Volvo V50-ztráta výkonu při vyšší rychlosti

  • Autor
  • Zpráva
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 23
Registrován: 10 roků 10 měsíců
Vůz: Volvo S60 2.4 D5 2002
Bydliště: Olomouc

#1 Volvo V50-ztráta výkonu při vyšší rychlosti

Příspěvek od rschwarz »

Ahoj, jedu na dálnici cca 130km/h, najednou auto přestane táhnout, s plynem můžu dělat co chci, ale nic se neděje. S těží udržím 110-100km/h. V neutrálu se nedostane nad 3000ot./min. Je to motor 1.6D 80kw.
Po příjezdu do města a snížení rychlosti je všechno ok. Na dálnici když držím plyn na podlaze to občas zabere, ale je to jenom na pár okamžiků. Jednotka mi nehlásí žádnou chybu. Ve městě to akceleruje jak má a všechno je bez problému.
Nevíte někdo v čem by mohl být problém? V pátek pojedu do servisu, tak jsem zvědavej a pak dám vědět. :(

Offline
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 837
Registrován: 14 roků 7 měsíců
Bydliště: NZ
Vůz: Subaru Levorg GT-S 2017
Bydliště: NZ

#2 Volvo V50-ztráta výkonu při vyšší rychlosti

Příspěvek od ..::Philip::.. »

Diagnostika rekne vic, ale muze to delat DPF ci napr. EGR. Takto Ti nikdo neporadi. :)
_________________
Subaru Levorg GT-S 2017 AWD Eyesight Comfort

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 30
Registrován: 13 roků 7 měsíců
Bydliště: Praha

#3 Volvo V50-ztráta výkonu při vyšší rychlosti

Příspěvek od Resquator »

rschwarz píše:Ahoj, jedu na dálnici cca 130km/h, najednou auto přestane táhnout, s plynem můžu dělat co chci, ale nic se neděje. S těží udržím 110-100km/h. V neutrálu se nedostane nad 3000ot./min. Je to motor 1.6D 80kw.
Po příjezdu do města a snížení rychlosti je všechno ok. Na dálnici když držím plyn na podlaze to občas zabere, ale je to jenom na pár okamžiků. Jednotka mi nehlásí žádnou chybu. Ve městě to akceleruje jak má a všechno je bez problému.
Nevíte někdo v čem by mohl být problém? V pátek pojedu do servisu, tak jsem zvědavej a pak dám vědět. :(
Kolik mas najeto?

Me se stalo vloni to "same" jako tobe - pri 170tis. km. Nedostal jsem auto nad 3000 otacek... Byl ucpany filtr pevnych castic. Jel jsem do autorizaku a za 2tis. Kc... mi udelali regeneraci. Asi 5tis. km to bylo v pohode, ale pak to prislo znova a regenerace uz nepomohla. Vymenil jsem pak cely filtr za asi 18tis. Kc a uz bylo vse OK.

Pred tydnem mi na dalnici auto opet prestalo tahnout, ale bylo to trochu jine nez u filtru pevnych castic. Otacky jsem vyhnal nahoru, ale temer nebyl znat narust vykonu. Zastavil jsem u Benziny, natankoval naftu, ale uz jsem neodjel, resp. dal jsem pokracoval s odtahovkou :) Mohl za to EGR ventil za 6,5 tis. Kc.
_________________
VOLVO V50 - 1,6D - MY2009 - Kinetic - DPF ON
[img]http://www.ceskybenzin.cz/prum_ikona/5107.png[/img]

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 23
Registrován: 10 roků 10 měsíců
Vůz: Volvo S60 2.4 D5 2002
Bydliště: Olomouc

#4 Volvo V50-ztráta výkonu při vyšší rychlosti

Příspěvek od rschwarz »

Resquator píše:
rschwarz píše:Ahoj, jedu na dálnici cca 130km/h, najednou auto přestane táhnout, s plynem můžu dělat co chci, ale nic se neděje. S těží udržím 110-100km/h. V neutrálu se nedostane nad 3000ot./min. Je to motor 1.6D 80kw.
Po příjezdu do města a snížení rychlosti je všechno ok. Na dálnici když držím plyn na podlaze to občas zabere, ale je to jenom na pár okamžiků. Jednotka mi nehlásí žádnou chybu. Ve městě to akceleruje jak má a všechno je bez problému.
Nevíte někdo v čem by mohl být problém? V pátek pojedu do servisu, tak jsem zvědavej a pak dám vědět. :(
Kolik mas najeto?

Me se stalo vloni to "same" jako tobe - pri 170tis. km. Nedostal jsem auto nad 3000 otacek... Byl ucpany filtr pevnych castic. Jel jsem do autorizaku a za 2tis. Kc... mi udelali regeneraci. Asi 5tis. km to bylo v pohode, ale pak to prislo znova a regenerace uz nepomohla. Vymenil jsem pak cely filtr za asi 18tis. Kc a uz bylo vse OK.

Pred tydnem mi na dalnici auto opet prestalo tahnout, ale bylo to trochu jine nez u filtru pevnych castic. Otacky jsem vyhnal nahoru, ale temer nebyl znat narust vykonu. Zastavil jsem u Benziny, natankoval naftu, ale uz jsem neodjel, resp. dal jsem pokracoval s odtahovkou :) Mohl za to EGR ventil za 6,5 tis. Kc.
No dneska jsem to trošku zkoumal a zjistil jsem, že to ten problém dělalo jen při rychlosti nad 100km/h, hned jak jsem klesl pod 100, tak to bylo zase ok, s tím, že když mám na 5ku 130km/h mám nějakých 2800ot/m, jenže to netáhlo. Dneska jsem najel 260km a už to zase funguje. Jen tak teoreticky mě napadlo, že by to mohla být špinavá váha vzduchu nebo ten ventil turba. Protože jen když to mělo velkej nápor vzduchu, tak to vypínalo. Zítra dopoledne jedu do servisu a zkusím to tam nějak probrat, teď to zase nedělá. Mám najeto 156 tis. km

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 23
Registrován: 10 roků 10 měsíců
Vůz: Volvo S60 2.4 D5 2002
Bydliště: Olomouc

#5 Volvo V50-ztráta výkonu při vyšší rychlosti

Příspěvek od rschwarz »

Tak na diagnostice jsou to emise, takže DPF. V pondělí zajedu do Volva, nechám si přehrát aktuální verzi FW a provést regeneraci přes řídící jednotku. A pak uvidíme, když to pak vydrží pár tisíc, tak to bude dobré a koupil bych novej. No uvidíme. :sorry:

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 23
Registrován: 10 roků 10 měsíců
Vůz: Volvo S60 2.4 D5 2002
Bydliště: Olomouc

#6 Volvo V50-ztráta výkonu při vyšší rychlosti

Příspěvek od rschwarz »

Ahoj, tak jsem byl včera ve Volvu a zjistili, že rozdílové čidlo udávalo špatný tlak. To opravili a teď uvidíme :)

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 23
Registrován: 10 roků 10 měsíců
Vůz: Volvo S60 2.4 D5 2002
Bydliště: Olomouc

#7 Volvo V50-ztráta výkonu při vyšší rychlosti

Příspěvek od rschwarz »

Takže závada se projevila znovu, zavezl jsem to v Olomouci do Volva, tam vyměnili diferenciální sezor tlaku ( byly tam úplně zničené hadice) a už je to OK. :)
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „C30 / S40 / V40 / V50 - opravy“