hladina chladící kapaliny klesá a zase stoupá

  • Autor
  • Zpráva
Offline
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 3
Registrován: 8 roků 11 měsíců
Bydliště: Praha
Vůz: V40 1.8i 01'

#1 hladina chladící kapaliny klesá a zase stoupá

Příspěvek od HonzaJ »

Zdravím,
mám V40 1.8i benzín automat '01 a občas mi svítí oranžová kontrolka motoru. Pár jízd svítí a pak je zase chvíli klid a navíc jsem si všimnul, že hladina chladící kapaliny se dost pohybuje nahoru a dolu. Dlouhodobě voda ale nemizí a v oleji není.. volvo jezdí dobře, teplota motoru je v pořádku. Kontrolka se většinou rozsvítí chvilku po startu, když byla předchozí jízda krátká nebo jsem se coural po městě. Naopak po delší cestě po dálnici při dalším startu kontrolka zhasne..
Řešil jste někdo něco podobného? Může být zavzdušněný chladící systém? Nějaké další nápady? Díky Honza

PINĎABC
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Člen VK
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 5000
Registrován: 12 roků 2 měsíce
Bydliště: Bílovec
Vůz: S90 T6 AWD POLESTAR

#2 hladina chladící kapaliny klesá a zase stoupá

Příspěvek od PINĎABC »

Nech udělat test co2 v chladicí kapalině aby si vyloučil nebo potvrdil fouklé těsnění pod hlavou.

Offline
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 3
Registrován: 8 roků 11 měsíců
Bydliště: Praha
Vůz: V40 1.8i 01'

#3 hladina chladící kapaliny klesá a zase stoupá

Příspěvek od HonzaJ »

zjistím kde to umí a nechám to zkontrolovat, dík za tip

jm252485
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 139
Registrován: 11 roků 4 měsíce
Vůz: S40 1.8 Momentum MY09
Bydliště: Praha 4

#4 hladina chladící kapaliny klesá a zase stoupá

Příspěvek od jm252485 »

Samovolné rozsvěcení může mít na svědomí lambda sonda (hledat lze též jako oxygen senzor), která se právě v městském provozu může přehřát a při delší jízdě venku se teplota ustálí. Znalci tvrdí, že problém může být dán pomalou odezvou sondy, jejíž životnost se blíží ke konci.
_________________
bylo: Renault Laguna 1.8 RTE, MY98, zlatá metal. , (2002-2012, najeto 180 000 s LPG)
je (17.12.2012): S40 1.8 Momentum, MY09, Passion Red, (2012 - 90 000 km při nákupu) - "Olaf" - od 1.3.2013 LPG MAGIC4
je (15.07.2020): C70 1.4i Summum, MY06, LPG LandiRenzo již z Itále

Offline
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 3
Registrován: 8 roků 11 měsíců
Bydliště: Praha
Vůz: V40 1.8i 01'

#5 hladina chladící kapaliny klesá a zase stoupá

Příspěvek od HonzaJ »

Tak test na Co2 ještě nemám, ale rovnou se zeptám, jak se dá chladicí okruh odvzdušnit? je nějaký ventilek na chladiči popřípadě u topení? Je tam nějaký přetlakový ventil?

Navíc se mi zdá, že když topím, tak je vše v pořádku, když se netopí tak to zlobí..

Ta lambda to snad nebude, protože se kontrolka rozsvěcí téměř hned po startu u studeného motoru..
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „C30 / S40 / V40 / V50 - opravy“