stabilizacni tycky a ulozeni stabilizatoru

  • Autor
  • Zpráva
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 87
Registrován: 12 roků 5 měsíců
Bydliště: praha

#1 stabilizacni tycky a ulozeni stabilizatoru

Příspěvek od norcofiala »

Zdravim.
Nastal mi takovy problem a nevim kde sem udelal chybu.
Auto mam rv 2000 v obchde sem si objednal tycky dle popisku na muj vuz, ale sou kratke. Jak bezpecne poznam ze mam rv 2000 a ne 2001-2004.
je mozny ze ke konci roku 2000 se uz montovaly dily z rocniku 2001? ty sou delsi prave.

A jeste bych potreboval poradit nejaky figl jak vymenit ulozeni torzky aniz bych musel nejak extra rozdelavat komplet napravu, pristup k nim je jak k penezum ...
Dekuju Tomas
_________________
VOLVO V40 combi , B4204T3 - r.2001

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 177
Registrován: 12 roků 10 měsíců
Bydliště: Kolín
Vůz: VOLVO
Kontaktovat uživatele:

#2 stabilizacni tycky a ulozeni stabilizatoru

Příspěvek od vlado82 »

norcofiala píše:Zdravim.
Nastal mi takovy problem a nevim kde sem udelal chybu.
Auto mam rv 2000 v obchde sem si objednal tycky dle popisku na muj vuz, ale sou kratke. Jak bezpecne poznam ze mam rv 2000 a ne 2001-2004.
je mozny ze ke konci roku 2000 se uz montovaly dily z rocniku 2001? ty sou delsi prave.

A jeste bych potreboval poradit nejaky figl jak vymenit ulozeni torzky aniz bych musel nejak extra rozdelavat komplet napravu, pristup k nim je jak k penezum ...
Dekuju Tomas
Teď jsem to uložení tyče měnil je to hrozný.
vůbec se tam nedá dostat demontoval jsem šrouby na konci ramena, ty dva u gumového uložení vzadu,oni jsou přišroubované skrze rameno i nápravu drží a velký šroub držící nápravu jako za tlumičem povoluje se to zkrze díru v rameni.
To udělat na obou stranách. Trochu to spadne dolu.
A stejně bylo málo místa. Tak nějaký majzlik jsem vrazil na konec nápravy, jak jsou sundané ty dva šrouby(rameno+náprava). Odtlačil tím nápravu. Povolil jsem uložení 1/4 golou.
Teda pokud myslíš přední nápravu. :D
_________________
V♂LV♂ XC70 D5 D5244T "05"
V♂LV♂ S40 i B4184S11 "07"
V♂LV♂ V40 TD D4192T1 "97"
VIDA - DICE k dispozici

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 87
Registrován: 12 roků 5 měsíců
Bydliště: praha

#3 stabilizacni tycky a ulozeni stabilizatoru

Příspěvek od norcofiala »

jj myslim predni napravu :D tohle sem predpoklada a uplne nechtel slyset :D ale aspon vim ze to bude zabava :D musim si poridit poradny kozy na to :D
diky :)
_________________
VOLVO V40 combi , B4204T3 - r.2001

kwiko
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 1483
Registrován: 16 roků 9 měsíců
Bydliště: Horné Saliby
Vůz: 850,C70,V40...
Bydliště: hmmm

#4 stabilizacni tycky a ulozeni stabilizatoru

Příspěvek od kwiko »

poznat sa to da podla tlmicov, tie starsie maju pri pruzine namontovane take zavazie... ale ty mas uz novy typa. Ulozenie v napravici si kup u Kucery skandixove, je to dobra kvalita a pridali aj podlozku cim eliminuju moznost vybocenia casom, co sa stava pri origo.
napravica sa musi spustit, a odporucam si povolit volantovu tyc. Je to asi najpsychodelicka robota na S/V40 ale ked ma clovek dobry den za 1h to mam hotove, ked je pocasie a konstalacie hviezd depresivnejsie, aj 4h, najma pri starsich rocnikoch...
Obrázek

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 87
Registrován: 12 roků 5 měsíců
Bydliště: praha

#5 stabilizacni tycky a ulozeni stabilizatoru

Příspěvek od norcofiala »

Tycky sem vymenil za dve hodiny( cumel jsem po vsem co sem tam videl :D ) a to ulozeni sem zatim vratim na misto a cekam na poradny kozy, aby to na mne nespadlo cely :D
Ale dik za info, urco se mi to hodi :)
_________________
VOLVO V40 combi , B4204T3 - r.2001
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „C30 / S40 / V40 / V50 - opravy“