Volvo V50 - M.O. nebo E.O. světla?

  • Autor
  • Zpráva
Offline
Příspěvků ve vlákně: 6
Příspěvky: 6
Registrován: 15 roků 3 měsíce
Vůz: V50 2.0D, r.v.2005
Bydliště: Praha 9

#1 Volvo V50 - M.O. nebo E.O. světla?

Příspěvek od Swiper »

Zdravím pánové (a dámy :-)), mám Volvo V50 2.0D, 2005 a včera mě vyhodili z STK kvůli neseštelovatelnejm světlometům. Zkusil jsem ovládací prvky doma promazat Konkorem, ale seřídit stejně nejdou. Budu muset měnit na 99% obě světla a chci se zeptat jako laik a možná úplně blbě, jaký je rozdíl mezi:

http://www.autokelly.cz/Catalog.aspx#|VY4xhjwcN1ihDvxBY6aA4Scb8EExVcUg5UG+f+IEY+0tDtKiatG+q04TuGOHspsC

a

http://www.autokelly.cz/Catalog.aspx#|VY4xhjwcN1ihDvxBY6aA4Scb8EExVcUg5UG+f+IEY+2dRvmoGJ7PvM0xEjKRzqwh

resp. jaký je rozdíl mezi M.O. a E.O. (to, že značka DEPO je shit, prosím neřešte :-))? Motorky na sklápění ve světlech mám v pořádku a při ovládání z palubky normálně fungujou. Díky moc
_________________
V50 2.0D, r.v.2005

Shockey

#2 Volvo V50 - M.O. nebo E.O. světla?

Příspěvek od Shockey »

Tak pokud ti fungují motorky při ovládání z kabiny, tak bych to neměnil a nejdřív zajel do Volva, jestli ti to neseřídí tam. Měl jsem V50 a tady to na STK neuměli seřídit, ve Volvu mi řekli, že je na to speciální klíč (co je na tom pravdy nevím), ale za 100,- mi to seřídili. Zkus nejdřív autorizák, určitě to bude levnější než nový světla bůhvíjaké kvality...

Offline
Příspěvků ve vlákně: 6
Příspěvky: 6
Registrován: 15 roků 3 měsíce
Vůz: V50 2.0D, r.v.2005
Bydliště: Praha 9

#3 Volvo V50 - M.O. nebo E.O. světla?

Příspěvek od Swiper »

Ok, díky za radu, vyzkoušim. Dneska jsem byl v nějakym neautorizovanym servisu kousek od domova a snažili se to seštelovat s regloskopem, ale točili těma ovládacíma prvkama na všechny strany a hnulo se to jen trošku a pak už vůbec a řekli mi, že to je na výměnu světel...ale sám bych byl rád kdyby to na výměnu světel nebylo :-)
_________________
V50 2.0D, r.v.2005

THOmasoj
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Sponzor fóra
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 837
Registrován: 14 roků
Bydliště: Týn nad Vltavou / Neznašov
Vůz: V60 T3 2.0 VEA 17'

#4 Volvo V50 - M.O. nebo E.O. světla?

Příspěvek od THOmasoj »

taky jsem měl světla na výměnu. Když jsem je rozebral, tak jsem zjistil že jsou ulámaný úchyty. Nic co by epoxidový lepidlo a skelný vlákno nespravilo :D
_________________
██ Volvo V60 T3 | 2017 112kW, ██ Volvo S60 D5 | 2002 120kW
EX: Volvo V40 1.9TD | 1998 66kW

Offline
Příspěvků ve vlákně: 6
Příspěvky: 6
Registrován: 15 roků 3 měsíce
Vůz: V50 2.0D, r.v.2005
Bydliště: Praha 9

#5 Volvo V50 - M.O. nebo E.O. světla?

Příspěvek od Swiper »

To se někdo má, když nemá obě ruce levý :-) Já jak na to teď při rozebírání koukám, tak neumim vyndat ani motorek sklápění... :-)
_________________
V50 2.0D, r.v.2005

Shockey

#6 Volvo V50 - M.O. nebo E.O. světla?

Příspěvek od Shockey »

Je tam takový plastový šnek, který zapadá do ozubených koleček (nebo tak nějak to bylo), mrkni tam, jestli to není vyskočený.

Offline
Příspěvků ve vlákně: 6
Příspěvky: 6
Registrován: 15 roků 3 měsíce
Vůz: V50 2.0D, r.v.2005
Bydliště: Praha 9

#7 Volvo V50 - M.O. nebo E.O. světla?

Příspěvek od Swiper »

Koukám na to a šnek sice vyskočenej neni, ale při šroubování se stejně nic neděje, vypadá to, že je to kouslý někde uvnitř...každopádně od dnešní návštěvy v servise, kde jsem chtěl ty světla seřídit, mi u pravýho světla sice jede motorek sklápění, ale nesklápí a zní tak jako že se hodně namáhá, mám pocit, že to štelovali tak moc na jednu stranu, až to přejelo krajní pozici a seklo se to a teď to motorku brání v chodu...než jsem tam jel, tak se sklápěli světla obě, umělci :-/
_________________
V50 2.0D, r.v.2005

kwiko
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 1484
Registrován: 16 roků 9 měsíců
Bydliště: Horné Saliby
Vůz: 850,C70,V40...
Bydliště: hmmm

#8 Volvo V50 - M.O. nebo E.O. světla?

Příspěvek od kwiko »

tou poslednou vetou si to cele zhrnul. Mas to pravdepodobne zlomeny drziak paraboly. to sa stane ked si niekto pri stelovani nevsimne ze uz je v krajnej polohe... lebo netusi ako ten system funguje :oops:
Pri sklenenych krytoch sa to este da opravit, zlepit sklincovat :c), plastove sa uz rozlepuju obtiazne, tak asi len ine svetlomety :cry:

Offline
Příspěvků ve vlákně: 6
Příspěvky: 6
Registrován: 15 roků 3 měsíce
Vůz: V50 2.0D, r.v.2005
Bydliště: Praha 9

#9 Volvo V50 - M.O. nebo E.O. světla?

Příspěvek od Swiper »

No asi más pravdu, už to tak bude :-/ Každopádně zkusim ještě zachránit alespoň ty motorky sklápění...akorát nevim, jestli se daj demontovat z tý části otevřenýho krytu pro výměnu žárovky a nebo nějak jinak...zatim jsem nic nevykoumal...
_________________
V50 2.0D, r.v.2005

Honza
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Člen VK
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 5111
Registrován: 20 roků 6 měsíců
Bydliště: České Budějovice
Vůz: V70 D5, 03, man, lah. zelená

#10 Volvo V50 - M.O. nebo E.O. světla?

Příspěvek od Honza »

Swiper píše:No asi más pravdu, už to tak bude :-/ Každopádně zkusim ještě zachránit alespoň ty motorky sklápění...akorát nevim, jestli se daj demontovat z tý části otevřenýho krytu pro výměnu žárovky a nebo nějak jinak...zatim jsem nic nevykoumal...
Jo kdyby jsi měl vyplněný bydliště (dle pravidel) tak by bylo možný tě hned zkraje někam nasměrovat. Takhle se ti asi náklady zvednou.
_________________
V70II D5, 2003 / V850 2,5TDi, '96, použita na orgány

Offline
Příspěvků ve vlákně: 6
Příspěvky: 6
Registrován: 15 roků 3 měsíce
Vůz: V50 2.0D, r.v.2005
Bydliště: Praha 9

#11 Volvo V50 - M.O. nebo E.O. světla?

Příspěvek od Swiper »

Omlouvám se, bydliště a podpis už jsem dal do pořádku...
_________________
V50 2.0D, r.v.2005
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „C30 / S40 / V40 / V50 - opravy“