nejde do otáček

  • Autor
  • Zpráva
Offline
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 31
Registrován: 11 roků
Bydliště: Hlučín u Opavy
Vůz: Volvo V40 TDi T4,rv.2001,75Kw, nyní XC90
Bydliště: Hlučín u Opavy

#1 nejde do otáček

Příspěvek od Zdenda1 »

zdravím pánové, po dlouhé odmlce a srovnání karoserie mého Véčka, jsem dnes zacal čichat průšvih a to:
ráno jsem jel do práce jako každej den a vše bylo v pohodě, jenomže, po cestě z práce z ničeho nic přestal motor akcelerovat, prišlápnul jsem pedal a nic turbo bez odezvy, uz se mi to kdysi dávno stalo, a bylo to jen chvilkové a zjisteno bylo meně kvalitní palivo. Začínám mít podezření že tentokrát to nebude palivem ale turbínou.
budu vděčný za jakoukoliv radu at nedelam predcasne zvěry a nekupuju zbytečně věci které vůz nepotřebuje.
vím že je tu spousta topíků, ale vyznat se v tom a najít ten správný...... :fool:

GDPR_user

#2 nejde do otáček

Příspěvek od GDPR_user »

Podle podpisu tvého auta by mne kurwa zajímalo co je to vlastně zač :lol: :lol: :lol:

Offline
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 31
Registrován: 11 roků
Bydliště: Hlučín u Opavy
Vůz: Volvo V40 TDi T4,rv.2001,75Kw, nyní XC90
Bydliště: Hlučín u Opavy

#3 nejde do otáček

Příspěvek od Zdenda1 »

Volvo V40 rv.2001 75KW ,diesel, jak rikam z niceho nic prestal jit do otacek a s prislapnutim akceleratoru, potazmo plynoveho pedalu se chova bez turbo efektu tzn, nejde do otacek jen se mirne a pomalu rozjizdi....otazka zni..? muze to byt spatnou naftou..? a nebo odeslo turbo...?a nebo je nekde nejaky problem...? kdo vi :Search:

GDPR_user

#4 nejde do otáček

Příspěvek od GDPR_user »

Zdenda1 píše:Volvo V40 rv.2001 75KW ,diesel, jak rikam z niceho nic prestal jit do otacek a s prislapnutim akceleratoru, potazmo plynoveho pedalu se chova bez turbo efektu tzn, nejde do otacek jen se mirne a pomalu rozjizdi....otazka zni..? muze to byt spatnou naftou..? a nebo odeslo turbo...?a nebo je nekde nejaky problem...? kdo vi :Search:
Bude potřeba napíchnout na origo diagnostiku.

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 1866
Registrován: 10 roků 9 měsíců
Bydliště: Bechyně
Vůz: V40 1,9Di 85kW r.v 2001 D4192T3

#5 nejde do otáček

Příspěvek od yebat »

U mě to dělal podtlakovej ventil turba... po výměně ok... akorát se mi za poslední dva měsíce stalo, že to zase netáhlo... ale po zhasnutí motoru a opětovném nastartování už bylo všechno ok...

takhle to vypadá:
http://kupimauto.sk/thumbs2/1445/4816637_big.jpg
_________________
je: Hyundai I40 1,7 CRDI 100kW, OI 1,9tdi 81kW, Fabia III 1,4 66kW, MGB 1,8 1974
ex: V40 1,9Di 85kW, GSF 600 N 57kW, Renault Chamade 1,8i 54kW, Opel astra F 1,6i 55kW, 307 1,6hdi 66kW

Offline
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 31
Registrován: 11 roků
Bydliště: Hlučín u Opavy
Vůz: Volvo V40 TDi T4,rv.2001,75Kw, nyní XC90
Bydliště: Hlučín u Opavy

#6 nejde do otáček

Příspěvek od Zdenda1 »

inu přetlakovej ventil jsem kontroloval a je v cajku beha jak ma, ale ceho jsem si povsimnul tak je ta vec, ze kdyz mam v nadrzi vic jak pulku tak netahne a jakmile se dostanu pod pulku nadrze tak taha jak zbesile... :fool: ,napadlo me, ze muze byt zanesena odvzdusnovaci trubka nadrze, prošpáral jsem ji a nic byla cista a porad netahlo, ale dnes jsem se dostal s rucickou nadrze pod pulku a najednou z niceho nic tahne zbesile,, tedy to mi prosim nekdo vysvetlete cim to muze bejt

Offline
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 31
Registrován: 11 roků
Bydliště: Hlučín u Opavy
Vůz: Volvo V40 TDi T4,rv.2001,75Kw, nyní XC90
Bydliště: Hlučín u Opavy

#7 nejde do otáček

Příspěvek od Zdenda1 »

tak že o výkendu jsem provedl rozborku a sborku filtru-sita v nadrži(demontoval jsem kryt pod zadními sedačkami a vytahnul cely kus i s plovakem) a síto které tam je bylo zcela zas...ucpane a na dne sita nalepeny asi 4mm vrstva neceho podobnemu žvýkačce, tak ze jsem to cele vycistil , smontoval a pri skladání jsem zjistil, ze ventil v palivového víčka uz nefonguje jak má, tzn, nesaje vzduch, tak že jsem ho odvrtal at saje luft a uvidíme co to udělá. dnes natankuju a uvidíme estli to bylo tím, či nikoliv

Offline
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 31
Registrován: 11 roků
Bydliště: Hlučín u Opavy
Vůz: Volvo V40 TDi T4,rv.2001,75Kw, nyní XC90
Bydliště: Hlučín u Opavy

#8 nejde do otáček

Příspěvek od Zdenda1 »

Zdenda1 píše:tak že o výkendu jsem provedl rozborku a sborku filtru-sita v nadrži(demontoval jsem kryt pod zadními sedačkami a vytahnul cely kus i s plovakem) a síto které tam je bylo zcela zas...ucpane a na dne sita nalepeny asi 4mm vrstva neceho podobnemu žvýkačce, tak ze jsem to cele vycistil , smontoval a pri skladání jsem zjistil, ze ventil v palivového víčka uz nefonguje jak má, tzn, nesaje vzduch, tak že jsem ho odvrtal at saje luft a uvidíme co to udělá. dnes natankuju a uvidíme estli to bylo tím, či nikoliv

Po dotankování do plna auto jede jak má, dle mého názoru to bylo zapříčiněno ventilem ve víčku nádrže, nešel tam vzduch a auto přestalo jet.
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „C30 / S40 / V40 / V50 - opravy“