Naboj kola

  • Autor
  • Zpráva
anonym_user

#1 Naboj kola

Příspěvek od anonym_user »

Zdravim vsechny. Jen bych se chtel zeptat jak dlouho asi trva vymena naboje kola a loziska na V40 r.v.98 ? Dejme tomu, ze to bude delat prumerny mechanik (ja teda doufam, ze bude aspon prumerny). Vim, ze se potom musi udelat geometrie. Jen me zajima jak dlouho to asi trva.
Kopou mi totiz brzdy. Jedni mechanici rikali, ze jsou krive kotouce. Dalsi promeril naboje uchylkometrem a rikal, ze v naboji je vetsi vule (nevim uz kolik rikal) takze se priklanim k tomu naboji. Brzdy jsou delane komplet pred cca asi rokem.

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 81
Registrován: 15 roků 2 měsíce
Bydliště: Martin
Vůz: V70II
Bydliště: Slovensko

#2 Naboj kola

Příspěvek od laci »

Asi hodku,a to kafe a 2x cigo. Mas krive kotuce,a nie uvolneny naboj. To by musel hadzat viac ako 3-desatiny milimetra.Ak ti bude hadzat kotuc 0,3mm tak ti to uz bude kopat! Nechce ta niekto obtiahnut? Keby si mal taku volu tak by ti hucali uz loziska.To ze sa robili brzdy pred rokom,nic neznamena.Kotuc sa jednoducho zohreje prejdes cez kaluz a zvlnia sa.Daj kotuce osustruzit a uvidis.
Je to najlacnejsia volba.Ak ti to spravi znova vymen kotuce-daj znacku ATE,aj platnicky,vymen silenbloky na ramene,skontrolovat spodny cap a malo by to byt ok! Prajem ti vela uspechov pri opravach. :)
_________________
V70II 2002 D5/AT,EX-V40 1,9DT 97
LACI servis-Diagnostika

anonym_user

#3 Naboj kola

Příspěvek od anonym_user »

Je mozne, ze me chcou natahnout, ale zkusim to. Pripadne uz tam nikdy nepojedu a jim se to vrati. Kotouce nemam kde stahnout a kupovat nove nevim. Lepsi zkusim ten naboj, pak kdyztak stahnu ty kotouce. Slo mi za jak dlouho to asi muze byt. Takze cca 2 hod, at vim, hezky tam zustanu a budu se divat. On mi totiz rikal 3-4 hod a to se mi zda moc.

GDPR_user

#4 Naboj kola

Příspěvek od GDPR_user »

cico píše:Je mozne, ze me chcou natahnout, ale zkusim to. Pripadne uz tam nikdy nepojedu a jim se to vrati. Kotouce nemam kde stahnout a kupovat nove nevim. Lepsi zkusim ten naboj, pak kdyztak stahnu ty kotouce. Slo mi za jak dlouho to asi muze byt. Takze cca 2 hod, at vim, hezky tam zustanu a budu se divat. On mi totiz rikal 3-4 hod a to se mi zda moc.
Sorry ale se třmenem jsem na Tebe úplně zapoměl.Je toho teď hodně,takže když tak zavolej,případně třmen vezmi od AVDILY.cz a zavolej na výměnu,pak teprve má smysl něco řešit.

anonym_user

#5 Naboj kola

Příspěvek od anonym_user »

Nic se neda delat Martine, nevadi. Nechtel jsem te furt otravovat. Musim to poresit, po stedrem dnu jedu do Prahy a pri vyssi rychlosti brzdit neni zadna hitparada. Ve meste se to da, ale jinak se mi trese docela fest volant. Zkusim ten naboj, maximalne uletim par tisic, vsak jsem byl dneska na prescase :D treba to bude uz potom OK.

GDPR_user

#6 Naboj kola

Příspěvek od GDPR_user »

cico píše:Nic se neda delat Martine, nevadi. Nechtel jsem te furt otravovat. Musim to poresit, po stedrem dnu jedu do Prahy a pri vyssi rychlosti brzdit neni zadna hitparada. Ve meste se to da, ale jinak se mi trese docela fest volant. Zkusim ten naboj, maximalne uletim par tisic, vsak jsem byl dneska na prescase :D treba to bude uz potom OK.
musíš otravovat,mám toho tolik,že zapomínám.náboj neměň,dokud nevyřešíme třmen,je to zbytečné a nic to nevyřeší.Nechcej si poslat od Davida LP třmen a po výměně má smysl řešit zbytek.

anonym_user

#7 Naboj kola

Příspěvek od anonym_user »

Ja ted vubec nevim co mam delat :unknown:
Zitra tam mam auto pristavit na 7 hod. Co ted ? Je mi blbe se na ne uplne vykaslat. Dily co si pro me objednaly by mely jit bez problemu vratit ?

GDPR_user

#8 Naboj kola

Příspěvek od GDPR_user »

cico píše:Ja ted vubec nevim co mam delat :unknown:
Zitra tam mam auto pristavit na 7 hod. Co ted ? Je mi blbe se na ne uplne vykaslat. Dily co si pro me objednaly by mely jit bez problemu vratit ?
Jen zbytečně utratíš peníze.

anonym_user

#9 Naboj kola

Příspěvek od anonym_user »

Uvidime, rano moudrejsi vecera. Na trmen jsem mu psal, takze se uvidi co kluci tam. Dam vedet.

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 81
Registrován: 15 roků 2 měsíce
Bydliště: Martin
Vůz: V70II
Bydliště: Slovensko

#10 Naboj kola

Příspěvek od laci »

martinopel píše:
cico píše:Ja ted vubec nevim co mam delat :unknown:
Zitra tam mam auto pristavit na 7 hod. Co ted ? Je mi blbe se na ne uplne vykaslat. Dily co si pro me objednaly by mely jit bez problemu vratit ?
Jen zbytečně utratíš peníze.
Martin ma svatu pravdu! No je to na tebe.Ak si neplatil zalohu a nepodpisoval papier,tak tie diely sa daju vratit a chod radsej k Martinovi. Ak to uspesne vyriesis zajdi do Myslivny a daj si aj za mna. :beer:
_________________
V70II 2002 D5/AT,EX-V40 1,9DT 97
LACI servis-Diagnostika

anonym_user

#11 Naboj kola

Příspěvek od anonym_user »

Ted jsem se vratil s autem ze servisu. Vibrace ve volantu jsou stale. Nejak si kluci nevedeli rady. Objednali naboj, ale nesedely zuby. Ja mam 26 zubu a objednany dil mel zubu 25. Tak, ze vymeni celou poloosu, bohuzel taky neslo. Tak jsem zaplatil za lozisko 3 tisice a odjel jsem se zavadou jako bych tam vubec nebyl. asi se na to vykaslu :o

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 81
Registrován: 15 roků 2 měsíce
Bydliště: Martin
Vůz: V70II
Bydliště: Slovensko

#12 Naboj kola

Příspěvek od laci »

Cico.Ved sme ti to pisali s Martinom.Najlepsie urobis ked pojdes k Martinoplovi,je to Fachman.
Nebehaj ku kazdemu sracovi, ktori sa nevyzna a nechas Tam zbytocne furu penazi.Ked mas problem s niecim od toho su tieto fora,Kde su skuseny uzivatelia a vedia ti poradit.Netreba riesit problem horucou hlavou a kazda praca ma svoj cas.Prajem ti vsetko dobre a zdarny priebeh opravy. :wink:
_________________
V70II 2002 D5/AT,EX-V40 1,9DT 97
LACI servis-Diagnostika

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 850
Registrován: 12 roků 5 měsíců
Bydliště: Zlaté Hory
Vůz: ......
Bydliště: Zlaté Hory

#13 Naboj kola

Příspěvek od cuhan »

Staré české moudro,komu není rady,tomu není pomoci.. :)
_________________
Saab 9-3 1.8T 110Kw
Smart fortwo 0.8cdi 30kw
Toyota Celica 1.8
Mercedes W220 S500 Long 225Kw
Mini Cooper Countryman 1.6D

anonym_user

#14 Naboj kola

Příspěvek od anonym_user »

No jo kluci, ja vim :oops:
Kdyby ten naboj sedl, treba by to bylo OK.

Offline
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 69
Registrován: 15 roků 3 měsíce
Bydliště: Neratovice

#15 Naboj kola

Příspěvek od gold1 »

Nekolik cvicnych otazek:nedelal ti ty brzdy pred rokem ten samy mechanik?kdyz objedna spatny naboj,tak jake objednal kotouce?kdyz menil lozisko-nemusel nahodou nejdrive sundat kotouc?proc ho nepremeril?
A dulezita otazka nakonec:proc jsi zaplatil za naboj,ktery s velkou pravdepodobnosti na tve auto ani nepasuje?
_________________
Volvo V50 2,0D Momentum 2005.............stříbrnej mazlík s krémovým vnitřkem!

Pepino33
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 435
Registrován: 11 roků 4 měsíce
Bydliště: Havr
Vůz: V70 2,4 D5
Bydliště: Havířov

#16 Naboj kola

Příspěvek od Pepino33 »

gold1 píše:Nekolik cvicnych otazek:nedelal ti ty brzdy pred rokem ten samy mechanik?kdyz objedna spatny naboj,tak jake objednal kotouce?kdyz menil lozisko-nemusel nahodou nejdrive sundat kotouc?proc ho nepremeril?
A dulezita otazka nakonec:proc jsi zaplatil za naboj,ktery s velkou pravdepodobnosti na tve auto ani nepasuje?
Jen dotaz.Nezvlní se kotouče nevhodnými disky?Mám totiž na zimu GASPRY viz foto,a mám pocit,že kotouče nemají dostatečné chlazení a rychle se zvlní.Moje teorie. :oops: :oops:
Momentálně v zimním období se mi to stalo.Tak budu měnit.
Díky za připomínky.
A krom toho,nechtěl jsem,ale nedá mi to.
Pokud dobře čtu,tak ten náboj objednávali v servise mechanici,ne?Takže je to čistě na nich,co objednají.Byl jsi tam,že tvrdíš,že nepřeměřili kotouč e po jejich demontáži?Píše,že platil jen ložisko.O placení je to jasná blbost.Neměl platit nic,ale to už nevrátí. :shock: :shock:
Toť můj názor :Yahoo!: :Yahoo!:
Přílohy
gaspra.jpg
gaspra.jpg (1.58 KiB) Zobrazeno 1988 x
_________________
Je:Volvo V70, 2,4 D5 120 kW MALINA
Bylo: Volvo V70 AWD 166 kw LPG Sněhulka.
Volvo V40 1,9i TURBO 147Kw LPG ZELENÁ METLA

Offline
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 69
Registrován: 15 roků 3 měsíce
Bydliště: Neratovice

#17 Naboj kola

Příspěvek od gold1 »

Pepino33: krom toho placeni byly vsechny otazky smerovany predevsim na "cinnost" jeho mechanika.Vzhledem k tomu jak popisuje zavadu bych osobne vsadil na ty kotouce.Vzhledem k tomu,ze zavada trva bych vsadil na to,ze kotouce nepremeril.
V tvem pripade bych nehledal chybu v discich-plechace nemaji o moc vetsi diry a jeste jsem neslysel,ze by se na nejake normalni auto nemohly davat kvuli prehrivani kotoucu.
Mimochodem spousta setrilku a mechaniku rada soustruzi kotouce,protoze menit je jeste skoda.Takovej kotouc je nachylnej na prehrati a zvlneni nasobne vic nez novej/predevsim kotouce dute alias ventilovane alias vnitrne chlazene/A vsedil bych boty,ze spousta beznych ridicu o necem takovem nevi,soustruzeny kotouc nepozna a v dobre vire jezdi s vedomim,ze "pred rokem mi delali brzdy a mam vse nove".
_________________
Volvo V50 2,0D Momentum 2005.............stříbrnej mazlík s krémovým vnitřkem!

anonym_user

#18 Naboj kola

Příspěvek od anonym_user »

Brzdy mi menil jiny mechanik a jak pise Pepino platil jsem lozisko - bohuzel jsem nemel platit nic, ale ja dobra duse...Od te doby jsem s tim nedelal nic. Nemam chut to davat do cizich rukou, kdyz to vsechno vidim. Sice se mi zda, ze to od te doby dela mene ale pokud to nebude mega kriticke tak se tim nezabyvam ikdyz bych to mel rad v poradku.

GDPR_user

#19 Naboj kola

Příspěvek od GDPR_user »

cico píše:Brzdy mi menil jiny mechanik a jak pise Pepino platil jsem lozisko - bohuzel jsem nemel platit nic, ale ja dobra duse...Od te doby jsem s tim nedelal nic. Nemam chut to davat do cizich rukou, kdyz to vsechno vidim. Sice se mi zda, ze to od te doby dela mene ale pokud to nebude mega kriticke tak se tim nezabyvam ikdyz bych to mel rad v poradku.
To je pořád to LP kolo?

anonym_user

#20 Naboj kola

Příspěvek od anonym_user »

Asi jo :D

GDPR_user

#21 Naboj kola

Příspěvek od GDPR_user »

cico píše:Asi jo :D
Brzdový třmen tady na tebe pořád čeká.

anonym_user

#22 Naboj kola

Příspěvek od anonym_user »

Jo ty ho mas nachystany jo ? To jsem nevedel...Jak bude trosku volna, tak se ti ozvu. Od zitrka jsem do konce tydne zasekany.

GDPR_user

#23 Naboj kola

Příspěvek od GDPR_user »

cico píše:Jo ty ho mas nachystany jo ? To jsem nevedel...Jak bude trosku volna, tak se ti ozvu. Od zitrka jsem do konce tydne zasekany.
No aktuální týden až 14 dní já taky.

anonym_user

#24 Naboj kola

Příspěvek od anonym_user »

zavolam potom.

GDPR_user

#25 Naboj kola

Příspěvek od GDPR_user »

cico píše:zavolam potom.
OK
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „C30 / S40 / V40 / V50 - opravy“