele:

#64 JAK TO VYPADA KDYZ SE NEMENI OLEJ V PREVODOVCE !!!

Příspěvek od Zbynek »

standa píše:
travex píše: u modelu 700/900 prevodovky M46, M46OD a M47 je vymena predepsana po 60 tkm, predovodky AWxx a ZF4HP22 take vymena po 60 tkm, pri velkem zatizeni provozem zkraceni intervalu az na 40 tkm - takze se meni jak v manualech tak automatech. M90 by mohla bejt dozivotni, ale tusim ze je predpis na 120 km na vymenu oleje, ale nemam po ruce predpis pro tuhle prevodovku.

Do prevodovek M46/47 patri olej ATF F nebo ATF G
Do prevodovek AWxx/ZF4HP22 patri uplne stejny olej.... takze do manualni almary patri stejny olej jako do automatu.....
Doufám, že se všichni shodneme na tom, že převodovkám hlavně škodí, když se točí - olejem se snažíme pouze oddálit její zničení :D .
Zbyněk trochu přehání a já se mu nedivím - jako opravář přijde do styku jen s katastrofama, autama po bouračkách a s přecejchovanýma ;-) tachometrama - ale za vraty jeho servisu se prohání tisíce aut bez problémů i s nevyměněným olejem...(navíc nevěřím, že by té vysypané převodovce na fotkách na začátku vlákna nějaká výměna oleje pomohla).
Trochu jsem lovil infomace ohledně výměn olejů v návodech pro obsluhu vozu. Mám celkem sedm návodů, šest pro volvo 200 a jeden pro 700 (předpokládám, že převodovka M46, příp. M46OD ve volvu 700/900 je stejná jako ve volvu 200 - stejné výkony, váhy, převody v difu) :
- v roce 1975 je předepsán převodový olej 80W-90, výměna po 40.000km
- v následujících letech je předepsán ATF a s jedinou výjimkou (rok 1978) se výměna výslovně nepožaduje nebo se o převodovce vůbec nepíše (čili netřeba se o ni starat)
- pro převodovky ve vozech se silnějšími motory (B27, turbo verze) se nepožaduje zvlášní zacházení s převodovkou (lepší olej, výměny,...)
- pro automaty (BW35, 55) se někdy výměna výslovně nepožaduje
- vždy je nutná výměna všech olejů po prvním tisíci km
- ve všech návodech je doporučení pro namáhané vozy výměnu provést, příp. interval výměny zkrátit

Míru zdar a převodům zvlášť!

(v příloze je kopie z Greenbooku, piktogram je jasný a kdo umí anglicky, tak si to i přečte)
Vis neda se rict ze prehanim protoze nedelam jenom ty co uz jsou vysipane ale i ty v kterych se meni jenom olej, ted taky byl S60 jou81 a zkus se ho zeptat co mu teklo s prevodovky za spinu byl u toho a kdyby tak jezdil jeste treba rok tak by toho moc nenajezdil a to neni predci zas tak stare auto aby s toho tekl humus misto oleje.nebo se pletu??
_________________
Mercedes E320 lorin.Volvo V40 1.6 16V

standa
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 1741
Registrován: 19 roků 11 měsíců
Bydliště: Brno
Vůz: Amazon, 1800ES, 240, 480, 740,760, T603
Participant x 1

#65 JAK TO VYPADA KDYZ SE NEMENI OLEJ V PREVODOVCE !!!

Příspěvek od standa »

A kde se v joudově převodovce ten humus vzal? Buď je převodovka těsně před smrtí kvůli poruše a výměna oleje to nezachrání, nebo má jouda přecejchovanej ;-) tachometr a převodovka je těsně před smrtí opotřebením - čili jsi zase viděl (blížící se) katastrofu :)

Nepamatuju si, že bych někdy z převodovky vylil špínu - vždy jen čistý ATF. A pochopitelně jsem utřel z magnetu na vypouštěcím šroubu kovový otěr.
Určitě bude mít na kvalitu oleje příznivý vliv skutečnost, že u převodovek s overdrivem se olej aktivně čerpá přes filtr.
_________________
121 Amazon, B20A, 1970
244 GL, 1980, B21A, Tuzex
3x 240 kombi, 1991-3, B200F, B230F, Super Polar, Eaton Diff Locker, Standheizung
Tatra 603, 1970, V8

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 6
Příspěvky: 275
Registrován: 16 roků 3 měsíce
Bydliště: Kostelec

#66 JAK TO VYPADA KDYZ SE NEMENI OLEJ V PREVODOVCE !!!

Příspěvek od deanoli »

standa píše:A kde se v joudově převodovce ten humus vzal? Buď je převodovka těsně před smrtí kvůli poruše a výměna oleje to nezachrání, nebo má jouda přecejchovanej ;-) tachometr a převodovka je těsně před smrtí opotřebením
....nebo někdo měnil olej a nedělal si hlavu se specifikací.

Už jsem to chtěl nechat být ale někde jsem tady četl že do manuálů se používá ten samý olej jako do automatů.
Tyhle informace by tu neměly být - někdo se podle nich bude řídit a skončí u Zbyňka. U některých starších manuálních převodovek ATF ano, ale zase není ATF jako ATF.
Například ATF typ F, G je stará fordí specifikace z r.1967 pro automatické převodovky. Od té doby byly tyto oleje dále vyvíjeny a poslední podobná specifikace je DEXRON IV. Aby to nebylo totiž jednoduché tak většina automobilek používá své označení specifikací a olejáři bojují o jejich získání protože to samozřejmě znamená dobrý byznys. To že to také znamená spousta (=drahé) testování na které různí levní garážoví míchači nedosáhnou je myslím evidentní.
Určitě bych jen podpořil, že správná výměna nic nezkazí a pokud bych měl v autě (převodovce) z roku 1990 ještě původní olej tak manuál nemanuál bych se snažil o jeho výměnu.
_________________
měl jsem: 740 2,4D
nyní: 940 2,0T bílá, V40 1.6 violet

jou81
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 7
Příspěvky: 1038
Registrován: 16 roků 1 měsíc
Bydliště: Brno / Hradec Králové
Vůz: XC90 MY17 Inscription

#67 JAK TO VYPADA KDYZ SE NEMENI OLEJ V PREVODOVCE !!!

Příspěvek od jou81 »

Nejsem jouda, to pro začátek :roll: Ano, olej opravdu nevypadal vábně, to je fakt. Jestli je tachmotr přetočený, to nepopírám a raději to neřeším - ale ze zkušenosti vím že naprosta vetšina auto ho má přetočený. Taky vím že tenhle chlapík: http://www.kupauto.unas.cz přetáčí o 106, a to klidně i o právě 106 000 km. Ta Primera co jsem mu tam nechal, měla servisku a 256tis KM /motor jako hodinky/ - dneska má 146tis km a serviska v koši.

Ale to jen tak okrajově, spíš se zeptám - výměna oleje pomůže převodovce nebo uškodí? Odpověď je asi jasná, dál to neřeším...
_________________
https://www.zidekmir.cz/ - Volvo diagnostika s úsměvem, v Brně zdarma :-)
Oprava přístrojovek a jiné elektroniky z S/V/XC s doživotní zárukou :-) tel. 602749614

S80 V8 Executive, XC90 2017 Inscription, ice white. S60R MY05. Byla S80 T6 200kw MY04, S60 D5 2002.

standa
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 1741
Registrován: 19 roků 11 měsíců
Bydliště: Brno
Vůz: Amazon, 1800ES, 240, 480, 740,760, T603
Participant x 1

#68 JAK TO VYPADA KDYZ SE NEMENI OLEJ V PREVODOVCE !!!

Příspěvek od standa »

jou81 píše:Nejsem jouda, to pro začátek :roll:
pardon, ale máš jméno jak nějakej robůtek, špatně se to skloňuje...
_________________
121 Amazon, B20A, 1970
244 GL, 1980, B21A, Tuzex
3x 240 kombi, 1991-3, B200F, B230F, Super Polar, Eaton Diff Locker, Standheizung
Tatra 603, 1970, V8

Peťo-goalie
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 341
Registrován: 16 roků 8 měsíců

#69 JAK TO VYPADA KDYZ SE NEMENI OLEJ V PREVODOVCE !!!

Příspěvek od Peťo-goalie »

standa píše:
jou81 píše:Nejsem jouda, to pro začátek :roll:
pardon, ale máš jméno jak nějakej robůtek, špatně se to skloňuje...
:mrgreen: :lol: standa Alenka Ti odkazuje ze ci jej nepredas 603 :lol:

Offline
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 62
Registrován: 19 roků
Bydliště: Kroměříž
Vůz: S80 II D5
Bydliště: Kroměříž

#70 JAK TO VYPADA KDYZ SE NEMENI OLEJ V PREVODOVCE !!!

Příspěvek od honza.850 »

Zdravím, pánové pěkně se ta diskuze rozjela. To je jen dobře. Ale tak nějak jsem v tom nepochopil, příspěvek je odpoved na mou otázku :lol:
Jaký olej do 850 TDI manual převodovka M56 ??? Chtěl znát přesnou specku např. 70w90 atd.....
a né jak se píše ve všech tabulkách, "specializovaný olej VOLVO 11.60.64673511946873215497531216879654 ;-)
_________________
VOLVO S80 II D5

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 6
Příspěvky: 275
Registrován: 16 roků 3 měsíce
Bydliště: Kostelec

#71 JAK TO VYPADA KDYZ SE NEMENI OLEJ V PREVODOVCE !!!

Příspěvek od deanoli »

honza.850 píše:Zdravím, pánové pěkně se ta diskuze rozjela. To je jen dobře. Ale tak nějak jsem v tom nepochopil, příspěvek je odpoved na mou otázku :lol:
Jaký olej do 850 TDI manual převodovka M56 ??? Chtěl znát přesnou specku např. 70w90 atd.....
a né jak se píše ve všech tabulkách, "specializovaný olej VOLVO 11.60.64673511946873215497531216879654 ;-)
Nebudeš mě mít rád ale poradím Ti jen že jde o olej dodávaný jako náhradní díl pod číslem 1161645. Z tohoto důvodu Ti nic jiného nedoporučím - nerad bych abys mě pak honil kvůli zničený převodovce. 8)
Bez jakékoliv záruky Ti mohu jen napovědět že olej splňující tuto specifikaci (VOLVO STD. 97308) dělá například ARAL. :lol:
_________________
měl jsem: 740 2,4D
nyní: 940 2,0T bílá, V40 1.6 violet

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 7
Příspěvky: 4151
Registrován: 18 roků 4 měsíce
Bydliště: R.I.P.
Vůz: ---
Bydliště: Jindřichův Hradec

#72 JAK TO VYPADA KDYZ SE NEMENI OLEJ V PREVODOVCE !!!

Příspěvek od dali »

Na kolik asi můžou ty 2 litry převoďáku koupený ve Volvu vyjít? :roll: Litr? Maximálně. Jestli to někoho zruinuje, co s ním potom udělá lehlá převodovka ;-) :mrgreen:

Peťo-goalie
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 341
Registrován: 16 roků 8 měsíců

#73 JAK TO VYPADA KDYZ SE NEMENI OLEJ V PREVODOVCE !!!

Příspěvek od Peťo-goalie »

dali píše:Na kolik asi můžou ty 2 litry převoďáku koupený ve Volvu vyjít? :roll: Litr? Maximálně. Jestli to někoho zruinuje, co s ním potom udělá lehlá převodovka ;-) :mrgreen:
cca 300korun za liter

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 3094
Registrován: 18 roků 4 měsíce
Bydliště: Teplicko
Vůz: TeslaS85D,Volvo S60 2.4T,V70 2.4,850T-5R
Bydliště: Bílina

#74 JAK TO VYPADA KDYZ SE NEMENI OLEJ V PREVODOVCE !!!

Příspěvek od eLzyx »

nejde mi do hlavy, že se tohle řeší asi jen u Volva. Zkusil jsem prolézt náhodně pár diskuzních fór různých autoklubů a kde nic tu nic, o výměnách oleje v převodovkách ani vidu ani slechu (je otázka jestli olej nemění, nebo se mění běžně, proto nemají důvod o tom diskutovat).

Mám pOPELnici, která má namotáno přes 300 000km (spíš už tak přes půlmega), řazení u ní probíhalo vždy stylem hééén, voe, héééén a někdy i rychleji :mrgreen: , olej ani nevím jestli tam je (v manuálu je taktéž "olej není potřeba měnit, náplň je celoživotní"), přesto převodovka funguje perfektně. Jo jasně je to o jiném zatížení, o jiném teplotním namáhání, ale i tak si říkám, že soudruzi ze Sweden někde udělali chybu. Minimálně v chybném popisu postupu údržby a informování svých autorizovaných servisů o nutnosti pravidelných výměn oleje(i když co se divím, když ani nemění vodní pumpu s rozvodama :mad: ).
_________________
je: Millennium Falcon Tesla model S 85D 2015, Solid White; andělíček můj strážníček S60 2.4T 147kW 2001, Maya Yellow; Strup 850 T5R 7 místné kombi 177kW 1994, Cream Yellow (schovaná pod Stone Black); Weisser Riese - bílý obr V70 2.4i 103kW 2001, Polar White; lehárošwágen VW T2b 1.6 37,5kW 1973, Kansas Beige/Pastel White
bylo: S80 se zadřenou 2.5T avtomat AWD 2004; Volvo C70 T5 (B5234T3) 1999

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 7
Příspěvky: 4151
Registrován: 18 roků 4 měsíce
Bydliště: R.I.P.
Vůz: ---
Bydliště: Jindřichův Hradec

#75 JAK TO VYPADA KDYZ SE NEMENI OLEJ V PREVODOVCE !!!

Příspěvek od dali »

2 eLzyx: jestli to neni vo tom, že u jiných značek zbytek auta nemá šanci se dožít smrti převodovky ;-)
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „850 / 60 / 70 / 80 / 90 / XC - opravy“