Hučanie od prevodovky??

  • Autor
  • Zpráva
Dzambor
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 538
Registrován: 15 roků 8 měsíců
Bydliště: Trenčín
Vůz: Volvo V50 2.0D Momentum 08' 6. manual

#1 Hučanie od prevodovky??

Příspěvek od Dzambor »

Zdar pani, mam taký "problém".

Keď naštartujem motor, a je studený tak je všetko ok. Akonáhle sa motor zohreje na prevádzkovú teplotu tak ide taký menší hluk od spojky (mne to príde ako hučanie od spojkového ložiska). Keď ju vymačknem tak to prestane. Dakedy sa z nej ozyvaju zvuky ako keby tam bol nabrúsený bordel zo spojky, lieta to tam a naráža do všetkého. Všimol som si, že to robí aj keď mám vyšlapnutú spojku a som v pohybe. Keď zastavím s vyšlapnutou spojkou tak to prestane.

Spojka zaberá normálne, kvalty padajú bez problémov. Olej v prevodovke sa nemenil (teda ak to nie je súčasťou servisky). Za chvíľu pôjdem na servis do ZV pri 140t km. Na čo sa konkrétne zamerať aby sa vedeli na to pozrieť? Určite budem chcieť aby vymenili olej v prevodovke, pretože keď bola zima, horšie sa radili rýchlosti. Keď sa motor a prevodovka zohriali šlo to bez problémov.

Ďakujem za rady.

A ešte ide o Vé 50 f TDíčku o objeme necelé dva litré :)
_________________
Volvo V50 2.0D r.v. 2008

David Patočka
Ověřený
Offline
Profi prodejce
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 1015
Registrován: 17 roků 7 měsíců
Bydliště: Praha 9
Vůz: XC 60 D5 158kw 2015 R Design automat

#2 Hučanie od prevodovky??

Příspěvek od David Patočka »

Vadné spojkové ložisko
Vadná dvouhmota
Vadná ložiska v převodovce

Všechno toto tady řešíme často, všechno to vydává podobné zvuky, přesto že jsem je neslyšel.
_________________
XC60 158 kw D5 + Polestar, automat.
http://www.svedskedily.cz
Generální a střední opravy poškozených motorů Volvo D5 + T5, 2.4T apod., opravy hlav motoru D5 + benzínové, opravy manuálních převodovek M66 a diferenciálů, opravy automatických převodovek Aisin Warner, opravy úhlových převodovek, prodej použitých náhradních dílů a mnoho dalšího kolem Volva.
Areál servisu VOLVO T6R s.r.o., Mezi Vodami 11a, Praha 4 Modřany
tel. 724 100 742 Pracujeme pouze ve všední dny od 8:00 do 17:00 Děkujeme za pochopení.

Dzambor
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 538
Registrován: 15 roků 8 měsíců
Bydliště: Trenčín
Vůz: Volvo V50 2.0D Momentum 08' 6. manual

#3 Hučanie od prevodovky??

Příspěvek od Dzambor »

takze na opravu si mozem nachystat tak 1000 € pocitam. Ten hluk nie je výrazný. To sa ťažko dá opísať :D
_________________
Volvo V50 2.0D r.v. 2008

David Patočka
Ověřený
Offline
Profi prodejce
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 1015
Registrován: 17 roků 7 měsíců
Bydliště: Praha 9
Vůz: XC 60 D5 158kw 2015 R Design automat

#4 Hučanie od prevodovky??

Příspěvek od David Patočka »

U tvého vozu, to často dělá dvouhmota.
Pokud ti stačí použitá, ale málo jetá za 3000,- tak mám.
Nová je za 12000,- kč
_________________
XC60 158 kw D5 + Polestar, automat.
http://www.svedskedily.cz
Generální a střední opravy poškozených motorů Volvo D5 + T5, 2.4T apod., opravy hlav motoru D5 + benzínové, opravy manuálních převodovek M66 a diferenciálů, opravy automatických převodovek Aisin Warner, opravy úhlových převodovek, prodej použitých náhradních dílů a mnoho dalšího kolem Volva.
Areál servisu VOLVO T6R s.r.o., Mezi Vodami 11a, Praha 4 Modřany
tel. 724 100 742 Pracujeme pouze ve všední dny od 8:00 do 17:00 Děkujeme za pochopení.

Kuko28
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 1273
Registrován: 14 roků 10 měsíců
Bydliště: venkov za Prahou
Vůz: Sob 9-3SS
Bydliště: Praha

#5 Hučanie od prevodovky??

Příspěvek od Kuko28 »

olej v prevodovke by si možno tiež mohol pomaly vymeniť. Nie je to žiadna likvidačná položka a prevodovke to len prospeje. Ako iné oleje aj tento používaním a časom degraduje.
_________________
milášškové Saab 9-3SC r.08 2.8T V6 +Saab 9-3SS r.03 1.8t + Turbo X
ex-V70II D5 120kW/AT MY05, ex-9-3 MY02 110kW LPT
RIP - V70II BSR

Dzambor
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 538
Registrován: 15 roků 8 měsíců
Bydliště: Trenčín
Vůz: Volvo V50 2.0D Momentum 08' 6. manual

#6 Hučanie od prevodovky??

Příspěvek od Dzambor »

Co som sa bavil s technikom vo zvolene tak mi povedal ze je to choroba tychto aut a ten zvuk je "normalny". Podla mna bud on mal na mysli nejaky iny zvuk a sme sa nepochopili alebo je to fakt daka vrodena "pracovna" zvukovada. Co sa tyka vymeny oleja v prevodovke, tak dost vyrazne to pomohlo. Auto radi ako za nova. Predtym som si pripadal ako na UAZe kym som tam dostal daku rychlost. Proste ten hluk raz je a raz nie je. Pocut ho namatkovo.

2David Patočka: rad by som bol kebyze to niekto pozrie. Ale len tak rozoberat štvrt auta je trochu zcestne. To skor by som nachystal s tou vymenou. Za trojku česku je to vyborny kauf. Len problemova je trochu ta vzdialenost :D
_________________
Volvo V50 2.0D r.v. 2008
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „C30 / S40 / V40 / V50 - opravy“