Vymena klinoveho remene V40 1.9 85kw, 2001

  • Autor
  • Zpráva
Offline
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 36
Registrován: 13 roků 3 měsíce
Bydliště: Praha 4

#1 Vymena klinoveho remene V40 1.9 85kw, 2001

Příspěvek od petrV40 »

Cau chlapi. Tak se mi dneska stala prihoda, praskl mi /nastesti pri volnobehu kdyz jsem na nekoho cekal/ klinovy remen. Uz mam koupeny novy. Jak moc tezky je ho vymenit? Nemate nejakej navod, nebo na co si mam dat pozor?

Diky za kazdou radu, popr. opravil by mi to nekdo? Auto je kousek od ulice v Korytech u zahraniho mesta.
_________________
Volvo V40, 1.9D 85KW, r.v. 2001

Offline
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 36
Registrován: 13 roků 3 měsíce
Bydliště: Praha 4

#2 Vymena klinoveho remene V40 1.9 85kw, 2001

Příspěvek od petrV40 »

tak je vymalovano, jak uz se stava, kousek vlitl do rozvodovyho remene, ten rupnul taky a zbytek uz nemusim popisovat :( Takze uz mam auto v servisu a ze soucastky za 500 to bude oprava za 20 :(
_________________
Volvo V40, 1.9D 85KW, r.v. 2001

THOmasoj
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Sponzor fóra
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 838
Registrován: 14 roků
Bydliště: Týn nad Vltavou / Neznašov
Vůz: V60 T3 2.0 VEA 17'

#3 Vymena klinoveho remene V40 1.9 85kw, 2001

Příspěvek od THOmasoj »

to je špatný :-( ... mě se naštěstí klíňák roztrhl "dobře" a rozvodům se vyhl... Jeho výměna je jednoduchá, vyměňoval jsem ho asi půl hodiny i s napínákem a vodící kladkou na parkovišti před barákem.

Pak dej vědět, jak dopadl motor a na kolik tě vyšla oprava
_________________
██ Volvo V60 T3 | 2017 112kW, ██ Volvo S60 D5 | 2002 120kW
EX: Volvo V40 1.9TD | 1998 66kW

Offline
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 36
Registrován: 13 roků 3 měsíce
Bydliště: Praha 4

#4 Vymena klinoveho remene V40 1.9 85kw, 2001

Příspěvek od petrV40 »

no rikali min 15, musi se nechat udelat hlava atd... rozvody, novej olej blablabla... no na zakazkovym liste mam odhad 20, takze predpokladam ze to za tech 15 nebude. Hlavne je prdel, ze jsem byl objednanej do servisu na klinak, protoze jsem to nechtel delat v tech mrazech venku... slak by me trefil!!!
_________________
Volvo V40, 1.9D 85KW, r.v. 2001

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 66
Registrován: 15 roků 5 měsíců
Bydliště: Roudnice nad Labem

#5 Vymena klinoveho remene V40 1.9 85kw, 2001

Příspěvek od mikacCZ »

no tak to je smula .. pred tydnem se mi stalo to same, s tim ale ze me naprasknul a ja stim jel asi 12 km jeste, asi 10 cm bylo odtrhnutejch, a bouchalo to do vseho , rany to byli slusny, rozvody to nastesti prezili, jediny co mi umrelo je cerpadlo na servo
_________________
Volvo V40,1.9 TDI, rv. 2001 (prosinec) ,75 kw

Offline
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 36
Registrován: 13 roků 3 měsíce
Bydliště: Praha 4

#6 Vymena klinoveho remene V40 1.9 85kw, 2001

Příspěvek od petrV40 »

Tak mam update...

minuly tyden jsem se jel podivat do servisu jak to vypada... predtim jsem jim napsal, at tam daj levnejsi dily z auto kelly, ne primo od fordu. Kdyz jsem prijel, tak mi rekli, ze jeste cekaji na to horni kolo u motoru na rozvodovej remen, ze se to puvodni poskodilo. Pak ale taky rikal, ze jinak je to hotovy, jen nasadej remen a ze cena bude v klidu /na zacatku jsem podepsal odhad 20000/...

no a dneska mi typek volal, ze je to hotovy, ale ze cena se nakonec vysplhala na 22 a neco... ze tam jeste delali nejaky tesneni u vstriku a podobne...

Nejlepsi ale bylo, kdyz mi rekl, ze to teda opravili, ale nemam s tim moc prej jezdit, protoze je tam dole jeste jedno kolo ktery stoji asi 3000 a je v nejakym gumovym tesneni, ktery kdyz se vydroli, dle jeho slov do 200KM max, tak spadne do rozvodu a stane se to samy... takze ja dam 22 litru za opravu a dostanu upozorneni ze za 200 km me cekaj znova rozvody...

Odpoledne tam jedu a budu resit.

Na co vsechno mam pravo?

Nechat si ukazat vsechny vymeneny dily a pripadne ty co nedolozej protoze si je vymyslely nemusim platit? Mam pravo videt faktury za dily ktery do toho auta dali? Nebo to muze zustat jejich top secret interni zalezitost?

Ze ja idiot tam to auto nechaval... no kdyz ptacka lapaji... Mel jsem to odtahnout nejspis k marrovi... pozde bycha honit... za blbost se holt plati...

Skoro premejslim, ze bych to auto odvezl do volva na zjisteni kvality opravy.
_________________
Volvo V40, 1.9D 85KW, r.v. 2001

GDPR_user

#7 Vymena klinoveho remene V40 1.9 85kw, 2001

Příspěvek od GDPR_user »

petrV40 píše:Tak mam update...

minuly tyden jsem se jel podivat do servisu jak to vypada... predtim jsem jim napsal, at tam daj levnejsi dily z auto kelly, ne primo od fordu. Kdyz jsem prijel, tak mi rekli, ze jeste cekaji na to horni kolo u motoru na rozvodovej remen, ze se to puvodni poskodilo. Pak ale taky rikal, ze jinak je to hotovy, jen nasadej remen a ze cena bude v klidu /na zacatku jsem podepsal odhad 20000/...

no a dneska mi typek volal, ze je to hotovy, ale ze cena se nakonec vysplhala na 22 a neco... ze tam jeste delali nejaky tesneni u vstriku a podobne...

Nejlepsi ale bylo, kdyz mi rekl, ze to teda opravili, ale nemam s tim moc prej jezdit, protoze je tam dole jeste jedno kolo ktery stoji asi 3000 a je v nejakym gumovym tesneni, ktery kdyz se vydroli, dle jeho slov do 200KM max, tak spadne do rozvodu a stane se to samy... takze ja dam 22 litru za opravu a dostanu upozorneni ze za 200 km me cekaj znova rozvody...

Odpoledne tam jedu a budu resit.

Na co vsechno mam pravo?

Nechat si ukazat vsechny vymeneny dily a pripadne ty co nedolozej protoze si je vymyslely nemusim platit? Mam pravo videt faktury za dily ktery do toho auta dali? Nebo to muze zustat jejich top secret interni zalezitost?

Ze ja idiot tam to auto nechaval... no kdyz ptacka lapaji... Mel jsem to odtahnout nejspis k marrovi... pozde bycha honit... za blbost se holt plati...

Skoro premejslim, ze bych to auto odvezl do volva na zjisteni kvality opravy.
Auto jsi neměl vůbec převzít,protože vypláznout 22 tis.za opravu po které bys raději neměl jezdit to je zralé na kopačku do tlamy.

Offline
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 36
Registrován: 13 roků 3 měsíce
Bydliště: Praha 4

#8 Vymena klinoveho remene V40 1.9 85kw, 2001

Příspěvek od petrV40 »

martinopel píše:
petrV40 píše:Tak mam update...

minuly tyden jsem se jel podivat do servisu jak to vypada... predtim jsem jim napsal, at tam daj levnejsi dily z auto kelly, ne primo od fordu. Kdyz jsem prijel, tak mi rekli, ze jeste cekaji na to horni kolo u motoru na rozvodovej remen, ze se to puvodni poskodilo. Pak ale taky rikal, ze jinak je to hotovy, jen nasadej remen a ze cena bude v klidu /na zacatku jsem podepsal odhad 20000/...

no a dneska mi typek volal, ze je to hotovy, ale ze cena se nakonec vysplhala na 22 a neco... ze tam jeste delali nejaky tesneni u vstriku a podobne...

Nejlepsi ale bylo, kdyz mi rekl, ze to teda opravili, ale nemam s tim moc prej jezdit, protoze je tam dole jeste jedno kolo ktery stoji asi 3000 a je v nejakym gumovym tesneni, ktery kdyz se vydroli, dle jeho slov do 200KM max, tak spadne do rozvodu a stane se to samy... takze ja dam 22 litru za opravu a dostanu upozorneni ze za 200 km me cekaj znova rozvody...

Odpoledne tam jedu a budu resit.

Na co vsechno mam pravo?

Nechat si ukazat vsechny vymeneny dily a pripadne ty co nedolozej protoze si je vymyslely nemusim platit? Mam pravo videt faktury za dily ktery do toho auta dali? Nebo to muze zustat jejich top secret interni zalezitost?

Ze ja idiot tam to auto nechaval... no kdyz ptacka lapaji... Mel jsem to odtahnout nejspis k marrovi... pozde bycha honit... za blbost se holt plati...

Skoro premejslim, ze bych to auto odvezl do volva na zjisteni kvality opravy.
Auto jsi neměl vůbec převzít,protože vypláznout 22 tis.za opravu po které bys raději neměl jezdit to je zralé na kopačku do tlamy.
Ja to jeste neprevzal, jezdit s tim nebudu. Dneska jsem tam byl a u drazkovyho remene je prej rozbity jeste kolo nahonu toho remene. Prej je ze 2 casti a mezitim je guma ktera je uz prej vylagrovana, takze ten remen hazi a mohl by zase spadnout... Takze to ted shanim - za kazdou radu kde sehnat budu vdecen. Prej stoji ve volvu 6500... coz je docela ulet, vubec to ze do auta za... 70 ted davam 30... :(

Jsem kazdopadne zvedavej na fakturu, kde to budu chtit videt rozepsany do detailu a se vsema polozkama...
_________________
Volvo V40, 1.9D 85KW, r.v. 2001
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „C30 / S40 / V40 / V50 - opravy“