S40/2003 zničehonic bez elektriky

  • Autor
  • Zpráva
Offline
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 6
Registrován: 11 roků 1 měsíc
Vůz: S40 2.0T 2003

#1 S40/2003 zničehonic bez elektriky

Příspěvek od Rob2805 »

Omlouvám se předem za možná pitomou otázku hned na úvod, ale nemám na vybranou: poté, co mi před týdnem zdechl druhý člen naší domácí švédské letky (Saab 9-3), jsem přesedlal na momentálně nevyužité volvo s40, 2.0T, rok 2003. Dneska večer jsem se chystal vyjet, odemkl, nasedl, zastrčil klíček, otočil do polohy 1, všechno se rozsvítilo, otočil jsem do polohy 2 - a ve zlomku sekundy nastala totální tma - všechno naráz umřelo. Baterka je cca 1,5 roku stará, dobitá před dvěma dny. Navíc, takhle rychle baterky neumírají, aby nefungovalo vůbec nic, ani kontrolky. Volva moc neznám, takže napadá vás něco kromě pojistek? Ty půjdu hledat ráno, dneska už na to bylo moc tma. Není to náhodou něco, co se už někomu přihodilo?

Doufám, že jsem neporušil nějaká pravidla fóra, nechci se někoho dotknout, snažil jsem se poctivě hledat, ale je to příliš obecné téma, takže spoléhám na to, že se třeba někomu už něco podobného přihodilo a pomůže mi s nasměrováním co kde hledat. Pokud by tohle bylo nějak proti pravidlům diskuze, prosím moderátora, aby to smazal, díky.

GDPR_user

#2 S40/2003 zničehonic bez elektriky

Příspěvek od GDPR_user »

Máš dotáhlý kontakt na baterce???

Offline
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 6
Registrován: 11 roků 1 měsíc
Vůz: S40 2.0T 2003

#3 S40/2003 zničehonic bez elektriky

Příspěvek od Rob2805 »

Mám, to jsem kontroloval hned, protože se mi to už kdysi zrovna s tímhle autem stalo (při čekání na trajekt, to byly nervy, než jsem na to přišel). Od té doby to dotahuju "na krev". Zkusím ji dnes odpojit, jestli to při ťuknutí o kontakt aspoň zajiskří, nebo si půjčím voltmetr. Ale pořád mám pocit, že to je něco jiného.

kwiko
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 1484
Registrován: 16 roků 9 měsíců
Bydliště: Horné Saliby
Vůz: 850,C70,V40...
Bydliště: hmmm

#4 S40/2003 zničehonic bez elektriky

Příspěvek od kwiko »

Ovladanie okien ostane svietit? spoj startovacim kablom vodivym sposobom minus baterky so sanim a skus otocit klucik...

Offline
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 6
Registrován: 11 roků 1 měsíc
Vůz: S40 2.0T 2003

#5 S40/2003 zničehonic bez elektriky

Příspěvek od Rob2805 »

Myslím, že ovládání nesvítí, ale to nemusí nic znamenat, podsvícení nefunguje na víc místech. Myslíš jako jestli není někde upadlá kostra, chápu to dobře?

kwiko
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 1484
Registrován: 16 roků 9 měsíců
Bydliště: Horné Saliby
Vůz: 850,C70,V40...
Bydliště: hmmm

#6 S40/2003 zničehonic bez elektriky

Příspěvek od kwiko »

ano.

pozoruj co vsetko ti zhasne. ci ti zhasnu svetla. ake kontrolky ti pohasnu, ci ostanu svietit. cvakaju ti nejake tie relatka...
Kabelaz na V4o je vcelku klasicka, a relativne nezavisla.

Alebo akcnejsie, vyber akumulator. skontroluj hruby modry drot (demontuj drziak baterky). to iste sprav s cervenym. Hlavne poistky (ale to by neslo ani na 1. stupen kluciku)

Potom mozes odpojit starter... a ked nepomoze tak elektronicku cast spinacej skrinky, staci prepojkou poskusat a snad budes doma.

Ale tipujem ze to bude len kabelaz niekde okolo baterky.

Offline
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 6
Registrován: 11 roků 1 měsíc
Vůz: S40 2.0T 2003

#7 S40/2003 zničehonic bez elektriky

Příspěvek od Rob2805 »

Počkej, to jsme se trochu nepochopili. Ono to od toho pokusu nastartovat všechno zhaslo a nefunguje vůbec nic, centrál, kontrolky, displeje, všechno mrtvé.

Offline
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 6
Registrován: 11 roků 1 měsíc
Vůz: S40 2.0T 2003

#8 S40/2003 zničehonic bez elektriky

Příspěvek od Rob2805 »

Ha, tak se to vyřešilo: ne povolené, ale brutálně zoxidované kontakty u baterky. Že se to projeví až takhle jsem nečekal. Děkuju všem kolegům za ochotu a jdu čistit. :)

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 4
Registrován: 10 roků 10 měsíců
Vůz: Volvo S40

#9 S40/2003 zničehonic bez elektriky

Příspěvek od Fany.Ou »

Čauky lidičky.
Mám také problém "Z ničeho nic bez elektriky"... Ale na S40 (r.v. 1995)
Stalo se mi to ale při jízdě. Jednou před půl rokem a naposledy dnes. Jel jsem, začalo mi blbnout rádio (připojovalo se a znova odpojovalo), pohasínaly kontrolky, auto začalo cukat a pak konec. Minule jsem vyměnil baterku, nastartoval, dal tam za chodu (vím, není to právě košér) zpátky baterku původní, a byl klid. Dnes znova. Po té co jsem zastavil (naštěstí v práci), dal jsem baterku na nabíječku, nevím, jestli byla úplně nabitá, ale po nastartování jsem ujel asi jen kilometr a situace se opakovala. Čím to? Nerozpojuje nebo nezůstává viset nějaké relé? Pojistky u motoru jsou v pohodě... Díky za radu

THOmasoj
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Sponzor fóra
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 837
Registrován: 14 roků
Bydliště: Týn nad Vltavou / Neznašov
Vůz: V60 T3 2.0 VEA 17'

#10 S40/2003 zničehonic bez elektriky

Příspěvek od THOmasoj »

Fany.Ou píše:Čauky lidičky.
Mám také problém "Z ničeho nic bez elektriky"... Ale na S40 (r.v. 1995)
Stalo se mi to ale při jízdě. Jednou před půl rokem a naposledy dnes. Jel jsem, začalo mi blbnout rádio (připojovalo se a znova odpojovalo), pohasínaly kontrolky, auto začalo cukat a pak konec. Minule jsem vyměnil baterku, nastartoval, dal tam za chodu (vím, není to právě košér) zpátky baterku původní, a byl klid. Dnes znova. Po té co jsem zastavil (naštěstí v práci), dal jsem baterku na nabíječku, nevím, jestli byla úplně nabitá, ale po nastartování jsem ujel asi jen kilometr a situace se opakovala. Čím to? Nerozpojuje nebo nezůstává viset nějaké relé? Pojistky u motoru jsou v pohodě... Díky za radu
mrtvá baterka...
_________________
██ Volvo V60 T3 | 2017 112kW, ██ Volvo S60 D5 | 2002 120kW
EX: Volvo V40 1.9TD | 1998 66kW

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 4
Registrován: 10 roků 10 měsíců
Vůz: Volvo S40

#11 S40/2003 zničehonic bez elektriky

Příspěvek od Fany.Ou »

To jo, ale proč je mrtvá jednou za půl roku a pak je zase v poho? :(

THOmasoj
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Sponzor fóra
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 837
Registrován: 14 roků
Bydliště: Týn nad Vltavou / Neznašov
Vůz: V60 T3 2.0 VEA 17'

#12 S40/2003 zničehonic bez elektriky

Příspěvek od THOmasoj »

Fany.Ou píše:To jo, ale proč je mrtvá jednou za půl roku a pak je zase v poho? :(
To víš, baterky jsou nevyzpytatelný :-D... Pokud jsi na vlastní baterii nenastartoval a na půjčenou v pohodě, viděl bych problém tam... Nebo mě teď ještě napadá kostra, kterou jsi mohl pohnout když jsi baterie měnil
_________________
██ Volvo V60 T3 | 2017 112kW, ██ Volvo S60 D5 | 2002 120kW
EX: Volvo V40 1.9TD | 1998 66kW

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 4
Registrován: 10 roků 10 měsíců
Vůz: Volvo S40

#13 S40/2003 zničehonic bez elektriky

Příspěvek od Fany.Ou »

Nastartoval jsem na jinou a hned jsem tam vrátil tu svojí. A půl roku byl klid. Neměl jsem půl roku půjčenou jinou. Až teď se mi to opakovalo. Za chvíli jedu zkusit svou nabitou baterku, tak se pak ozvu, jak to dopadlo. Jen jsem chtěl vědět, jestli někdo netuší příčinu. Napadlo mě, že jsem se hrabal v přístrojovce, že by nějakej "kraťák"?

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 4
Registrován: 10 roků 10 měsíců
Vůz: Volvo S40

#14 S40/2003 zničehonic bez elektriky

Příspěvek od Fany.Ou »

Nabil jsem vybitou baterku, šoupl do auta, nastartoval a odjel... :good: A teď babo raď... Zůstalo mi před tím viset relé a nebo to může být přeci jen něco jiného? :unknown: A když relé, tak které? Nebo si může jednou za čas zablbnout altík? Máte někdo podobnou zkušenost? :shock:

raolsa
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Moderátor
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 13041
Registrován: 14 roků 4 měsíce
Bydliště: Semily
Vůz: Volvo V70 II 2.4T 147 kw AWD LPG
Participant x 1

#15 S40/2003 zničehonic bez elektriky

Příspěvek od raolsa »

Zajeď si za nějakým autoelektrikářem ať ti změří zátěžákem baterku a když bude ok tak změřit odběry.
_________________
Volvo V70 II 2.4T AWD 147 kw LPG '00
Citroen Xsara 1.4i 55kw LPG '01
Diagnostika k dispozici. 607827920

THOmasoj
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Sponzor fóra
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 837
Registrován: 14 roků
Bydliště: Týn nad Vltavou / Neznašov
Vůz: V60 T3 2.0 VEA 17'

#16 S40/2003 zničehonic bez elektriky

Příspěvek od THOmasoj »

Fany.Ou píše:Nabil jsem vybitou baterku, šoupl do auta, nastartoval a odjel... :good: A teď babo raď... Zůstalo mi před tím viset relé a nebo to může být přeci jen něco jiného? :unknown: A když relé, tak které? Nebo si může jednou za čas zablbnout altík? Máte někdo podobnou zkušenost? :shock:
Jak píše Raolsa... to, že nabiješ baterku ještě nutně nemusí znamenat, že dává to co dávat má, kdy to dávat má. Pokud baterka odchází, může dávat dostatečně vysokej proud jen po nabití. Hned potom sice drží napětí, ale to pod větší proudovou zátěží (startování) prudce klesá.
Tohle se dá zjistit zařazením dostatečně dimenzovanýho ampérmetru sériově za baterii.

Já měl podobnej problém kdy jsem jeden den nenastartoval, baterii přes noc nabil a jezdil asi další tři dny než baterka byla úplně mimo. Po koupi nový vše OK.

Zároveň bych prošel kabely od baterie - neni někde silná koroze, ukroucenej drát nebo povolenej šroub?
_________________
██ Volvo V60 T3 | 2017 112kW, ██ Volvo S60 D5 | 2002 120kW
EX: Volvo V40 1.9TD | 1998 66kW
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „C30 / S40 / V40 / V50 - opravy“