Kouř od volantu, nefunkční airbag a cvakající akustické relé S40

  • Autor
  • Zpráva
Offline
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 27
Registrován: 3 roky 8 měsíců
Bydliště: Brno
Vůz: Volvo S60 D3 110kW 2017

#1 Kouř od volantu, nefunkční airbag a cvakající akustické relé S40

Příspěvek od frantaklika »

Zdravím všechny, po opravě 1. části auta, kdy mi peníze sežraly celou peněženku řeším další problém. V jiné kategorii fóra jsem se zmínil o prasklé pružině, tak to jsem vyřešil opravou na koleni, ale co se nestalo .... nastal další problém, teda spíše problémy.

Na dálnici za jízdy se mi zakouřilo od volantu a vůbec nevím proč. Podle jedné fb skupiny to prý není potřeba řešit, protože dva borci mi potvrdili stejný problém a auto tak mají už xxx měsíců a nemá to žádný vliv na řízení nebo tak, ale přesto by mě zajímalo čím to může být. Další věc je extrémně otravné akustické relé, které mi cvaká v průběhu jízdy kdy a jak se mu zachce a je to fakt otravné a nevím co dělat, abych toto cvakání eliminoval.

Poslední ze dvou bodů je kontrolka airbagu, která mi začala svítit poté, co jsem zapojil konektor pod sedadlem. V servise mi to projel diagnostikou a řekl, že to bude asi na výměnu airbagu, ale že na to není teď u nich čas a já to auto už potřeboval, takže teď se ptám jestli měl někdo s airbagem podobný problém, nechci totiž hned rozebírat auto a vyndavat sedačku. Ještě se vrátím ke slovům servisáka ,,Tohle je častý problém Volva".

A poslední věc, která mě zajímá je, že když jsem hledal chybu u akustického relé, tak jsem lezl po volant, kde jsou některé pojistky a relé. Popravdě nevím k čemu to relé je, protože na netu jsem se nedohledal a uživatelskou příručku nemám, ale je to třetí relé zleva a to relé fakt brutálně žhaví. Zatímco ostatní relé jsou studená, tak tohle relé vaří a nevím proč.

Díky moc za Vaše rady. Pořád jsem mezi Volvem zelenáč, takže furt něco objevuji.

Volvo S40 1.9Di 2003

Warcz
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 5128
Registrován: 5 roků 6 měsíců
Bydliště: Brno
Vůz: V70 II 2,5T AWD AT

#2 Kouř od volantu, nefunkční airbag a cvakající akustické relé S40

Příspěvek od Warcz »

Která ?
Přílohy
S40-02.png
S40-01.png
_________________
Volvo V70 2,5T 154kW 2007 AT AWD, Spotřeba 12l/100km (Galerie)
Bylo: Polo 1,9SDI 47kW 2003 140000km, Spotřeba 4,71l/100km

Warcz
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 5128
Registrován: 5 roků 6 měsíců
Bydliště: Brno
Vůz: V70 II 2,5T AWD AT

#3 Kouř od volantu, nefunkční airbag a cvakající akustické relé S40

Příspěvek od Warcz »

Ještě jsem našel tohle
Přílohy
s40-04.png
S40-03.png
S40-03.png (80.37 KiB) Zobrazeno 202 x
_________________
Volvo V70 2,5T 154kW 2007 AT AWD, Spotřeba 12l/100km (Galerie)
Bylo: Polo 1,9SDI 47kW 2003 140000km, Spotřeba 4,71l/100km
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „C30 / S40 / V40 / V50 - opravy“