V50 ukazatel paliva

  • Autor
  • Zpráva
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 6
Příspěvky: 8
Registrován: 11 roků
Vůz: V50 2.0D 100kW
Bydliště: Náměšť nad Oslavou

#1 V50 ukazatel paliva

Příspěvek od J.West »

Zdravím, před cca měsícem jsem pořídil V50 2.0D 100kw rv 04 najeto 180tis. Krásné poježdění všechno krásné do doby než jsem dal auto do servisu na rozvody. Všechno je v pohodě jen že mě začala blbě ukazovat ručička od paliva nejdřív jsem myslel že mě vytáhli naftu tak jsem jel dotankovat a nějakých 16l a bylo plno a ručička ukazovala po úplném natahování 3/4nádrže. Během jízdy to klesá a občas to stoupne i na reálnou hodnotu paliva v nádrži... Pokud jedu podle kilometrů co bych měl najet na nádrž tak přestane jet po 530km a posledních několik km cca 30-50 ukazuje že jedu na rezervu až rafička klesne pod červené pole auto přestane jet. Teda přesněji prvně začne cukat a po cca 5-10km zhasne motor musím dolít min 10-15 l nafty a nejde nastartovat pokud se ručička nezvedne, když to du dotankovat do plna tak dotankuji cca 20l, takže pokud má matematika je správná 20+15=38 a nádrž je myslím na 60l tak tam je ještě 25l přibližně. Plovák jsem měl vydělaný z nádrže, proměřil jsem to a plynule od 0 ohm do nějakých 250 myslím. Pokud se dal klíček do 2 polohy tak zprva to bylo furt zmatené ale chytl se a ukazoval dobře. Po zpětné montáží a dolití nafty vše jak předtím zase to špatně ukazuje. Dnes to promeřím jestli plovák dává dobré hodnoty do svorkovnice potom napíšu co a jak... Nevíte čím by to mohlo být nebo nemá někdo z vás podobnou zkušenost??. Hledal jsem to tu ale něco takového tu není v žádném jiném tématu jen podobné ale ten zjistil že mu chybí šroubek u budíku... Palubovku budu předělávat o víkendu jestli nějakej studeňák. Tak co mě poradíte na diagnostice jsem ještě nebyl a počítač nic nehlásí...

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 6
Příspěvky: 8
Registrován: 11 roků
Vůz: V50 2.0D 100kW
Bydliště: Náměšť nad Oslavou

#2 V50 ukazatel paliva

Příspěvek od J.West »

Tak už jsem se k tomu konečně dostal a udělal jsem to na čerpačce takže před natankováním byl odpor 67 ohm a po doplnění do plna 26l byl odpor 17ohm takže to vypadá že bude chyba někde jinde... Další zkoumání o víkendu... :-)

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 6
Příspěvky: 8
Registrován: 11 roků
Vůz: V50 2.0D 100kW
Bydliště: Náměšť nad Oslavou

#3 V50 ukazatel paliva

Příspěvek od J.West »

Takže po delší pauze kdy jsem to nějak přežíval s blbnoucím palivoměrem jsem dojezdil nádrž plná ručička na "0" a auto nejede jsem mimo domov takže ani multimetr jestli dráty jsou v pohodě bo tak nějak přeměřit, no teď odjíždím na týden pryč takže bude Volvik odpočívat. Snad v pátek bude čas se na to podívat... nikdo nemá podobnou zkušenost??. Díky :-)

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 8
Registrován: 10 roků 9 měsíců
Vůz: V70 II 2,5D 2001
Bydliště: Praha

#4 V50 ukazatel paliva

Příspěvek od DeanF »

Mám stejný problém. Ručička i dojezd na počítači ukazují špatně. Oko už dlouho svítilo, akt. dojezd cca 40-30 km, tak jsem tam napral plnou nádrž a při cca 52 litrech mi to vyhodilo pistoli (nádrž mám na 70l). Takže bych tam měl mít těch 17-18 litrů ještě. A při nastartování a rozběhnutí mi ručička vyskočila jen do půlky a na počítači akt dojezd 580km :shock: Mít na plnou nádrž dojezd 580km a ručičku na půlce, to asi není v pořádku. Zatím jsem se teda nedostal k tomu s tím něco dělat, snad tento víkend pozjistím, každopádně to není příjemný, když jedu dálku a nevím vlastně jestli mi to ukazuje pořád pod míru nebo se to někdy samo srovná, já si budu myslet, že mám pořád rezervu ale reálně budu na nule.
_________________
V 70 II 2.5D 103kW ´01

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 6
Příspěvky: 8
Registrován: 11 roků
Vůz: V50 2.0D 100kW
Bydliště: Náměšť nad Oslavou

#5 V50 ukazatel paliva

Příspěvek od J.West »

tak po cca půl roce :-D a různých možnostech oprav od výměny plováku, nahrazení za odpor atd... jsem auto dal do Volva taky si stím nevěděli rady a po kompletní kontrole káblů zjistili studeňák někde u svorkovnice pod kastlíkem u spolujezdce... jinak zítra si pro to jdu takže cenu a podrobnější info dodám zítra... :-)

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 6
Příspěvky: 8
Registrován: 11 roků
Vůz: V50 2.0D 100kW
Bydliště: Náměšť nad Oslavou

#6 V50 ukazatel paliva

Příspěvek od J.West »

Takže auto jezdí tak jak má a nakonec to byl nějaký stud. spoj na svorkovnici pod kastlíkem u spolujezdce( svazek drátů blíže ke dveřím).
Prý to odpojili přeměřili zapojili a už to šlo, tak to ještě pročistili a opravdu to funguje...
Dělali na tom 4 hodiny ale pán říkal že to si nemůžou účtovat tak jsme se dohodli na polovině času a výsledná cena mě taky překvapila cca 1300,- (komplet) kdybych to věděl před půl rokem tak už to tam dám tehdy... takže teď už jen aut. servis Volvo. :-)

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 22
Registrován: 10 roků 2 měsíce
Vůz: Volvo V50, 2.0D, r.v. 2009
Bydliště: Třebíč

#7 V50 ukazatel paliva

Příspěvek od Sedli »

Zdravím krajana ;)
Můžu se zeptat v jakém servise jsi byl? Palace Brno, nebo v Jihlavě Rozkoši? Abych věděl ;) Každopádne za mě Palace už ani omylem, ale nechci, aby to tady vznikla diskuse o servise. Každopádně jen ať vím. ;)

kwiko
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 1484
Registrován: 16 roků 8 měsíců
Bydliště: Horné Saliby
Vůz: 850,C70,V40...
Bydliště: hmmm

#8 V50 ukazatel paliva

Příspěvek od kwiko »

Pravda bude taka, ze ked si vylucil vsetky ostatne moznosti, Museli zapnut hlavu, ostala im len kabelaz, a ten kto pozna V50 vie ze zvycajne je problem okolo poistkovej dosky. Keby si prisiel skor, zacali by menit vsetko od plavaku po pristrojovku a software :D

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 6
Příspěvky: 8
Registrován: 11 roků
Vůz: V50 2.0D 100kW
Bydliště: Náměšť nad Oslavou

#9 V50 ukazatel paliva

Příspěvek od J.West »

Palace Brno tam mě už nikdy neuvidí sice je pro mě Jihlava trochu dál ale ochota a profesionalita se nedá srovnávat. V Brně se semnou hádali že plovák je tak drahý (10 500,-), kvůli tomu, že je tam nějaké čerpadlo, ale nedokázali mě říct jaké, kde je a čím je napájené a to jsem jim ukazoval fotky a říkal jsem jim že jsem to měl rozdělané a jestli ho vůbec někdy viděli jejich odpověď byla že to mají napsané na počítači a ukázali mě to. A už mě k tomu nic nedokázali říct ani to že proč tam není namalované :-D a za diagnostiku a zjištění závady chtěli 2 000,- Jedině Autocentrum-Rozkoš... :-)
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „C30 / S40 / V40 / V50 - opravy“