V40 2.0 nejde do otáček

  • Autor
  • Zpráva
Offline
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 5
Registrován: 12 roků 5 měsíců
Bydliště: Leopoldov
Vůz: V70II 2,4i

#1 V40 2.0 nejde do otáček

Příspěvek od galab »

Zdravím všechny Volvisty,
mám takový problém:
koupil jsem V40 před třičtvtěrokem s vadným motorem. Vyměnil jsem motor za druhý. Najel sem na něj 25.000 km bez problémů. Z toho 23.000 na E85.
Z ničehonic se auto chová podivně - pokud jej nedostanu nad 2000 otáček (a to je náhoda jinak chcípá), tak absolutně nejede, někdy s ním ujedu 2km, jindy 120 km, ale nesmí otáčky klesnout pod 2000, výkon jak HTPeco.
S mechanikem jsme udělali: vyčištění senzoru škrtící klapky, palivový filtr, vzduchový filtr, přehození zapalovacích cívek, volnoběžného ventilu, měl jsem venku palivové črpadlo (točilo se dle mne naplno), svíčky nové, cívky zkoušeny i ze starého motoru, atd.
Nejbližší diagnostika je dle mého názoru ve Zlíně nebo u Brna. Ale nevím, zda s tím tam dojedu.
Mohli by to být podpálené výfukové ventily, jak se uvádí u E85, ale nikdo se s tím, zatím, nesetkal?

Pokud by byl někdo z okolí se ochotný na to mrknout, byl bych nesmírně vděčen. Jená se o B4204S.
Díky moc za rady.
Naposledy upravil(a) galab dne 25 črc 2012 18:35, celkem upraveno 1 x.

GDPR_user

#2 2.0 nejde do otáček

Příspěvek od GDPR_user »

galab píše:Zdravím všechny Volvisty,
mám takový problém:
koupil jsem V40 před třičtvtěrokem s vadným motorem. Vyměnil sem motor za druhý. Najel sem na něj 25.000 km bez problémů. Z toho 23.000 na E85.
Z ničehonic se auto chová podivně - pokud jej nedostanu nad 2000 otáček (a to je náhoda jinak chcípá), tak absolutně nejede, někdy s ním ujedu 2km, jindy 120 km, ale nesmí otáčky klesmout pod 2000, výkon jak HTPeco.
S mechanikem jsme udělali: vyčištění senzoru škrtící klapky, palivový filtr, vzduchový filtr, přehození zapalovacích cívek, volnoběžného ventilu, měl jsem venku palivové črpadlo (točilo se dle mne naplno), svíčky nové, cívky zkoušeny i ze starého motoru, atd.
Nejbližší diagnostika je dle mého názoru ve Zlíně nebo u Brna. Ale nevím, zda s tím tam dojedu.
Mohli by to být podpálené výfukové ventily, jak se uvádí u E85, ale nikdo se s tím, zatím, nesetkal?

Pokud by byl někdo z okolí se ochotný na to mrknout, byl bych nesmírně vděčen. Jená se o B420S.
Díky moc za rady.
Typuji to na rozsypaný katalyzátor.Pokud by jsi chtěl přijet,rád Ti pomohu.

Offline
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 5
Registrován: 12 roků 5 měsíců
Bydliště: Leopoldov
Vůz: V70II 2,4i

#3 V40 2.0 nejde do otáček

Příspěvek od galab »

Což o to, rád bych přijel. Otázka je, zda se bude chtít autu :wink:
Výfuk jsme měli sundaný před katalyzátorem a chovalo se to stejně, tak nevím...
Pokud přestane auto alespoň trochu stávkovat, určitě se ozvu

kwiko
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 1484
Registrován: 16 roků 8 měsíců
Bydliště: Horné Saliby
Vůz: 850,C70,V40...
Bydliště: hmmm

#4 V40 2.0 nejde do otáček

Příspěvek od kwiko »

kat je celkom bezna vlastnost, ale tu by som skusil zmerat tlak paliva na liste, pripadne okometricky skontrolovat ako rozstrekuju vstrekovace... a napriklad natankovat spravnejsie palivo 8)

Offline
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 5
Registrován: 12 roků 5 měsíců
Bydliště: Leopoldov
Vůz: V70II 2,4i

#5 V40 2.0 nejde do otáček

Příspěvek od galab »

:)
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „C30 / S40 / V40 / V50 - opravy“